Yenilenen Tesla Model S

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, yenilenen ‘Model S’ otomobilini tanıttı. Dış tasarımı da tamamen yenilenen aracın, 3 farklı versiyonla birlikte tüketici beğenisine sunulacağı ifade edildi. 

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, yenilenen ‘Model S’ otomobilini tanıttı. 2012 yılında piyasaya sürülen araç, ilk kez büyük değişikliklerle yenilendi. İç ve dış gövde tasarımında önemli değişiklikler yapılan ‘Model S’in, 3 farklı versiyonla birlikte tüketici beğenisine sunulacağı belirtildi. Şirket, ‘SUV’ segmentindeki modeli ‘Model X’te de benzer değişiklikler yapılacağına işaret etti. Ayrıca, ‘Model S’in yeni görünümüne ilişkin fotoğraflar da paylaşıldı.  

Yenilenen Tesla Model S

Aktarılan detaylara göre; yeni Tesla ‘Model S’, kelebek direksiyon tasarımı ve eski versiyona göre iyileştirilen bir multimedya ekranı ile geliyor. Önceki modelde; aracın multimedya ekranının, dikey bir şekilde konumlandırıldığı ve 1900×1200 piksel çözünürlük sunduğu biliniyor. Yeni versiyonda ise ekran, yatay bir biçimde konumlandırılıyor ve 2200×1300 piksel çözünürlük sunuyor. Ayrıca yenilenen ‘Model S’te, şaft tünelinin hemen üstüne de 8 inçlik bir multimedya ekranı yerleştirildiği ifade ediliyor. Bu sayede, yolcular da bir multimedya ekranına erişim sağlayabiliyor ve kablosuz bir biçimde oyun oynayabiliyor.  

Yeni Tesla ‘Model S’, geniş bir cam tavan ile geliyor

Yeni Tesla Model S

Diğer yandan; yeni Tesla ‘Model S’, geniş bir cam tavan ile geliyor. Araç; ‘Long Range’, ‘Plaid’ ve ‘Plaid+’ olmak üzere 3 farklı versiyonla satışa sunuluyor. Çift elektrikli motoru bulunan ‘Long Range’, tek şarjla 663 kilometrelik bir sürüş menzili sunuyor. ‘Plaid’ ve ‘Plaid+’ ise üç elektrikli motor ile piyasaya sürülüyor. İkilinin, tek şarjda sırasıyla 627 kilometre ve 836 kilometre sürüş menzili sunduğu belirtiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tesla Çalışanı 26 Bin Gizli Dosyayı Çaldığı İddiası ile Dava Edildi

Tesla, Twitter Üzerinden Elon Musk’a Yöneltilen Talep ve Şikayetleri Değerlendirecek ‘Destek Uzmanları’ Arıyor!

Tesla Araçlara Apple Music, Tidal ve Amazon Music Eklenecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz