Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Tuvalet kağıdı bittiğinde yardıma koşacak bir robot geliştirildi. Tuvalet kağıdı üreticisi Charmin, CES 2020’de geleceğin tuvalet teknolojisini sergileyecek.

Robotların hayatımıza adapte olmaya başlamasıyla birlikte artık her ihtiyacı giderebilecek robotlar geliştiriliyor. Robot ev kedileri, robot direk dansçılarından sonra tuvalette zor durumda kalındığında yardımcı olacak bir robot geliştirildi. Şirketin yeni tanıttığı robot tuvalet kağıdı bittiğinde yaşanacak senaryoların önüne geçecek.

Rollbot ismi verilen robot, Las Vegas’ta başlayacak olan CES 2020’de tanıtılacak. Bluetooth ile telefona bağlanabilen robot, tuvalet kağıdı bittiğinde kullanıcılara yenisini getirerek büyük bir zahmetten kurtaracak.

Rollbot’un dolaptan yeni tuvalet kağıdını nasıl alabileceği ve tuvaletin kapısını nasıl açabileceği şu an için bilinmiyor çünkü, geliştirilen robotun elleri ve ayakları yok. Ancak, en yeni ve en iyi ürünlerin sergilendiği CES’te görülen en ilginç robotlardan biri olacağı tartışılmaz.

Rollbot basın etkinlikleri sırasında gösterildi. Robota, tuvalete giren önceki kişinin ardından boğulma veya soluksuz kalma riskini ölçen SmellSense isimli bir araç eşlik etti. SmellSense, havada ne kadar karbondioksit veya hidrojen sülfür olduğunu saptayarak kullanıcılara tuvalete girip girmemeleri gerektiğini söylüyor.

5 dakikadan fazla oturulamayan tuvalet tasarlandı