Binance kripto para borsasına rekor ceza
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Mali Suçları Araştırma Kurulu MASAK’tan Binance kripto para borsasına rekor ceza geldi. Kesilen 8 milyon liralık aynı zamanda bir ilk. Detaylar haberimizde.

Kripto paraya olan ilgisi hızla artan ülkelerden biri olarak ilk düzenleme 1 Mayıs’ta yürürlülğe alınmıştı. Cumhubaşkanı Erdoğan ise dün yaptığı açıklama ile kripto para hakkındaki yasa düzenlemesinin hazır olduğunu ve yakın zamanda TBMM kurulunun onayına sunulacağını belirtmişti. Yasanın detayları hakkında tartışmalar devam ederken Mali Suçlar Araştırma Kurulu, Binance adıyla bilinen BN Teknoloji Şirketi’ne, Kripto para borsalarına yönelik ilk cezayı kesti.

Kripto para hizmeti sağlayıcıları, 1 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle müşterinin tanınması, şüpheli işlem bildirimi, bilgi ve belge verme, devamlı bilgi verme ile muhafaza ve ibraz gibi yükümlülükler altına girmişti.

Binance’e yapılan denetim Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında yapıldı. Bu kanun kapsamında tespit edilen ihlallere ilişkin Binance kripto para borsasına rekor ceza kesildi. Cezanın üst sınır olan 8 milyon liradan kesilmesine karar verildi.

Dünya genelinde kripto para ve borsalarına yönelik kanunlar çıkartılmaya devam ediliyor. Bazı ülkeler kripto para birimlerini daha fazla kabullenirken bazı ülkeler ise temkinli yaklaşıyor. Doğrudan tüm kripto para işlemlerini yasaklayarak kısa yoldan çözüme ulaşmayı amaçlayan ülkeler bile oldu. Kripto paraların akıbetini ilerleyen süreçte göreceğiz.

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

Türk Lirası’nın yükselmesi ile Xbox fiyatları düştü

Kripto tarihine geçen Bitcicoin yakılacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz