Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Türk girişimi olarak işe başlayan ve dünya genelinde istikrarlı büyümeye devam eden Picus Security, 24 milyon dolar yatırım aldı. Yeni yatırım, şirketin uluslararası pazarlardaki konumunu güçlendirmek ve genişletmek için kullanılacak.

Şirketlerin dijitalleşmeleri ile birlikte siber güvenlik, çok daha önemli bir hal aldı. Türkiye’de ise şirketler, genellikle siber güvenlik konusunu çok önemsemiyor, iş işten geçtikten sonra ise büyük kayıplar veriyor. 2013 yılında Ankara’da kurulan ve şu anda dünyanın birçok bölgesine faaliyet gösteren Picus Security, 24 milyon dolar yatırım aldı.

Picus’un Siber Güvenlik Doğrulama Platformu (Security Control Validation Platform), işletmelerin güvenlik denetimlerinin etkinliğini sürekli olarak değerlendirmelerini ve iyileştirmelerini sağlamak için fidye yazılımı ve APT grupları dahil olmak üzere gerçek dünyadaki siber tehditleri simüle ediyor. Platform, 11.000’den fazla siber saldırı tekniği ve 70.000’in üzerinde iyileştirme önerisi içeriyor ve en son saldırı teknikleri ve davranışlarını yansıtacak şekilde her gün güncelleniyor.

picus-security-yatirim-alper-memis-teknosafari

Picus Security Kurucu Ortağı ve CEO’su H. Alper Memiş, konu hakkında “Şirketler, çok uzun bir süre mevcut güvenlik durumları hakkında yalnızca varsayımlarda bulunmak zorunda kaldılar. Platformumuz, güvenlik denetimlerinin etkinliğinin ölçülmesine ve iyileştirilmesine yardımcı olarak güvenlik ekiplerinin varsayımlarına yönelik belirsizliklere son veriyor. Aldığımız bu son yatırım, müşterilerimize hem güvenlik araçlarını test etmelerine hem de bu araçları daha az çabayla optimize etmelerine yardımcı olan Siber Güvenlik Doğrulama Platformunu sunmaya devam etmemizi sağlayacak. Türkiye’de doğup tüm dünyaya yayılan bir Türk girişimi olarak büyümemize büyük katkıda bulunacak.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Tamamen yerli ilk ve tek şanzıman – Ford Otosan üretti

Ozan Elektronik Para, DgPays ile Stratejik İşbirliği İmzaladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz