Tinder Hesap Dondurma

En çok tercih edilen çöpçatanlık uygulamalarından biri olan Tinder milyonlarca kişi tarafından severek kullanılıyor. Kendine özgü yöntemlerle insanların sosyal çevrelerini genişletmesine imkan tanıyan Tinder, en çok da pandemi döneminde artan kullanıcı sayısıyla adından söz ettiriyor. Aynı zamanda bazı üyeler Tinder hesabını artık kullanmak istemeyebiliyor. Bunun için de hesaplarını silmeleri gerekiyor. Peki Tinder hesabınızı nasıl sileceksiniz. İşte haberimizde adım adım anlattık. Tinder hesabı nasıl silinir? Tinder hesap dondurma. 

Pandemi süreci ve sokağa çıkma yasakları Tinder’a yeni kullanıcılar kazandırsa da kimi kullanıcılar hesaplarını kalıcı olarak silmeyi veya dondurmayı tercih edebiliyorlar. Bunun için Tinder, kullanıcıları hesabı gizleme ve silme olmak üzere iki farklı işleme yönlendiriyor. Peki Tinder hesabınızı nasıl sileceksiniz? Bununla birlikte hesabınızı gizlerken nasıl kullanmaya devam edebilirsiniz? Tinder hesabınızı dondurduğunuzda profilinizi kimler görebilir? Hesabını silmek isteyen kullanıcıların merak ettiği sorulardan biri olan Tinder hesap silme işlemini detaylarıyla haberimizde anlattık. İşte Tinder hesabı nasıl silinir’ ?  Tinder hesap dondurma’. 

Tinder Hesap Silme

Tinder Hesap Dondurma 

Öncelikle konumunuzu açarak giriş yaptığınız hesabınızda sağ üstte gördüğünüz profil seçeneğine dokunuyorsunuz. Karşınıza çıkan profil ekranınızdan solda göreceğiniz ayarlar yazısına geliyorsunuz. Ayarlar ekranından en aşağı indiğinizde ‘hesabı sil’ seçeneğini göreceksiniz.

Tinder Hesap Dondurma

Hesabı sil kutucuğuna dokunduğunuzda ‘hesabımı dondur ve hesabımı sil’ olmak üzere iki ayrı seçenek göreceksiniz. Bu seçeneklerden ‘hesabımı sil’ kutucuğuna dokunuyorsunuz.  

Tinder Hesap Dondurma

Ardından karşınıza çıkan ekranda; sıfırdan başlamak istiyorum, bir hata oluştu, Tinder’a ara vermek istiyorum, Tinder’dan hoşlanmadım, bir ilişkiye başladım, diğer olmak üzere neden Tinder’dan ayrılmak istediğinizi belirtebileceğiniz seçenekler çıkacaktır. 

Tinder Hesap Dondurma

Bu seçeneklerden birine dokunduğunuzda Tinder, hesabınızı silmek istediğinize emin misiniz diye soracaktır. Eminseniz yine ‘hesabımı sil’ seçeneğine dokunuyorsunuz ve Tinder hesabınız siliniyor. Hesabınızı sildiğinizde profilinizi, eşleşmelerinizi, mesajlarınızı kalıcı olarak kaybediyorsunuz ve bu işlem geri alınamıyor. Hesabınızı silmek konusunda emin değilseniz eğer dondurma işlemini seçerek korumaya alabilir ve gizleyebilirsiniz. Gizleme özelliğini de ayarlardan açıp kapatabilirsiniz.  

Tinder Hesap Nasıl Dondurulur? 

Tinder Hesabı Nasıl Silinir?

Hesabınızı tamamen silmek yerine dondurmak isterseniz hesabımı dondur seçeneğini tercih edebilirsiniz. Tinder hesabınızı dondurduğunuzda hesabınız korunur fakat başkaları tarafından görülmez. Böylece tekrar Tinder hesabınızı kullanmak isterseniz yeni bir hesap açmakla uğraşmadan var olan hesabınızı aktif hale getirerek kullanabilirsiniz. Hesabınızı dondurmak için yine yukarıda bahsettiğimiz gibi Tinder’a önce giriş yapıyor ardından ana sayfanızdan profil seçeneğine dokunuyor ve karşınızda açılan ekrandan solda göreceğiniz ayarlar yazısına geliyorsunuz. Ayarlarda ise en aşağıya indiğinizde hesabı sil yazısını göreceksiniz.  

Tinder Hesap Dondurma

Buraya dokunduğunuzda karşınıza çıkan seçenekler arasından ‘hesabımı dondur’ kutucuğunu tercih ediyorsunuz. 

Tinder Hesap Dondurma

Bu adımlardan sonra hesabınızın keşif özelliği kapanır. Böylece hesabınızı geçici bir süreliğine saklarsınız ve görünür olmazsınız. Yalnızca beğendiğiniz kişiler profilinizi görebilir ve sizinle eşleşebilir. Hesabınızı tekrar tam anlamıyla aktif hale getirmek için ise ‘keşfet özelliğini etkinleştir’ yazan kutucuğa dokunmanız yeterli olacaktır. Tinder’da hesabınızı dondursanız da tam anlamıyla kullanıma kapanmaz. Yalnızca keşfedilmenizi kapatmış oluyorsunuz. Kullanmaya devam edebilir kişileri beğenebilirsiniz. Beğendiğiniz kişiler de profilinizi görebilir ve sizinle eşleşebilir.  

Tinder Nedir? 

Tinder Hesap Dondurma

Tinder; yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileceğiniz, sohbet edebileceğiniz bir mobil uygulamadır. Bugüne kadar 30 milyar eşleşme sağlayan Tinder, aynı zamanda en çok kullanılan arkadaşlık uygulamalarından biri olarak biliniyor. Bulunduğunuz konuma yakın insanlarla eşleşerek sosyal çevrenizi genişletiyor ve sohbet edebiliyorsunuz. Eşleşmenin gerçekleşmesi için her iki kişinin de birbirini beğenmesi gerektiği Tinder’da ayrıca aynı ilgi alanlarına sahip olabileceğiniz kişileri de bulabiliyorsunuz. Uygulamayı seyahate gittiğiniz yerde de kullanarak yeni insanlarla tanışabiliyorsunuz. Ücretsiz kullanabileceğiniz uygulamada, daha aktif olmak isterseniz ücretli paketlerini alarak daha çok keşfedilme, eşleşme yakalamayı ve popüler olmayı tercih edebilirsiniz.

Tinder Kullanıcı Sayısı Arttı

Aynı zamanda kullanımı bu derece kolay olan Tinder, sosyal hayatın oldukça kısıtlandığı bu dönemde dünyanın popüler uygulamaları arasında adından sıklıkla bahsettirmeyi başardı. Online flörte olan ilgi artarken elbette Tinder kullanıcılarının sayısı da arttı. 2012’de hayatımıza giren ve 340 milyon defa yüklenen uygulamada para ödeyen üye sayısı ise 6 milyon. Pandeminin getirdiği ekonomik sorunlar Tinder’ın ücretli kullanım sayısını azaltsa da üye sayısını olumsuz olarak etkilemedi. Sokağa çıkma yasakları devam ederken sosyalleşme konusunda kendisine sınır koymak zorunda olan insanlar elbette çöpçatanlık uygulamalarına yönelmeyi tercih etti ve bu noktada da Tinder vb. uygulamalar ön plana çıktı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Fcebook, TikTok Benzeri Uygulaması Collab’ı Hizmete Açtı

TikTok, Samsung Televizyonlara Entegre Ediliyor

5G Akıllı Telefon Satışında Samsung Yüzde 22’lik Oranla Birinci Sırada 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz