Hakan: Muhafız Oyun

Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ve Okan Yalabık gibi ünlü isimlerin yer aldığı Netflix dizisi ‘Hakan: Muhafız’, masaüstü oyun oldu. Oyun geliştiricisi ve üreticisi ROOT’un tasarımıyla hayata geçirilen proje kapsamında; Muhafız ile Ölümsüzler arasındaki çetin mücadelenin, yaratıcı bir kurguyla kutulu oyun dünyasına taşındığı belirtildi.  

Yapımcılığını Netflix Türkiye’nin üstlendiği ve içerisinde Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ve Okan Yalabık gibi ünlü isimlerin yer aldığı ‘Hakan: Muhafız’ dizisi, Netflix ve ROOT iş birliği ile masaüstü oyun haline getirildi. Koleksiyon eseri olarak tasarlanan oyun, dizinin başrol oyuncuları ve tüm dizi ekibine hediye edildi. Oyunun ayrıca, dizinin dördüncü sezonunun tanıtım kampanyasında kullanıldığı belirtildi. “Hakan: Muhafız – Yadigâr Peşinde” adını taşıyan kutu oyununun; gelişmiş oyun mekaniği, kuralları ve diziye özel konsept fotoğraflardan oluşturulan görsel tasarımı ile dizinin heyecan verici karakterleri ve deneyimlerini eğlenceli bir oyun ortamında bir araya getirdiğinin de altı çizildi.  

Latin Amerika’dan Afrika’ya kadar birçok farklı coğrafyada izlenen dizinin Türkiye’nin tanıtımına önemli katkılarda bulunduğunun altını çizen Root Kurucusu Ceren Öztulca, “Hakan: Muhafız – Yadigâr Peşinde” oyununun farklı disiplinlerden uzman isimler tarafından hazırlandığını dile getirdi. Öztulca, daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti: “Oyunun tasarım aşamasında, oyuncuların Muhafız ve Ölümsüzler arasındaki mücadeleyi yaşaması için titizlikle çalıştık. Hikâyenin ruhunu yansıtmak için çizimlerle gerçek görüntüleri bir araya getirdik ve dünyada ‘koleksiyon eseri’ sınıfına giren bir çalışmaya imza atmaktan mutluluk duyduk. Oyunlaştırma yaklaşımının bir sanat eserinin tanıtımına katabileceği değere dair önemli bir farkındalık yarattığımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemlerde bu yaklaşımın öğrencilerin ve gençlerin kişisel gelişimlerindeki katkısını da ortaya koyacak projeler geliştirmeyi hedefliyoruz.” 

“Hakan: Muhafız – Yadigâr Peşinde” oyunu, iki ya da dört oyuncu ile oynanıyor 

Hakan: Muhafız Oyunu

Aktarılan detaylara göre; “Hakan: Muhafız Yadigâr Peşinde” oyunu, iki ya da dört oyuncu ile oynanıyor. Oyuncular; Muhafız, Ölümsüz, Sadık ve Vezir rollerini üstlenerek iki takıma ayrılıyor ve İstanbul’un tarihi mekânlarında dolaşarak kendi takımına ait yadigârları rakiplerinden önce bulmaya çalışıyor. Buldukları yadigârların ve oynadıkları karakterlerin birbirinden farklı özelliklerini kullanarak kıyasıya bir mücadeleye giren iki takım, zafere ulaşmak için hem kendi hamlelerini hem de rakibin hamlelerini iyi hesaplamak durumunda oluyor. On ila yirmi dakika aralığında süren oyun, zar atıp ilerlemeli basit kutu oyunları kalıbını kırarak kolay öğrenilen kuralları, taktiğe dayalı hafif oyun tarzı ve oyun boyunca uyandırdığı rekabet duygusu ile kutu oyunları dünyasına zevkli ve heyecanlı bir giriş vadediyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, Hakan: Muhafız’ın 4. Sezon Çıkış Tarihini Açıkladı

İlk Türk Netflix dizisi, Hakan: Muhafız üçüncü sezon yayında!

Netflix Türkiye dizisi Hakan: Muhafız’ın 3. sezon fragmanı yayınlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz