Evde daha fazla vakit geçirdiğimiz bu dönemde Turkcell Superonline ve Türk Telekom internet hızlarını ücretsiz yükselteceğini açıkladı.

Turkcell Superonline, fiberde en düşük indirme hızını 50 Mbps’ye yükseltti. Böylece mevcut durumda 15, 25 ve 35 Mbps hızdan faydalanan abonelerin tümü 50 Mbps internetten faydalanabilir hale geldi. 31 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek bu özel uygulama ile Turkcell Superonline, özellikle eğitimine evde devam eden öğrencilerin ve uzaktan çalışanların hayatına en verimli şekilde devam edebilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Turkcell, yükleme hızını yükseltti

Turkcell, yükleme hızını yükseltti

Salgın ile mücadele sürecinde eğitime ve çalışmaya evden devam edenler için indirme hızının yanı sıra dosya yükleme hızı da oldukça önemli. Çalışanları, öğrencileri, internete içerik üretenler için Turkcell Superonline, yükleme hızını da en az 4 kat artırarak 20 Mbps’ye çıkardı. Bu sayede kullanıcılar hem indirme hem de yükleme konsunda sorun yaşamayacaklar.

Bu konu hakkında Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan “Her fırsatta fiberin ülkemiz için önemine vurgu yapıyoruz. Bugün de fiber altyapının yaygınlığının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Turkcell olarak bu süreçte evlerinden çalışan ve işlerine mümkün olduğunca evlerinden devam eden kullanıcılarımız için indirme ve yükleme hızlarını katladık. Türkiye’yi ışık hızında fiber internet ile tanıştıran Turkcell Superonline’ın güçlü altyapısını Türkiye’nin hizmetinde” şeklinde konuştu.

Türk Telekom, fiber ve VDSL abonelerinin veri yükleme (upload) hızını 2 katına çıkardı.

Türk Telekom, fiber ve VDSL

Türk Telekom, Koronavirüs salgını nedeniyle upload hızlarını hiç bir ek ücret ödemeden 2 katına çıkarmaya başladı. Evden çalışma ve uzaktan eğitim sürecinin büyük önem kazandığı bu günlerde, Türk Telekom, upload hızlarını 2 katına çıkarmaya başladı.

Tivibu, Muud, Playstore, eğitim platformları Vitamin, Raunt gibi dijital servileriyle kullanıcılarına online deneyim sunan Türk Telekom, uzaktan eğitim ve çalışma sürecinde veri yükleme hızlarında kullanıcılarının deneyimlerine bir yenisini ekledi. Bu kapsamda, Türk Telekom müşterisi ve Türk Telekom altyapısını kullanan internet servis sağlayıcılardan hizmet alan fiber ve VDSL kullanıcılarının upload hızları 2 kat artırılıyor. Bu hız yükseltmesi 1 Haziran 2020 tarihine kadar geçerli olacak.

Türkiye’deki fiber altyapının yüzde 80’inde imzası bulunan Türk Telekom, sadece 2019’da 3,2 milyon yeni haneyi fiber erişimiyle kapsadı. Türk Telekom fiber alt yapıyı genişletmek için çalışmalarına davam edecek.

DigiToll #10

Apple, yeni bir giyilebilir monitör için patent başvurusunda bulundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz