Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram kullanıcıların severek kullandığı Hikayeler bölümüne yeni bir özellik getirdi. Instagram’ın sunduğu yeni özellikle artık kullanıcılar hikayelere GIF’le yanıt verebilecek.

Instagram yenilikleri ve trendleri platforma en kısa zamanda entegre etmeye önem gösteriyor. Rakiplerinin artmasıyla birlikte kullanıcı kitlesini kaybetmek istemeyen hatta bunun aksine kullanıcı sayısını artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiren Instagram 2018 yılında mesajlar kısmına kullanıcıların keyif alarak kullandığı GIF’leri eklemişti. Fotoğraf ve video paylaşım platformu şimdi de Hikayeler bölümüne GIF özelliği ekledi. 

Instagram resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla yeni özelliğini duyurdu. Twitter’dan yapılan açıklamada: “Artık arkadaşlarınızın hikayelerine GIF ile cevap verebilirsiniz. Denemek için uygulamanızı güncelleyin.” ifadelerine yer verildi. 

Kullanıcıların hikayelere GIF ile yanıt verebilme özelliği açıklaması Instagram tarafından yapılmış olsa da söz konusu özellik şu anda tüm kullanıcılara açık değil. Kademeli olarak yayınlanacak olan bu özellik bazı kullanıcılarda aktif iken bazı kullanıcıların şu an için özelliğe erişimi yok. Hikayeler bölümüne eklenen yeni özelliğin hesabınıza gelip gelmediğini, uygulamanın son güncellemesini yaptıktan sonra öğrenebilirsiniz.