twitter-rekor-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Twitter son dönemlerde yeni özellikler üzerinde yaptığı çalışmalarla gündeme geliyor. Kullanıma sunulan özel mesajlar arayüzü kullanıcıların beğenisini topluyor!

Sosyal medya, hayatımızda her geçen gün daha fazla hayatımıza giriyor. Facebook’tan Instagram’a Twitter’a kadar her türlü sosyal medya uygulaması, akıllı telefonlarımızın olmazsa olmazı haline geliyor.

Bu uygulamalar, dönem dönem güncellemelerle geliştiriliyor. Bu geliştirmeler esnasında hem kullanıcılar için uygulamayı kullanmanın kolaylığı, hem de görsel tasarımı göz önünde bulunduruluyor. Kullanım esnasında ortaya çıkan sorunlar, kullanıcı geri bildirimleriyle saptanıyor ve bir sonraki güncellemede bu açıklar kapatılıyor. Bu sosyal medya uygulamalarından Twitter, bugünlerde yeni güncellemesi ve güncellemenin getirdiği tasarım özellikleriyle karşımıza çıkıyor. İşte detaylar!

Twitter’ın Özel Mesajlar Arayüzü Yenilendi!

Sosyal medya uygulamaları, kullanıcıların memnuniyetini maksimum seviyede tutmak ve mecralarda devamlılıklarını sağlamak için, her yıl birçok güncelleme getiriyor. Bu güncellemeler esnasında hem yazılım özellikleri hem de arayüz değişikliğe uğruyor. Geçtiğimiz günlerde yeni kaydırmalı video özelliği üzerinde çalıştığını duyuran Twitter, şimdi de değişen özel mesajlar arayüzüyle karşımıza çıkıyor.

Twitter, Android telefonlar için özel mesajlar kısmında tasarım değişikliği yaptı. Bu güncellemeler hem backend hem de frontend platformlarda gerçekleştirildi. Arkada çalışan sistem mimarisinin yeniden oluşturulduğu, aynı zamanda yanıt verme ve kaydırma efektlerindeki performansın arttırıldığı belirtildi.

Twitter, tüm özel mesajların listelendiği ana mesajlaşma ekranını da yeniledi. Güncellemeden sonra bu kısım daha göz yormayan bir tasarımla karşımıza çıktı. Buna ek olarak sistemde de yenilikler yapıldı. Twitter, tüm özel mesajların listelendiği ana mesajlaşma ekranını da yeniledi. Bu yenilik, Android üzerinde uzun zamandır yapılan ilk değişiklik oldu.

Video Kaydırma Özelliği Üzerinde de Çalışmalar Devam Ediyor!

Twitter, özel mesajların yanı sıra, video kaydırma özelliği üzerinde de çalışmalara devam ediyor. Instagram‘daki Reels’a benzeyen özellik, henüz test aşamasında. Paylaşılan bilgilere göre, önümüzdeki günlerde ilk önce iOS kullanıcılarına ve İngilizce Twitter kullanan kişilere, daha sonra da Android kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor.

Twitter tarafından paylaşılan bog yazısına göre, özelliğe girmek için herhangi bir videoya tıklamak gerekiyor. Bu sayede yukarı kaydırarak benzer videolar izlenebiliyor. Özelliğin, sadece alakalı videolar değil, rastgele videolar göstermesi bekleniyor. “Reels”a benzeyen özelliğin Twitter menüsünde gözüküp gözükmeyeceği belli değil. Bu, özelliğin alt menüye eklenmeyeceğine bir işaret olabilir.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz