Navigasyon Uygulamaları

Navigasyon uygulamaları sayesinde bilmediğimiz, gidemeyeceğimiz adres, konum kalmadı. Bu uygulamalarla en uygun güzergahı kullanarak çoğu zaman trafiğe takılmadan ve hiç bilmediğimiz bir adrese ulaşabiliyoruz. Aynı zamanda yol durumuyla ilgili en son bilgileri alabiliyor ve işlerimizi de buna göre planlayabiliyoruz. Peki, en iyi navigasyon uygulamaları hangileri? Bu haberimizde sizler için en iyi 6 navigasyon uygulamasını listeledik. İşte; ‘2021 en iyi navigasyon uygulamaları’. ‘Navigasyon uygulamaları’. ‘Araç içi navigasyon uygulamaları’. Detaylar haberimizde…

Kamyon, otobüs gibi büyük taşıtların da kullanabileceği, yol tarifi alabileceğiniz, hız sınırı konusunda sizi uyaran, kamp ve yürüyüşlerinizde size rehberlik edebilecek pek çok özellikte uygulamalar bu haberimizde. İşte;‘2021 en iyi navigasyon uygulamaları’. ‘Navigasyon uygulamaları’. ‘Araç içi navigasyon uygulamaları’. 

2021 En İyi Navigasyon Uygulamaları

Navigasyon Uygulamaları

‘2021 en iyi navigasyon uygulamaları’. ‘Navigasyon uygulamaları’. ‘Araç içi navigasyon uygulamaları’ tüm detaylarıyla haberimizde… 

Yandex Navigasyon 

Navigasyon Uygulamaları

‘2021 en iyi navigasyon uygulamaları’ listemize ‘Yandex Navigasyon’ ile başlıyoruz. Pek çok kişinin kullandığı bir navigasyon uygulaması olan Yandex Navigasyonandroid telefonlar ve tabletler için tasarlanmıştır. Canlı trafik haritası sunan uygulama, en güncel trafik bilgisine de sahiptir. Yol durumuyla ilgili en son bilgilere ulaşabildiğiniz uygulama, kullanıcılara 3 tane alternatif yol sunuyor. Bu alternatif yollar arasında ise biri varmak istediğiniz noktaya en hızlı şekilde ulaşmanıza imkan tanıyor. Yolculuk esnasında trafik kazası, yol çalışması gibi durumları Yandex Navigasyon’dan öğrenebiliyor, dönüş öncesi sesli yönlendiriliyorsunuz. Bununla birlikte noktasına kaç km ya da kaç dakika kaldığını ekranınızdan görebiliyorsunuz. Aynı zamanda en çok gittiğiniz yerleri ‘Yerlerim’ sekmesine ekleyebiliyorsunuz. Böylece her defasında adres yazmanıza gerek kalmıyor. Uygulamanın bir de sesli komut özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde de gideceğiniz adresi yazmanıza gerek kalmıyor.  

Play Store 

App Store 

Google Maps Go

Navigasyon Uygulamaları

‘2021 en iyi navigasyon uygulamaları’ arasında olan ‘Google Maps’ ile gerçek zamanlı trafik güncellemelerine ulaşabilirsiniz. Yol tarifleri alabildiğiniz uygulamada, restoranları, işletmeleri, yakınınızdaki diğer yerleri keşfedebilir, müşteri yorumlarını görebilir, restoranların yemek fotoğraflarını görebilir ve kararınızı buna göre verebilirsiniz. Bir yerin telefon numarasını ve adresini bulabildiğiniz gibi, metro, otobüs seferlerini de kaçırmazsınız. Aynı zamanda otobüs ve şehir içi toplu taşıma bilgilerine de ulaşabilirsiniz.  

Play Store  

Sygic GPS Navigasyon 

Navigasyon Uygulamaları

Listemize sırada ‘Sygic GPS Navigasyon’ uygulamasıyla devam ediyoruz. 3D çevrimdışı haritalar özelliği bulunan uygulama, sesli navigasyon hizmeti de sunuyor. Bununla birlikte Sygic Navigasyon’da dünyadaki tüm ülkelerin haritalarına ulaşabiliyorsunuz, yaya yolları ve turistik yerler keşfedebiliyorsunuz. Hız sınırı uyarısı da bulunan uygulamada, yolculuk esnasında gelecek hız sınırı değişikliklerini de görebiliyorsunuz. Aynı zamanda kullanıcıyı doğru şeride yönlendiriyor, rotanıza tahmini varış zamanınız ve mevcut konumunuz hakkında da bilgilendiriliyorsunuz. Park yeri önerileri alabildiğiniz uygulamada, hız kamerası uyarıları sistemi de mevcut. Uygulamanın çevrimdışı kullanım imkanı sunması da avantajları arasında yer alıyor. 

Play Store 

App Store 

RoadLords Kamyon GPS Navigasyon 

Navigasyon Uygulamaları

Diğer uygulamalardan farklı olarak, kamyon, otobüs, kamyonet ve diğer büyük araçlar için bir navigasyon uygulaması olan ‘RoadLords’ ile listemize devam ediyoruz. Bu uygulama, Türkiye, Rusya ve tüm Avrupa’nın çevrimdışı haritalarını içerdiği gibi sokak özelliklidir. Çoklu durak yönlendirme özelliği de bulunan uygulama büyük araçlar için uygundur. Uygulamaya yüksek, ağırlık, uzunluk ve aks özelliklerini giriyor, kullandığınız araca göre kişisel yönlendirme profili ediniyor böylece aracınıza ve yükünüze uygun olan yolları kullanarak yolculuk ediyorsunuz. Bunun yanı sıra trafik bilgilerine, hız sınırına, şerit değiştirme bilgilerine de ulaşabiliyorsunuz. Yükünüzü boşaltmak veya yüklemek için size durak önerilerinde de bulunuyor, en yakın kamyon park yerlerine ulaşabiliyorsunuz. RoadLords uygulamasını indirebileceğiniz bağlantıyı haberimizde ekleyemesek de Android cihazınızda yer alan Play Store mağazasına girerek telefonunuza indirebiliyorsunuz. 

Polaris GPS Navigasyon 

Navigasyon Uygulamaları

Polaris GPC Navigasyon’, daha çok kamp ve yürüyüş yaparken, dağ bisikleti kullanırken, açık hava sporlarında kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Dağ bisikleti kullanmayı sevenler bu uygulamayla bisiklet haritalarına ulaşabilir. Kamp tutkunları, uygulamanın pusula, yön bulma özelliğini kullanarak kamp esnasında keşifler yapabilir. Bununla birlikte yürüyüş tutkunları, yürüyüş parkurları bulabilir. 

Play Store  

OsmAnd – Offline Maps, Travel, Navigasyon 

Navigasyon Uygulamaları

Yine çevrimdışı harita özelliği sunan bir başka navigasyon uygulaması ‘OsmAnd’ ile devam ediyoruz. Sesli ve görsel kullanabildiğiniz uygulamayı, bisiklet navigasyonu veya yaya modunda da değerlendirebiliyorsunuz. Araçta kullandığınızda sürüş rotalarını oluşturan uygulama bu rotadan her saptığınızda güncellenir. Gündüz ve gece olmak üzere iki ayrı modda kullanılabilen uygulamada, arkadaşlarınızın sizi bulabilmesi için onlarla konumunuzu paylaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda toplu taşıma araçlarında da kullanılabiliyor.  

Play Store 

App Store 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Nikon, NX Studio ile Ücretsiz Fotoğraf ve Video Düzenleme İmkanı Sunuyor

Tivibu Mart Ayı İçeriklerini Açıkladı: The Walking Dead 10. Sezon Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz