Dünyanın en popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, som zamanlarda ardı ardına yeni uygulamalar kazanıyor. Kullanıcı deneyimini en iyi noktaya taşımayı hedefleyen WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan 4 cihaza kadar oturum açma özelliği kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar bir WhatsApp hesabını aynı anda 4 farklı akıllı telefona bağlayabilecekler.
WhatsApp’tan kullanıcıların işini kolaylaştıracak bir uygulama daha. Test kullanıcıları tarafından deneyimlenebilen bu özellik sayesinde artık bir WhatsApp hesabı 4 akılı telefona tanımlanabilecek. Bu özellik an itibariyle hem Android hem de iPhone kullanıcıları için erişilebilir halde. İşte detaylar!

Çoklu Cihaz Özelliği Genişletiliyor

Hatırlanacağı üzere WhatsApp tarafından geçtiğimiz yıl “Çoklu Cihaz” adı verilen yeni bir özellik tanımlanmıştı. Kullanıcıların hesaplarını bir telefon ve bir masaüstü ya da web sürümden bağımsız olarak kullanılabilmesini sağlayan bu özellik oldukça beğenilmişti. Çünkü bu özellik sayesinde telefonda internet bağlantısı olmasa dahi masaüstü ya da web sürüm üzerinden kullanım sağlıyordu. Şimdi yeni gelen uygulama ise Çoklu Cihaz özelliğinin kapsamının daha da genişletilmesi anlamına geliyor diyebiliriz.

Mark Zuckerberg Duyurdu

WhatsApp’a tanımlanan yeni özellik sayesinde artık birbirinden bağımsız olarak 4 akıllı telefonda tek bir hesap kullanılabilecek. Meta şirketler grubunun kurucusu Mark Zuckerberg, 4 farklı cihaza kadar oturum açılabilmesine izin veren bu yeni özelliğin kullanıma sunulduğunu açıkladı. Zuckerberg, Facebook ve Instagram üzerinden yaptığı açıklamada “Bugünden itibaren aynı WhatsApp hesabına en fazla dört telefonda giriş yapabilirsiniz” ifadelerini kullandı. Böylelikle şu ana kadar bir WhatsApp hesabını sadece tek bir cihazda kullanabilen kullanıcılar, bu yeni özellik sayesinde artık 4 akıllı telefonda eş zamanlı ve bağımsız olarak kullanılabilecek. Özellik kapsamında eklenen yeni cihazlar, otomatik olarak senkron edilecek ve bu sayede kullanıcı herhangi bir mesajı kaçırmadan kullanımına devam edecek. Özelliği kullanmak içinse öncelikle ikinci cihaza WhatsApp’ı yükleyerek giriş ekranına gelmeniz gerekiyor. Ardından ana cihaza giderek “Bağlı Cihazlar” menüsüne geçin. Ana cihazda “Cihaz bağla” seçeneğine tıklayarak ikinci cihazda görünen QR kodu ana cihazda okutun. Bu işlemlerin ardından WhatsApp hesabınızı diğer cihazlara da bağlamış olacaksınız.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz