xbox-fiyatlari-teknosafari

Xbox oyun konsollarının fiyatları, Türk Lirası’nın hızlı bir şekilde değer kaybetmesi ile yükselmişti. Geride bıraktığımız hafta içerisinde Türk Lirası değerlenirken, Xbox fiyatları düştü.

Türk Lirası’ndaki ani hareketlenmeler, elektronik sektörü başta olmak üzere piyasaları oldukça hareketlendirdi. Türk Lirası’nın değer kaybetmesi ile hızlı bir şekilde yükselen fiyatlar, TL’nin değerlenmesi ile aynı hızda düşüş göstermedi.

Xbox konsol fiyatları, Türk Lirası’nın bir miktar değerlenmesi ile yeniden güncellendi. Xbox Series X, ilk çıktığı dönemlerde 7.500 TL fiyat etiketine satılıyordu. Cihaz, geçtiğimiz günlerde ise zamlanarak 18.000 TL miktarlarına kadar yükseldi. Şimdi ise Xbox Series X fiyatı 11.400 TL, Xbox Series S fiyatı ise 6.500 TL olarak yeniden güncellenmiş durumda.

xbox-geforce-now-microsoft-edge-teknosafari

Her ne kadar Xbox konsolları için indirim gelmiş olsa da, konsollar ilk çıktığında 7.500 TL fiyatlandırma için “aşırı pahalı” şeklinde tepkiler yükseliyor. Şimdilerde ise 11.400 TL fiyata düşüş ile birlikte kullanıcılar seviniyor. Ancak fiyatlandırma, çok yüksek olarak eleştirilen ilk fiyata bile düşmüş değil.

Xbox konsolunun fiyatına gelen güncelleme ile benzeri bir indirimin PlayStation 5 için de yapılması bekleniyor. Ancak özellikle PlayStation 5, stok problemleri sebebi ile kara borsaya düşmüş durumda. Bu sebeple de fiyatlandırmalar çok daha yüksek olabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

HBO Max yakında Türkiye ‘de yayınlanacak

Boeing ve Airbus, 5G teknolojisinin ertelenmesini istiyor 

2021 yılında en çok ziyaret edilen web siteleri açıklandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz