Türkiye Coronavirüs vaka sayısı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Sağlık Bakanı tarafından açıklanan bilgilere göre, 29 Mart tarihinde Türkiye Coronavirüs vaka sayısı toplamda 9 bin 217 yükseldi. Korona virüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı ise 131 ulaşmış oldu. Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı için evde kalalım ve temizliğimize dikkat edelim.

Çin’de başlayan ve şu an tüm dünyanın uğraştığı Coronavirüs, yayılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, son 24 saat içerisinde 9 bin 982 test yapıldı ve yapılan testlerden bin 815’i pozitif sonuç çıktı. Bununla birlikte son 24 saatte 23 vatandaşımız hayatını kaybetti. 29 Mart tarihinde Türkiye ‘de Coronavirüs vaka sayısı 9 bin 217 olmuş durumda. Korona virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 131’e ulaştı. Coronavirüse yakalanmış ama iyileşmiş vatandaşlarımızın sayısı da 105 oldu.

Coronavirüs takip sitesi erişime açıldı

Günlük olarak açıklanan Coronavirüs verilerini takip edebilmeniz için Sağlık Bakanlığı tarafından bir takip sistemi açıldı. Bu sistem sayesinde günlük olarak kaç hastamızın olduğunu, kaç kişinin yoğum bakımda olduğunu ve iyileştiğini öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca bu site üzerinden Coronavirüs hakkında merak edebileceğiniz tüm bilgiler bu internet sitesinde yer alıyor. Sağlık bakanlığı tarafından açılmış olan bu siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Coronavirüs haritası

Türkiye Coronavirüs haritası

Sağlık Bakanlığı tarafından açılmış olan takip sistemi dışında, tüm dünyada olan Coronavirüs verilerine ulaşabilmek isterseniz Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından açılmış olan Koronavirüs haritası ile takip edebilirsiniz. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından düzenlenen bu sitede resmi açıklanmış bilgilerin dışında bir bilgi bulunmayacağından, bizim için en güvenilir kaynaklardan biri. Ayrıca sitenin içerisine eklenmiş olan menü ile vaka sayılarını karşılaştırma seçeneğine ve ilk tespit edilen vakaların, ne zaman tespit edildiği bilgilerine de ulaşım sağlanabiliyor. Bu Koronavirüs haritasına buradan ulaşabilirsiniz.

Korona virüsten nasıl korunulur?

COVİD-19 ile olan bu mücadelede insanların yapabilecekleri en temel ve en gerekli olan şey, olabildiğince evlerinde kalmak. Zorunlu olmadığı sürece evlerden çıkılmaması ile virüsün yayılması engellenebilir. Ama tabii ki kişisel temizliğimize özen göstermek, virüsten korunmanın en temel kurallarında. Mecburiyetten dışarı çıkmamız halinde, olabildiğince az yüzeyi temas etmeye çalışmak gerekli. Eğer temas olursa, ellerimizi iyice temizlemeliyiz. Ayrıca pislenmiş ellerimizi göz, ağız ve burun bölgelerinden, kısacası yüzümüzden ve kafamızdan uzak tutmalıyız.

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

Ekibinizi ve etkinliklerinizi organize edebileceğiniz uygulama: Trello incelemesi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz