Son zamanların en popüler teknoloji konuları arasında yapay zeka alanına ilişkin çalışmalar geliyor. Bu konuda özellikle en dikkat çekici olanı ise dünya çapında bir ses getiren sohbet botu ChatGPT diyebiliriz. Bilindiği gibi yapay zekâ destekli sohbet botu ChatGPT’nin iOS uygulaması artık tüm ülkelerde kullanıma sunuldu. Hal böyle olunca Türkiyeli kullanıcılar da ChatGPT’yi doğrudan indirilebiliyor.
Bir süredir birçok tartışmaya neden olan ChatGPT hakkında olumlu ya d olumsuz birçok yorum yapılıyor. Ancak bu yorumla yapıladursun ChatGPT tüm dünyaya  yayıldı bile. Bilindiği gibi Open AI’nin yapay zeka destekli sohbet botu ChatGPT’nin iOS uygulaması kullanıma sunulmuştu. Artık bu uygulama Türkiye dahil bütün ülkeler için kullanılabilir durumda. İşte detaylar!

Türkiye’de de Kullanılabiliyor

Hatırlanacağı gibi Open AI’nin yapay zeka destekli sohbet botu, bundan kısa bir süre önce iOS kullanıcılarının kullanımına sunulmuştu. Ancak yapılan bu ilk açıklamada söz konusu uyglamanın yalnızca ABD’de kullanılabileceği söylenmişti. Bu açıklamanın hemen akabinde ise Şirket, söz konusu uygulamanın artık ABD dahil 40 ülkeye daha açıldığını aktardı. Yani bugüne kadar ChatGPT iOS uygulaması 40 ülkenin iOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyordu. Ve maalesef bu ülkelerin arasında Türkiye yoktu. Fakat şirketten bugün yapılan bir açıklamaya göre artık son aşamada Open AI, ChatGPT’yi tüm dünya ülkelerine açmaya karar verdi. Yani artık dünyanın neresinde ve hangi ülkesinde olursanız olun, ChatGPT’nin iOS sürümünü iPhone’unuza yükleyerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ve tabii ki artık Türkiye’deki iPhone kullanıcıları da rahat bir şekilde ChatGPT’yi telefonlarına indirebilir ve kullanabilirler.

Nasıl İndirebilirsiniz?

İlk önce yalnızca ABD’de kullanılabilen ChatGPT, 40 ülkeye açıldıktan sonra an itibariyle tüm dünya ülkelerinde kullanıma açık hale geldi. Hatta bu karar alınana kadar Türkiye bu 40 ülkenin içerisinde olmadığı için Türkiye’deki iPhone kullanıcıları dolambaçlı bir şekilde bu uygulamayı indirebiliyorlardı. Şimdi ise ChatGPT’yi herhangi bir mobil uygulama gibi App Store’dan doğrudan indirerek kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey App Store’a ulaşmak ve uygulamayı indirmek. Bu arada şirket tarafından Android kullanıcılarını sevindirecek haber de geldi. Şirket yetkilileri henüz bir tarih vermekten çekinseler de ChatGPT uygulamasının Android’e de yakın bir zamanda geleceğini açıkladılar.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz