Twitter iOS işletim sistemindeki Live Photo’ları platformda doğrudan GIF olarak paylaşabileceğinizi açıkladı. Bu işlemi yapmak için ekstra uğraşmanız gerekmeyecek.

Live Photos Apple’ın iOS’te sunmuş olduğu bir kamera seçeneği. Bunun sayesinde fotoğraflarınızı canlandırabiliyorsunuz. Daha önce bir Live Photo’yu Twitter’da paylaşmayı denediğinizde sabit bir fotoğraf gibi işlendiğini görmüşsünüzdür, aslında fotoğrafın bütün sihri kayboluyordu. Live Photo’yu bir GIF animasyona çevirip daha sonra oluşturduğunuz animasyonu paylaşmak da bir yöntem, ancak bu işi hem uzun hem de bilmeyenler için sıkıntılı bir süreç. Twitter ise artık Live Photo’ları platformda doğrudan GIF olarak paylaşabileceğinizi duyurdu.


Özelliğin Twitter iOS uygulamasından kullanımı oldukça kolay. Bir tweet hazırlarken, kamera rulonuzdan bir “live fotoğraf” seçin, ardından tweet oluşturma pencerenizdeki fotoğrafın sol alt köşesindeki “GIF” düğmesine dokunun. Ardından, tweet’i gönderdiğinizde, bu fotoğraf GIF şeklinde olacak.