Paylaşılan bilgilere göre WhatsApp, grup özelliklerini genişletmek için kolları sıvamış durumda. Görünüşe göre WhatsApp, Discord benzeri kanallara sahip gruplar için çalışıyor.

WhatsApp, Facebook, yeni ismi ile Meta tarafından sürekli olarak geliştirilmeye devam ediyor. Yalnızca hızlı kısa mesajlaşma uygulaması olarak çıkış yapan WhatsApp, artık neredeyse tüm alanlarda kullanılıyor. Bununla birlikte uzun zamandır gelen en büyük değişiklik de yolda gözüküyor.

Meta, daha önce WhatsApp Communities üzerinde çalıştığı konusunda gündeme gelmişti. Bugün ise veri madenciliği yolu ile sızdırılan bilgilere bakıldığında, WhatsApp uygulamasını Discord benzeri bir hale getirecek.

WABetaInfo üzerinde paylaşılan bilgilere göre, WhatsApp Topluluklar olarak adlandırılması beklenen özellik görüntülendi. Geçtiğimiz günlerde çıkan iddiaları güçlendiren görüntüler, gruplar için yeni özellikleri gözler önüne seriyor.

whatsapp-discord-communities-topluluklar-teknosafari

Discord, bilindiği üzere grupların içerisinde farklı kanallara sahip olunabilmesini sağlıyor. Bu sayede konuşmalar, tek bir ekran üzerinden değil, birçok kanal altında yapılıyor ve konular birbirine karışmıyor. Aynı şekilde Slack de, benzeri bir görev görüyor. Görünüşe göre WhatsApp, Topluluklar adı altında benzeri bir grup özelliği üzerinde çalışıyor.

Topluluk özelliklerinin neler olacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Paylaşılan görselde, WhatsApp’da alışıldığı gibi yuvarlak bir profil fotoğrafı değil, daha köşeli bir fotoğraf gözüküyor. Sohbetlerin iç detaylarına ait bilgilerin de yakında paylaşılacağı söylendi.

WABetaInfo, WhatsApp veri madenciliği konusunda çalışan bir internet sitesi. Platform üzerinde paylaşılan bilgiler, şimdiye kadar yüksek oranda doğru çıktı. Bu sebeple platformda paylaşılanlar, küresel olarak dikkate alınıyor. WhatsApp Topluluklar özelliğinin ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir paylaşımda bulunulmadı.

İlginizi Çekebilir:

Realme, Ekran Altı Kameralı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi, Loop LiquidCool Teknolojisini Duyurdu

En İyi Kulak İçi Oyun Kulaklığı Önerileri

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz