Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaDijitalTwitter Kullanıcıları, Artık ‘Fleets’ Paylaşımlarına Çıkartma ve GIF Ekleyebiliyor 

Twitter Kullanıcıları, Artık ‘Fleets’ Paylaşımlarına Çıkartma ve GIF Ekleyebiliyor 

Twitter kullanıcıları, artık ‘Hikayeler’ benzeri ‘Fleets’ özelliği üzerinden yapılan paylaşımlarına çıkartmalar ve GIF ekleyebiliyor. Yeni özelliğin, hem iOS hem de Android işletim sisteminde kullanıma sunulduğu ifade ediliyor.  

Twitter kullanıcıları, ‘Fleets’ özelliğinde yapılan yeni bir güncelleme ile hikaye paylaşımlarına emoji, GIF ve çıkartmalar ekleyebilmeye başladı. Özellik, hem iOS hem de Android işletim sisteminde kullanıma sunuldu. Şirket, ‘Fleets’ özelliğinde yapılan güncellemenin kullanıcıların hikayelerini daha yüksek oranda kişiselleştirebilmelerine olanak sağlayacağına işaret etti. Konuya ilişkin açıklama, şirketin destek biriminin resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı. Paylaşımında ‘Fleets’ özelliğinin yeni bir güncelleme aldığını duyuran sosyal medya devi, kullanıcıların artık sohbetlerde kendilerini çıkartmalarla ifade edebileceğini ve ‘iOS’ ve ‘Android’ uygulamasında emoji ikonuna tıklayarak ‘Fleets’ paylaşımlarına GIF ve emoji ekleyebileceklerini dile getirdi. 

Aktarılan detaylara göre; kullanıcıların, animasyonlu çıkartmalar ve emojilere erişebilmek için ‘Fleets’ ekranı içerisinde metin simgesi yanındaki emoji ikonuna tıklaması gerekiyor. Bu aşamadan sonra açılan pencerenin üst kısmındaki arama çubuğu kullanılarak grafikler de ayarlanabiliyor. Söz konusu özellik uzun bir süredir SnapchatInstagram ve Facebook hikayelerinde yer aldığı için yapılan hamlenin, ‘Fleets’ özelliğine daha fazla kullanıcı getireceği tahmin ediliyor. 

Twitter, ‘Fleets’ özelliği için geliştirilen güncelleme, hem iOS ve hem Android platformuna getirildi

Twitter Fleets

Diğer yandan; Twitter, ‘Fleets özelliği için geliştirilen güncellemenin hem iOS hem Android platformuna getirildiğine işaret ediyor. Fakat güncelleme ile gelen yeni özelliğe, henüz tüm kullanıcılar tarafından erişilemediği belirtiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter Fleets’e ‘Twemojis’ Özelliğini Ekliyor

Twitter Fleets Nedir? Twitter Fleets Nasıl Kullanılır? 

Twitter’a Hikaye Özelliği Geldi: Fleets

Twitter’a Fleets özelliği geliyor: Tweetler 24 saat sonra silinecek!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR