TikTok Yapay Zeka

Popüler kısa video platformu TikTok, kendi geliştirdiği yapay zeka teknolojisini diğer şirketlere satmaya başladı. Uygulamanın çatı şirketi ByteDance’in, TikTok algoritmalarını satmak üzere ‘BytePlus’ isimli ayrı bir birim kurduğu öğrenildi.  

Popüler kısa video platformu TikTok, kendi geliştirdiği yapay zeka teknolojisini diğer şirketlere de satmaya başladı. Platformun çatı şirketi ByteDance’in, TikTok’un yapay zeka destekli algoritmalarını satmak üzere şirket içerisinde ‘BytePlus’ isimli ayrı bir birim kurduğu öğrenildi. Söz konusu algoritmalar arasında, uygulamanın öneri algoritmalarının da yer aldığı belirtildi. Müşterilerin ayrıca; bilgisayar görüşü, gerçek zamanlı efektler ve otomatik çeviriler gibi diğer özellikleri de satın alabildiği kaydedildi.  

Bununla birlikte; Singapur merkezli BytePlus’ın, Haziran ayında kurulduğuna ve Hong Kong ve Londra’da da ofisleri bulunduğuna işaret edildi. Şirketin, ABD’de ticari marka tescili yaptırmayı hedeflediğinin de altı çizildi.  

‘BytePlus’ biriminin, şimdiden birkaç müşterisi bulunuyor

BytePlus

Diğer yandan; ‘BytePlus’ biriminin, şimdiden birkaç müşterisi bulunuyor. Şirketin kodlarını kullanan müşteriler arasında; ABD merkezli moda uygulaması Goat, Endonezyalı çevrim içi alışveriş platformu Chilibeli ve dünyaca ünlü seyahat platformu WeGo da yer alıyor. ByteDance’in, henüz BytePlus ile ilgili planlarına ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapmadığı belirtiliyor. Söz konusu hamlenin ayrıca, ByteDance’in işletmelere yazılım çözümleri satan Amazon ve Microsoft gibi diğer şirketlerle rekabet etmesini mümkün kılabileceği tahmin ediliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok’un Çatı Şirketi ByteDance da Clubhouse’a Rakip Uygulama Geliştiriyor

ByteDance, TikTok ve Veri Gizliliği İhlali İddiaları Nedeniyle ABD’de 92 Milyon Dolar Ödemeyi Kabul Etti 

TikTok ‘un Yeni Güncellemesi ile Kullanıcıların Biyometrik Verileri Otomatik Olarak Toplanacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz