turkiye-kart-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

PTT AŞ Genel Müdür Hakan Gülten, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası içerisinde Türkiye Kart hakkında bilgiler verdi. Yeni kart, tüm Türkiye genelinde ulaşımda kullanılabilecek.

PTT AŞ Genel Müdür Hakan Gülten, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası içerisinde, ‘Türkiye Kart’ hakkında bilgiler paylaştı. Genel Müdür Hakan Gülten, Türkiye Kart uygulaması ile birlikte Türkiye’deki tüm şehirlerde tek bir ulaşım kartının kullanılabileceğini belirtti.

Hakan Gülten, yaptığı açıklamalarda, uzun zamandır beklenen bir gelişmenin sonunda yürürlüğe gireceğini belirtti. Yeni kapsam ile birlikte Türkiye’nin herhangi bir şehrinden alınan ulaşım kartı, tüm Türkiye genelinde yeni bir karta ihtiyaç duymadan kullanılabilecek. Hatta paylaşılanlara göre şimdiden tüm belediyelere resmi yazının iletildiği belirtildi.

turkiye-kart-nedir-teknosafari

Şu anda birçok belediye ile gerekli anlaşmaların yapıldığını ve teknik entegrasyonların tamamlandığını belirten Gülten, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılmış olan tüm toplu ulaşım kanallarında yeni kartın kullanılabileceğini belirtti. Bu anlamda, uygulama tamamen iler hale geldiğinde, her şehir değişikliğinde yeni bir kart satın almanın gerekli olmayacağı anlamına geliyor.

Uzun zamandır yürürlükte olan İstanbulkart, İstanbul dışında herhangi bir şehirde kullanılamıyor. Bu da sık sık şehir değiştiren vatandaşların, birden fazla kart satın alması ve bu kartları sürekli yanında bulundurması gereksinimini doğuruyor. Türkiye Kart ile birlikte vatandaşlar, tek bir kartı tüm şehirlerde kullanarak, sürekli olarak yeni kart alma masrafından kurtulmuş olacak.

İlginizi Çekebilir:

Slayt Hazırlayabileceğiniz En İyi Programlar

Mustafa Varank, TOGG Çıkış Tarihi Konusunda Açıklama Yaptı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz