Instagram Hikayelerinde Tweet Paylaşma

Twitter, doğrudan Instagram ve Snapchat hikayelerinde ‘tweet’ paylaşma özelliğini bünyesine eklemeye hazırlanıyor. Özelliğin ‘Paylaş’ menüsüne dahil edilmesinin ardından; Twitter kullanıcılarının, ekran görüntüsü almak zorunda kalmadan ‘tweet’leri Instagram ve Snapchat’te paylaşabilmeye başlayacakları ifade ediliyor.  

Twitter üzerinden yapılan en iyi paylaşımlar, çoğunlukla başka platformlarda viral hale geliyor ve hızla yayılıyor. Bu nedenle sosyal medya devi; kullanıcıların Snapchat ve Instagram’da yerel olarak ‘tweet’ paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir ‘Paylaş’ menüsü kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Aktarılan detaylara göre Twitter, doğrudan Instagram ve Snapchat hikayelerinde ‘tweet’ paylaşma özelliğini test ediyor. Özelliğin ‘Paylaş’ menüsüne dahil edilmesinin ardından; Twitter kullanıcılarının, ekran görüntüsü almak zorunda kalmadan ‘tweet’leri Instagram ve Snapchat’te paylaşabilmeye başlayacakları ifade ediliyor. 

Paylaşılan diğer bilgilere göre; güncel olarak Snapchat’te test edilmeye başlayan özellik, Twitter’daki ‘Paylaş’ menüsüne belirli bir ‘tweet’i doğrudan ‘Snap Camera’ya gönderme seçeneğinin dahil edilmesini mümkün kılacak. Şirket; önümüzdeki haftalarda, aynı özelliği Instagram ‘Hikayeler’ için de test etmeye başlayacak. Yeni özellikle birlikte; ‘tweet’ler, harici bir uygulamada paylaşıldığında ekran görüntüsü gibi görünmek yerine, Twitter uygulamasında ve web-sitesinde göründüğü haline benzeyecek. Snapchat’te paylaşılan ‘tweet’e dokunulduğunda kullanıcılar, orijinal bağlantıya ilerleyebilecek. Twitter, benzer bir bağlantı özelliğini Instagram versiyonu için de test edecek.  

Hikayede ‘tweet’ paylaşma özelliği, Twitter’ın kendi paylaşımlarına ilişkin popülaritesini artıracak

Hikayede Tweet Paylaşma

Diğer yandan; ekran görüntüsü almak ve harici bir uygulamada doğrudan paylaşım yapmak arasında, ciddi bir görünüm farkı bulunmuyor. Fakat söz konusu özelliğin, kullanıcıları galerilerini gereksiz ekran görüntüleriyle doldurma zahmetinden kurtaracağı ifade ediliyor. Bununla birlikte; hikayede ‘tweet’ paylaşma özelliği sayesinde Twitter’ın, kendi platformlarında yapılan paylaşımlara ilişkin daha yüksek bir popülarite kazanabileceği düşünülüyor. Mevcut koşullarda kullanıcılar, ‘tweet’leri ekran görüntüsü alarak Instagram’da paylaşabiliyor olsalar da söz konusu ekran görüntüleri, kullanıcıların Twitter’a tekrar uğramalarının önüne geçiyor.  

Bununla birlikte; ekran görüntüleri üzerinde yapılan düzenlemeler de belli bir bilginin, yanlış veya okunması zor bir biçimde yayılmasına sebebiyet verebiliyor. Twitter’ın, söz konusu hamle ile hem bu problemlere çözüm getireceği hem de viral olan içeriklerinin daha düzgün görünmesini mümkün kılacağı tahmin ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter’da 2020’de En Çok Kullanılan Emojiler Açıklandı

Twitter’da 2020’de En Çok Konuşulan Takım Belli Oldu

Temsilci Atamayan Facebook, YouTube, Twitter gibi Platformlara 30’ar Milyon TL Ceza Kesildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz