togg cikis-tarihi-teknosafari
Okuma Süresi
1 dakika

Yerli elektrikli otomobil üretmek üzere devlet desteği ile kurulmuş TOGG, “Greate Place to Work” (Çalışmak için harika bir yer) sertifikasını alarak en iyi işverenler listesine girmeye hak kazandı.

Klasik hiyerarşik yapı ve unvanlar yerine çevik ekipler oluşturan TOGG, insan ve güven odaklı bir kurum kültürü inşa etti. Bu durum, uluslararası bir sertifika ile de tescillendi.

5 kıtada ve 60’tan fazla ülkede kurum kültürünü destekleyen Great Place to Work Enstitüsü tarafından yürütülen programda, güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu başlıkları üzerinden incelemeler yapıldı. Yapılan incelemeler sonrasında TOGG, sertifika alarak en iyi işverenler listesine girmeye hak kazandı.

togg-gurcan-karakas-teknosafari

TOGG içerisinde CEO görevinde bulunan M. Gürcan Karakaş, konu hakkında “Great Place to Work araştırmasına stratejik hedeflerimiz dahilinde global bir platformda güçlü ve gelişime açık alanlarımızı kıyaslamalı olarak görmek amacıyla katıldık ama sonuç bundan fazlası oldu. Genç bir şirket olarak araştırmaya katıldığımız ilk yılda bu başarıya ulaşmamız kurum kültürü inşasında doğru yolda olduğumuzu göstermesi açısından da önemli. Biz TOGG’da alışılmadık bir biçimde örgütleniyoruz. Farkımız, çalışanlarımızın uzmanlığına duyduğumuz güvenden kaynaklanıyor. Merkezi olmayan, otonom çalışabilen, mutabakat kültürüne dayalı kararlar alabilen ve kendi kendini organize eden çevik ekipler oluşturuyoruz. Bizim için kararların şekillenmesinde hiyerarşiden çok argümanların gücü önem taşıyor. Çevikliğe engel olabilecek uygulamalara yer vermiyoruz. Bu yüzden klasik hiyerarşik yapı ve unvanlar kullanmıyoruz. Aynı şekilde yetenekleri de belirli görev tanımlarıyla sınırlandırmıyoruz. Herkes, en güçlü olduğu yetkinlik ve çalışma alanlarının yanı sıra bilgisi dahilindeki konularla ilgili çalışma, kendini geliştirme ve resmin bütününü görme fırsatına sahip. Kurduğumuz bu yapının çalışanlarımız tarafından memnuniyetle karşılandığını Great Place to Work Enstitüsü’nden gelen sonuçlarla tescillemiş olduk. Her zaman daha iyiyi hedefleyerek yolumuza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp, Gruplar için Discord Benzeri Özellik Üzerinde Çalışıyor

Realme, Ekran Altı Kameralı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Router Nedir, Ne İşe Yarar? Modem ile Router Farkları Nelerdir? – 2021

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz