Battlefield 2042 DLSS

NVIDIA, ‘Battlefield 2042’ ve ‘DOOM Eternal’ oyununa DLSS desteği geldiğini duyurdu. Bununla birlikte; ‘Battlefield 2042’ye ‘Reflex’, ‘DOOM Eternal’a ise ‘Işın İzleme’ teknolojileri geldiği belirtildi.  

NVIDIA, ‘Battlefield 2042’ ve ‘DOOM Eternal’ oyununa DLSS desteği geldiğini duyurdu. DLSS desteğinin, performans artışı ve net görüntü kalitesi sunduğu belirtildi. Bununla birlikte; Battlefield serisinin bir sonraki oyunu olan ‘Battlefield 2042’ye, ‘Reflex’ desteği de dahil edildi. ‘DOOM Eternal’a ise DLSS deseği yanında, ışın izleme teknolojisini de içeren bir güncelleme geldi. ‘Battlefield V’, DLSS ekleyen ilk ‘Frostbite’ oyun motoru tabanlı oyundu. ‘Battlefield V’in ardından Anthem ikinci, Battlefield 2042 ise üçüncü oyun oldu. ‘GeForce RTX’ oyuncularının, NVIDIA Reflex desteği sayesinde düşük gecikme süresi ve DLSS sayesinde görüntü kalitesinden ödün vermeden yüksek kare hızlarıyla ‘Battlefield 2042’ deneyimi yaşayabileceği dile getirildi.  

Öte yandan; Bethesda Softworks, id Software ve NVIDIA, NVIDIA DLSS ve ışın izlemeyi DOOM Eternal’a getirmek için birlikte çalıştı ve söz konusu teknolojiler, bir güncellemeyle birlikte oyuncuların erişimine açıldı. Böylece; ‘GeForce RTX’ oyun platformuna, ışın izlemeli yansımalarla daha iyi görseller ve DLSS ile görüntü kalitesinden ödün vermeden daha hızlı performans sağlayan bir güncelleme gelmiş oldu.  

‘Wolfenstein: Youngblood’, ışın izleme ve DLSS ekleyen ilk id Tech oyun motoru tabanlı oyundu 

Wolfenstein: Youngblood Işın İzleme

DOOM serisinin yeni oyunu olan DOOM Eternal ise geçen yıl piyasaya sürülmüştü. ‘idTech’ oyun motoru tarafından desteklenen oyunun, ışın izlemeli yansımalar ve DLSS’yi geliştiren bir performans ekleyerek görsel sınırları daha da zorladığı kaydedildi. ‘Wolfenstein: Youngblood’, ışın izleme ve DLSS ekleyen ilk id Tech oyun motoru tabanlı oyundu. ‘DOOM Eternal’ ise bu entegrasyonu sağlayan ikinci oyun oldu. ‘GeForce RTX’ oyuncularının artık, DLSS sayesinde görüntü kalitesinden ödün vermeden yüksek kare hızı ve ışın izlemeli yansımalarla iyileştirilen bir ‘DOOM Eternal’ deneyimi yaşayabildiği belirtildi. ‘GeForce RTX’ oyun platformunda Rust oynayan oyuncuların, Perşembe günü DLSS içeren bir güncellemeye ulaşabileceğinin de altı çizildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

NVIDIA GeForce, DLSS Performansıyla Anılan RTX 3060 Ailesini Tanıttı

‘Call of Duty: Black Ops Cold War’un ‘Işın İzleme’ ve ‘NVIDIA DLSS’ Desteğini Gözler Önüne Seren Yeni Bir Videosu Yayınlandı

‘Marvel Avengers’ ve ‘Wolfenstein: Youngblood’ Oyunları İçin DLSS Güncellemesi Duyuruldu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz