iphone-12-üretim-rapor
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

iPhone 12 ailesine olan talep AppleInsider tarafından yayınlanan son rapora göre, oldukça artmış durumda. Bu araştırma; iPhone 12’nin Ekim 2020 tarihi itibari ile yeryüzündeki tüm 5G telefonlarının toplam yüzde 16’sını oluşturduğuna dikkat çekiyor. Bu model, iPhone 12 Pro ile birleştirildiğinde, Apple’ın 5G akıllı telefon pazarındaki payı yüzde 24’e ulaşıyor.

Raporun en etkileyici noktalarından bir tanesi ise iPhone 12 serisinin yurt dışında Ekim ayının sonlarına doğru satışa çıkmış olması ve kısa sürede pazarda rekabette olduğu diğer markalardan daha yüksek pazar payına ulaşmış olması oldu. Örneğin, Galaxy Note 20 Ultra 5G ve Galaxy S20 Plus 5G modelleri kıyasladığımız bu modellerden haftalar önce yurt dışında satışa sunulmuştu.

iPhone 12 Serisi 2020 Yılında En Çok Satan 5G Destekli Modeller Olabilir

Apple’ın gelecek yılın ilk yarısında planlanan toplam üretiminin yıllık bazda neredeyse %30 artacağı düşünülüyor. Bununla birlikte ilk tam yıllık üretim hedeflerinin %20 artarak 230 milyon adet akıllı telefona ulaştığı vurgulanıyor.

Ayrıca, raporda bu akıllı telefonun popülaritesinin mevcut iPhone kullanıcılarının 5G bağlantısına gösterdiği talep ile doğru orantılı şekilde arttığı belirtiliyor. Yine aynı raporda, “Bu, özellikle ABD’de iPhone 12 ve 12 Pro satışlarının üçte birinden fazlasını oluşturan güçlü mobil operatör tanıtımlarıyla tamamlandı. Tüm operatörler, iPhone 12’yi takas ve sınırsız planların bir karışımı aracılığıyla 0 dolara sunuyordu.” ifadesi yer aldı. “Çin ve Japonya’da tanıtılan bu son seri için güçlü bir ilk talep gördü. Bölgesel bir varlığı olan diğer 5G modellerinin çoğuyla karşılaştırıldığında, iPhone 12 daha geniş bir pazar kapsamına sahip olması ve 140’tan fazla ülkede yer almasının sonucunda oldukça başarılı bir yıl geçirebilir.” ifadelerine yer verildi.

2020 yılı Ekim ayına ait 5G destekli akıllı telefon pazar payları ise şu şekilde:

iphone 12 - global pazar payı
Kaynak: : https://www.counterpointresearch.com/iphone-12-becomes-worlds-1-5g-model-within-two-weeks-of-launch/

Apple, iPhone satış rakamlarını farklı modellere göre açıklamıyor. Ancak bu habere göre, özellikle Pro ve Pro Max versiyonlarına olan talebinin çok güçlü olduğu ve bunun şirketin beklentilerini aştığını bildiriyor. Bu arada ailenin Mini versiyonu, bildirildiğine göre Apple’ın ilk tahminlerinden daha düşük performans gösteriyor. iPhone 12 Mini talebi, her iki cihaz da kompakt form faktörlerine sahip olduğundan iPhone SE’nin 2020 yılı Nisan ayında tanıtılan sürümünden dolayı olumsuz etkilendiği düşünülüyor.

Apple, 2021’de açıklayacağı birinci mali çeyrek yılına ilişkin kazanç raporu ile bu seriye ait satışlarının daha net bir tablosunu paylaşmış olacak.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, 2024 Yılında ‘LiDAR’ Sensöre Sahip Elektrikli Otomobil Üretimine Başlayacak

Apple ‘Mac’ Bilgisayar Satışları, 2020 Yılının 3. Çeyreğinde Yüzde 50 Artış Gösterdi 

Apple CEO’su Tim Cook, Şirketin Facebook ile Yaşadığı Gerilime İlişkin Açıklama Yaptı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz