logitech g435 oyuncu kulaklığı inceleme

Kulaklık ve oyun kulaklığı sektöründe kullanım süreleri uzuyor, ürünler hafifliyor ve daha da rahat hale geliyor. Biz de bu bakımından sektöre oldukça iddialı bir şekilde giriş yapan ve yalnızca 165 gram ağırlığa sahip olan Logitech G435 inceleme yazısı ile karşınızdayız. Yazıda sizler için Logitech G435 özellikleri, tasarımı ve donanımı hakkındaki bilgileri kullanıcı deneyimi ile de birleştirerek ürün hakkındaki izlenimlerimizi paylaştık. Logitech G435 nasıl? Logitech G435 rahat mı? Logitech G435 kimler almalı? Tüm bu sorular ve çok daha fazlasının yanıtı yazımızda…

Logitech hem oyun sektöründe hem de günlük kullanım ürünlerinde yıllardır gelişmekte olan ve ismini duyuran bir firma. Bilgisayar aksesuarlarından bilgisayar yan ürünlerine kadar birçok alanda üretim yapan firmanın en çok sevilen serisi ise “G” serisi ve içerdiği ürünler. Yakın zamanda kanalımızda Logitech G335 ve Logitech G435 inceleme videolarını yayınladık. Bun videolardan sonra şimdi de Logitech G435 inceleme yazısını sizler ile paylaşıyoruz.

LOGITECH VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Özellikle son yıllarda yaşadığımız dünyanın dengeleri değişti, küresel ısınma ve plastik atık sorunları arttı. Bu yüzden son kullanıcı olarak bizlere düşen sorumluluk yanında, kullandığımız ürünleri üreten firmalara da büyük bir sorumluluk düşüyor. Logitech sürdürülebilirlik için bu üründe ve ambalajında olabildiğince az plastik kullanmaya çalışmış. Logitech G435 kulaklıktaki plastik parçalar, ağırlığa göre en az %22 oranında, sertifikalı tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik içeriyor. Aynı zamanda Logitech G435 Carbon Neutral sertifikalı bir ürün. Bu ifade ürünün ve ambalajın karbon ayak izinin sıfıra indirildiği anlamına gelir. Logitech G435’in kağıt ambalajı, FSC® sertifikalı ormanlardan elde edilen kağıtlar ile üretiliyor. Ürünün kutusunun askısından kulaklığın korumasına kadar her şey kağıt kullanılarak üretilmiş. Ürün kaplamasında plastik olarak yalnızca kulaklığın dışını koruyan çok ince ve küçük plastik kaplama parçaları bulunuyor.

KUTUDAN ÇIKANLAR

Logitech G435 kulaklığın kutusundan kulaklık, belgeler, dongle ve şarj kablosu çıkıyor. Kulaklığın kutusundan çıkan şarj kablosu USB Type-C girişe sahip. Kutu içerisinden çıkan USB dongle ise 2.4 GHz hızında Lightspeed kablosuz bağlantı özelliğine sahip. Bu sayede kulaklık size güçlü ve kesintisiz bağlantı sağlıyor. Ben de oyun oynarken herhangi bir kopma veya gecikme ile karşılaşmadım. Aynı zamanda kutunun içinden bir adet de Logitech stickerı çıkıyor.

LOGITECH G435 TASARIMI

Logitech G435, minimal ve renkli tasarımı ile ön plana çıkıyor. Kulaklığın üç farklı renk seçeneği bulunuyor, bunlar siyah ve neon sarı, mavi ve ahududu, kırık ve beyaz lila. Kulaklık kapsülleri abilerinden daha küçük olması ile dikkatimi çekiyor. Yalnızca kapsülleri küçük değil, kulaklığın kendisi de genç oyuncular ve kafası küçük kişiler için optimize edilmiş. Bu sayede genç oyuncular ve kafası daha küçük kullanıcılar da kulaklığı rahatlıkla kullanabiliyorlar.

Kulaklık kapsülleri kafanızı sıkmıyor. Kapsülün üzerindeki süngerler memory foam ve nefes alabilir özelliklerine sahip. Bu sayede uzun saatler oyun oynasanız da kulaklarınız kolayca terlemiyor ve rahat ediyor. Kulaklık kabloları yerlerine sabitlenmiş. Kulaklık kapsülleri kullanıcının kafasına uyumlu olacak şekilde oynadıkça kablolar da hareket ediyor. Kablolar oldukça sağlam görünüyor. Aynı zamanda kulaklık kapsüllerinin hareketi de pürüzsüz. Kulaklığın sol kapsülünde ise kulaklığı açmak ve kapatmak, ses düzeyini ayarlamak ve kulaklık mikrofonunu sessize almak için tuşlar bulunuyor. Aynı zamanda gösterge işlevi için bir led ışık da bu fiziksel tuşlara eşlik ediyor. Sol kapsülün alt kısmında ise şarj girişi bulunuyor.

Kulaklığın üst kısmına baktığımızda ise kafaya oturan kısımda bizi oldukça ince bir bez karşılıyor. İnce olması sizi yanıltmasın, kafanıza herhangi bir rahatsızlık hissi vermiyor. Kulaklığın mikrofonu ise gömme mikrofon tasarımında ve sol kapsülde yer alıyor. Kulaklık hakkında ilginç bir detay vermem gerekirse, kulaklık kapsüllerinin içinde sürücülerin olduğu kısımda herhangi bir sünger bulunmuyor.

LOGITECH G435 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Logitech G435 oyuncu kulaklığının mikrofonu çift gömülü hüzmelemeli mikrofon. Yani bu mikrofon sizin sesinizi en iyi şekilde alırken dışarıdan gelen sesleri de en iyi düzeyde engelliyor. Mikrofon testini kanalımızdaki Logitech G435 oyuncu kulaklığı inceleme videosunda bulabilirsiniz. Kulaklığın kapsüllerinin içinde 40mm sürücüler bulunuyor, bu sürücüler sayesinde sesleri net şekilde aldım ve müzik dinlerken de farklı kanallardaki sesleri fark ettim.

Yazının başında Lightspeed özelliğinden bahsetmiştim. Lightspeed ile 10 metreye kadar kesintisiz bağlantı alabiliyorsunuz. Ancak kulaklık yalnızca Lightspeed özelliği ile bağlantı gerçekleştirmiyor, bluetooth üzerinden de birçok cihaza bağlanmanı mümkün. Kulaklık PC, MAC, PS4, PS5, akıllı telefon ve akıllı televizyonlar ile uyumlu çalışıyor. Lightspeed ve Bluetooth bağlantıları arasında geçiş yapmak için mute tuşuna uzun süreli basmanız yeterli.

Kulaklık tam olarak “bir telefondan hafif”. Ancak 165 gram hafifliğindeki bu kulaklık içerisindeki batarya size 18 saate kadar pil ömrü sunuyor. Kulaklığın inceleme videosunun çekildiği tarihlerde ise G Hub bağlantısı bulunmuyor. Kulaklığın maksimum ses sınırı değiştirilebiliyor. Eğer ses açma tuşu ve susturma tuşuna birlikte basılı tutarsanız kulaklığın ses sınırı 100dB oluyor. Eğer ses kısma ve susturma tuşuna birlikte basarsanız ses sınırı 85dB oluyor.

LOGITECH G435 OYUN, MÜZİK VE FİLM

Logitech G435 bir oyuncu kulaklığı olarak geçse de müzik dinlemek ve film izlemek için de iyi bir seçenek. Elbette gecikmesiz bir tecrübe sağladığı ve uzun saatler rahatça kullanılabildiği için oyun oynarken herhangi bir şekilde rahatsız olmadım, özellikle de FPS (birinci şahıs nişancı) oyunlarda herhangi bir gecikme de hissetmedim.

Müzik tecrübesinde ise güçlü midler ve tizler dikkatimizi çekiyor, baslar ise normal düzeyde. Logitech G435 ile film izlerken de kulağa uyum sağlayan süngerleri sayesinde uzun saatler boyunca kulaklığı kulağımdan çıkarmadan kullanabildim.

Logitech G435 kulaklığın Discord sertifikası ve Dolby Atmos, Tempest 3D Audiotech, Windows Sonic Spatial Sound uyumluluğu da bulunmakta. Bu sayede birçok sisteme entegre çalışabiliyor.

LOGITECH G435 KİMLER İÇİN UYGUN

Eğer bir oyuncuysanız, düşük gecikme ile oyun oynamak istiyorsanız, aynı zamanda oyun oynarken farklı platformları kullanıyorsanız ve oyun oynamak, müzik dinlemek, film izlemek için ayrı kulaklıklar almak istemiyorsanız Logitech G435 oyuncu kulaklığını tercih edebilirsiniz. Özellikle de kafası küçük kişiler ve genç oyuncular için optimize edilen kulaklık oldukça rahat.

LOGITECH G435 ÖZELLİKLERİ

 

Ağırlık: 165 gram

Boyutlar: 163×170×71 mm

Ses Sürücüleri: 40 mm

Frekans Yanıtı: 20 Hz – 20 kHz

Empedans: 45 Ohm (pasif)

Hassasiyet: 83,1 dB SPL/mW

Maks. Ses Düzeyi: <85 dB’de isteğe bağlı sınırlayıcı ile <100 dB

 

PİL (ŞARJ EDİLEBİLİR):

Çalma Süresi: 18 saat

Şarj Bağlantı Noktası: USB-C

Şarj Kablosu: USB-A/USB-C

 

ÇİFT GÖMÜLÜ HÜZMELEMELİ MİKROFON:

Frekans Yanıtı: 100 Hz – 8 KHz

 

Logitech G435 İnceleme Videosu:

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın. 

İlginizi Çekebilir:

PUBG: New State, BR: Extreme Mod ile geliştiriliyor

Honor Magic V özellikleri belli oldu

Samsung Galaxy Tab S8 serisinin fiyatı belli oldu

STALKER 2 çıkış tarihi ertelendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz