Acer Projeksiyon Cihazı

Acer, ev eğlencesine yönelik olarak geliştirdiği yeni projeksiyon cihazı ‘H6541BDi’yi tanıttı. Kablosuz bağlantı konforunu 4.000 lümenlik yüksek parlaklıkla birleştiren cihazın, akıllı telefon ve bilgisayar ekranını kolayca yansıtabilmesi ile ev eğlencesini bambaşka bir noktaya taşıdığı ifade edildi.

Acer, ev eğlencesine yönelik geliştirdiği yeni projeksiyon cihazı ‘H6541BDi’yi tanıttı. Kablosuz bağlantı konforunu 4.000 lümenlik yüksek parlaklıkla birleştiren cihazın, akıllı telefon ve bilgisayar ekranını kolayca yansıtabilmesi ile ev eğlencesini bambaşka bir boyuta taşıdığı ifade edildi. Şirket; projeksiyon cihazlarının, her yerde pratik bir şekilde kullanılabilmeleri ve TV ekranından büyük görüntü sunabilmeleri ile ev eğlencesinin gözde ürünlerinden biri haline geldiğine işaret etti. Ürünün, 4 bin 999 liralık bir fiyat etiketiyle satışa sunulduğu belirtildi.

Aktarılan detaylara göre; ‘Acer H6541BDi’, yüksek parlaklık ve derin siyahlar ortaya çıkartan kontrast değerleri kadar, ‘Acer ColorBoost3D’ teknolojisiyle gerçek hayattaki renkleri yansıtabilmesiyle de bu alanda fark yaratacak iddialı bir projeksiyon cihazı olma niteliği taşıyor. ‘Full HD’ çözünürlük ile son derece net bir görüntü sunmayı vadeden cihaz, sadece 2 metre mesafeden 60 inç görüntü boyutuna ulaşabiliyor. Ürünün, 4.000 ANSI lümen parlaklık oranı ile aydınlık ortamlarda dahi canlı görüntüler sunabildiği ifade ediliyor. Projektör ayrıca, yansıtılan görüntünün her bir karesini analiz ederek ‘10.000:1’e ulaşan dinamik kontrast oranı sayesinde görüntüde mükemmel bir denge kurmayı hedefliyor.

Acer projektörler için özel hazırlanan ‘Futbol Modu’ ise çim sahanın yeşili ve futbolcuların cilt tonlarının yanı sıra; parlaklık, doygunluk, keskinlik ve gama ayarlarını otomatik olarak iyileştirerek stadyum keyfini eve taşımayı amaçlıyor. Ayrıca projeksiyon cihazının ‘HDMI 3D’ desteği sayesinde, üç boyutlu filmler ve diğer içeriklerin de eşsiz bir derinlik kazandığı dile getiriliyor. Projeksiyon cihazının 3 Watt gücündeki dahili hoparlörü; kullanıcıların harici bir ses sistemine ihtiyaç duymadan, evlerini sinema salonuna veya stadyuma dönüştürebilmelerine olanak tanıyor.

‘Acer H6541BDi’ projektör; akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve PC ile kolayca iletişim kurabiliyor

Acer H6541BDi Projektör

Diğer yandan, görünürlüğü en iyi seviyeye getiren “LumiSense” teknolojisi ile en karanlık sahneler bile detaylarını kaybetmeden yansıtılabiliyor. 6 segmentli renk çemberi, gelişmiş lamba aydınlatması ve güçlü görüntü işleme özelliklerinin bir araya geldiği ‘Acer ColorBoost 3D’ teknolojisinin, binlerce saatlik kullanımdan sonra bile hem 2D hem 3D içeriklerde renklerin doğada olduğu gibi canlı ve gerçekçi olmasını sağlayabildiği ifade ediliyor.

Paylaşılan diğer detaylara göre; ‘ISFccc’ sertifikasına sahip ‘Acer H6541BDi’ projektör, gün ve gece için özel renk kalibrasyon modları ile her ortamda renk kalitesini koruyor. ‘Acer BlueLightShield’ teknolojisi ise uzun zaman projeksiyon karşısında geçen vakitlerde göz yorgunluğunu önlemek için zararlı mavi ışıkları filtreliyor. Cihazın en çarpıcı yanlarından birinin; sahip olduğu kablosuz “dongle” ile akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ya da PC ile kolayca iletişim kurabilmesi olduğu ifade ediliyor. Ekran aynalama özelliği sayesinde de “Windows 10”, “Android” ve “iOS” işletim sistemli cihazların ekranını anında yansıtabilmek mümkün hale geliyor. Kullanıcılar, ürünü kullanırken “Windows” işletim sistemli bilgisayarları üzerinde herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymuyor.

Acer ayrıca, yansıma açısı nedeniyle oluşan görüntü bozulmaları için de otomatik kenar düzeltme özelliği sunuyor. Şirket; ters yerleştirilen projeksiyon cihazlarında da görüntüyü otomatik olarak dikey çevirerek, ekstra ayar yapma zahmetini ortadan kaldırıyor. Sergi salonu ve mağaza ekranı gibi farklı kullanım alanlarında da kullanılabilen cihaz, ‘ExtremeECO’ özelliği ile giriş sinyali olmadığında otomatik olarak ekonomik moda geçiyor ve belirli bir süre kullanılmadığında kapanıyor. Bu sayede, yüzde 70’e kadar enerji tasarrufu yapmak mümkün hale geliyor. Cihazın lambaları kısması sayesinde de lamba ömrü, 12 bin saate kadar uzatılabiliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Acer, 10. Nesil i7 Intel Core İşlemcili ‘ConceptD 7’ Dizüstü Bilgisayar Modelini Tanıttı

Acer, ‘Nitro VG2’ Serisi Oyun Monitörü Modellerini Satışa Sundu 

Acer, Oyuncu Monitörlerine Yeni Modeller Ekledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz