Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaDijitalTürk Telekom’a Geçiş Paketleri ve İşlemler 2020

Türk Telekom’a Geçiş Paketleri ve İşlemler 2020

Türkiye’de hizmet veren en büyük üç operatörden biri olan Türk Telekom, ağına yeni kullanıcılar katabilmek için bazı avantajlı geçiş paketleri sunuyor. Peki, Türk Telekom’a geçiş paketleri neler, hangi paket neler sunuyor? İşte bütün detaylar…

Abonesi olduğunuz GSM operatöründen memnun değilseniz size hem fiyat hem de içerik açısından uygun paketler sunan diğer operatörlere yönelebilirsiniz. Türk Telekom da son dönemlerde iyiden iyiye genişlettiği geçiş paketleri sayesinde yeni kullanıcıları bünyesine çekmeye çalışıyor. Sizler için bu içeriğimizde Türk Telekom’a geçiş paketleri ve bu paketlerin içeriğini detaylı bir şekilde inceledik.

Türk Telekom’a Geçiş Tarifeleri Nelerdir?

Türk Telekom’a Geçiş Tarifeleri Nelerdir

Güncel Türk Telekom’a geçiş tarifeleri şu şekilde sıralanıyor:

1. Türk Telekom Cep Dostu 6 GB

Türk Telekom’a yeni gelenler için sunulan bu fırsat, oldukça ekonomik fiyatıyla dikkat çekiyor. 28 TL’lik paket ücretinin yer aldığı bu tarifede 6 GB internet kullanım hakkı, her yöne 1500 dakika konuşma ve yine her yöne 1500 SMS hakkı bulunuyor.

2. Türk Telekom Cep Dostu 10 GB

Türk Telekom’a geçiş faturalı tarifeleri seçenler için oldukça avantajlı bir tercih gibi görünüyor. Zira standart günlük işleri fazlasıyla rahat bir şekilde halledebileceğiniz bu paket, oldukça geniş bir içeriğe sahip. Aylık 10 GB internet kullanım hakkı veren paketin ücreti 38 TL ve içeriğinde her yöne 3 bin dakika konuşma hakkı ve yine her yöne 3 bin kısa mesaj gönderme hakkı bulunuyor.

3. Türk Telekom Cep Dostu 15 GB

Farklı bir operatörden numara taşıma işlemi ile Türk Telekom’a geçen yeni aboneler, faturalı bu tarifeyi seçmeleri ve taahhüt vermeleri halinde sadece 48 TL ödeyerek aylık 15 GB gibi geniş bir kotaya sahip internet kullanım hakkına sahip olurken her yöne 3 bin dakika konuşma ve yine her yöne 3 bin SMS gönderme hakkını ellerine alıyorlar.

4. Türk Telekom Cep Dostu 30 GB

Hattını Türk Telekom’a taşıyıp yeni bir Türk Telekom abonesi olan kullanıcılar, aylık 30 GB internet kullanım hakkı, her yöne 3 bin SMS ve yine her yöne 3 bin dakika konuşma hakkına toplamda 78 TL ödeyerek sahip olabiliyorlar.

5. Türk Telekom Cep Dostu 40 GB

Özellikle iş gereği internetle çok fazla haşır neşir olanlar ya da internetsiz yapamam diyenler için bu tarife birebir. Son derece geniş bir internet kullanım hakkına sahip olan bu paketin aylık fiyatı 98 TL. Cep Dostu paketler sınıfında yer alan bu tarifede kullanıcılara aylık 40 GB’lık internet kullanım hakkı veriliyor. Konuşma hakkı olarak aylık 3 bin dakika, SMS hakkı olarak ise her yöne 3 bin kısa mesaj hakkı tanımlanıyor.

6. Faturasız Geçiş Kampanyası

Türk Telekom’a geçiş tarifeleri faturasız aboneliklerde, faturalıda olduğu kadar geniş değil. Zira ortada tam anlamıyla bir tarife de yok. Geçiş yaptığınızda size özel bazı hediyelerden yararlanabilirsiniz. İlk ay her yöne 750 dakika konuşma hakkı ve SMS ile 25 GB internet kullanım hakkı hediyesi alabilirsiniz. Ayrıca 3 ay boyunca tek seferde yapacağınız 30 TL ve üzeri yüklemelere toplam 15 GB hediye ediliyor.

Kampanyadan yararlanmak için geçiş işleminden sonra BOLBOL yazıp 5555’e göndermeniz yeterli.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

7. Ev İnterneti Fırsatı

Türk Telekom bildiğiniz üzere yalnızca mobil operatör değil, aynı zamanda ev interneti ve ev telefonu hizmeti de sunan önemli bir servis sağlayıcı. Dolayısıyla Türk Telekom’un ev interneti ile ilgili de önemli bir geçiş kampanyası bulunuyor.

Aylık 12 Mbps’ye kadar limitsiz internet hizmeti sunan “İşte Transfer Fırsatı” kampanyasından yararlanan aboneler sadece 68,90 TL kullanım ücreti ödüyorlar. Türk Telekom, bu paketle geçiş yapan kullanıcılara 150 TL’ye kadar indirim hakkı tanımlıyor.

Türk Telekom Geçiş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Abonesi olduğunuz servis sağlayıcıdan ayrılıp Türk Telekom geçiş başvurusu yapmak istiyorsanız uygulamanız gereken işlemler oldukça basit.

  • Öncelikle aktif abonesi olduğunuz operatörde süresi henüz bitmemiş bir taahhüt var mı, yok mu diye kontrol etmelisiniz. Zira taahhüt henüz bitmediyse cayma bedeli olarak tarafınıza bir ücret yansıtılabilir. Bu ücret, aktif aboneliğiniz olan operatörden taahhüt süresi boyunca yararlandığınız indirimlerin ve kampanyaların fark ücretidir. Dolayısıyla bu fark ücretini ödemek istemiyorsanız taahhüt bitene kadar beklemenizde fayda var.
  • Bir taahhüt probleminiz bulunmuyorsa hat sahibi, kimlik fotokopisi ile birlikte Türk Telekom bayilerinden birine gidebilir ve burada hattını Türk Telekom’a taşımak istediğini bildirir. Aşağıda verdiğimiz bölümden online başvuru da yapabilirsiniz. Bu kısımdan sonrası bayiden gerçekleştirilen başvuru için geçerli.
  • Bunun ardından yetkili personel bir form hazırlar ve bu form, personel eşliğinde doldurulur.
  • Daha sonra mobil operatör için geçiş başvurusu yapıldıysa kullanıcıya yeni bir hat verilir. Geçiş işleminin en kısa sürede gerçekleştirileceği, gerçekleştirildiğinde aktif hattın kapanacağı ve yeni hattın cihaza takılması gerektiği aktarılır.
  • Ev interneti ya da ev telefonu hizmetinde ise açılış işlemleri yapıldığında abone bilgilendirilir. Zira bir kurulum gerekiyorsa kurulum işlemleri için Türk Telekom yetkililerinin eve gelmesi beklenir.

Türk Telekom’a geçiş için online başvuru yapmak istiyorsanız TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir:

Turkcell Superonline ve Türk Telekom internet hızını artırıyor

Türk Telekom’dan gençlere özel kart: Selfycard

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR