Spotify Premium kullanıcılarına, beklenen yeni özellik geldi. Spotify Premium kullanıcıları artık, farklı kişilerin oluşturduğu oynatma listelerini düzenleyebilecek. Bu sayede kullanıcılar, listede bulunan ve beğenmedikleri şarkıları gizleyebilecekler.

Popüler müzik platformu Spotify kullanıcılarına daha iyi ve işlevsel bir deneyim sunmak için bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şirketin, platforma eklediği yeni özellik sayesinde ise Premium kullanıcılarını memnun etmeyi amaçlayan Spotify bu bağlamda, yeni bir özelliği kullanıcı beğenisine sundu. Spotify’ın kullanıcılara sunduğu oynatma listesi düzenleme özelliği sayesinde kullanıcılar daha keyifli bir müzik deneyimi yaşayabilecekler.

Spotify’da kullanıcılar kendi müzik zevklerine göre istediği şekilde oynatma listesi oluşturabiliyor ve bunu dilerlerse arkadaşlarıyla da paylaşabiliyorlar. Çoğu kullanıcı kendi listesini oluşturmak istemediği zamanlarda arkadaşlarının ya da müzik zevkine uyduğunu düşündüğü kişilerin listelerinde diledikleri gibi vakit geçirebiliyorlar. Ancak yeni müzik keşfetmek ya da müzik zevkini kendimize yakın bulduğumuz listelerde de kullanıcılar hoşlarına gitmeyen şarkılarla karşılaşabiliyorlar. 

Kullanıcıların kendisinin oluşturmadığı listelerde, hoşlarına gitmeyen şarkılar da sıklıkla olabiliyor. Oynatma listesi ne kadar beğenilirse beğenilsin, arada mutlaka hoşlanılmayan şarkılar denk gelebiliyor. Kullanıcıların da şikayetçi olduğu bu durum için müzik platformu Spotify hareket geçti. Bundan böyle Spotify Premium kullanıcıları, dinledikleri oynatma listelerinde istemedikleri şarkıları gizleyebilecekler. Kullanıcılar hoşlarına gitmeyen şarkıları dinledikleri oynatma listesinde gizleyip, müzik zevklerine diledikleri gibi devam edebilecekler. Gizlenen şarkılar, direkt olarak atlanacak ve bu sayede normalde elle yapılan işlem için kullanıcılar herhangi ekstra bir işlem yapmak durumunda olmayacak. 

Oynatma Listesi düzenleyebilme özelliği hem iOS hem de Android için aktif

Spotify’ın hem iOS hem de Android ekosistemi için sunduğu bu yeni özelliği, kullanıcılar oynatma listelerinin içerik bölümünden ayarlayabilir. Premium kullanıcılara sunulan yeni özellik sayesinde kullanıcıların sevdiği ancak arada hoşlarına gitmeyen şarkıların da bulunduğu listeleri kendi müzik zevkine göre ayarlaması mümkün olacak. Elbette ki, müzik zevkinin değiştiğini de göz önüne alırsak, önceden hoş bulunmayan ancak tekrar dinlemek istediğiniz şarkıları yine aynı listeden dinlenebilir hale getirebilirsiniz.

Tüm dünyada küresel bir krize sebep olan koronavirüs salgını sebebiyle birçok şirket ve platform gibi Spotify’da büyük ölçüde etkilendi. İşlerini evden yapan, eğitimlerini online bir şekilde gerçekleştiren insanların karantina döneminde evlerine kapanması sebebiyle Spotify da kullanıcı kaybı yaşamaya başladı. Genellikle işe, okula giderken en çok kullanılan platformların başında gelen Spotify, evlerinden dışarı çıkmayan insanları platformda tutmaya yönelik çalışmalarını devam ettirecek gibi duruyor.

İlgili Haberler:

Çocuklara özel müzik uygulaması: Spotify Kids

Spotify’a da hikaye (story) özelliği geliyor

DEEPFAKE, ZOOM SOHBETLERİ, TELEFON BAĞIMLILIĞI, ONLİNE ALIŞVERİŞ – DigiToll #10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz