Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Tüm dünyaya hızla yayılmakta olan COVID-19, sinema ve televizyon dünyasından da pek çok ünlü ismi etkiledi. Son olarak Game of Thrones oyuncusu Kristofer Hivju da resmi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Coronavirüs salgınına yakalandığını açıkladı. Dünyaca ünlü Norveçli oyuncu, dizide “Tormund” karakterini canlandırıyordu.

Çin’in Wuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılmakta olan ve son 10 yılın en ölümcül virüsü olduğu düşünülen COVID-19, sinema ve televizyon dünyasından da pek çok ünlü ismi etkilemeye devam ediyor. Son olarak Game of Thrones oyuncusu Kristofer Hivju da resmi Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla Coronavirüs salgınına yakalandığını açıkladı. Dünyaca ünlü oyuncu, reyting rekorları kıran dizide Tormund karakterine hayat veriyordu.  

game-of-thrones-oyuncusu-coronavirusAktarılan detaylara göre; 41 yaşındaki Norveçli aktörün yaptırdığı COVID-19 testi, pozitif sonuç verdi. HivjuCoronavirüse yakalandığının kesinleşmesinin ardından kendisini evde karantina altına aldığını ifade etti. Paylaşımına eşiyle birlikte çektiği bir fotoğrafını da ekleyen Game of Thrones oyuncusu, Coronavirüs belirtilerinin hafif olduğunu söyledi ve herkesi son derece dikkatli olmaya davet etti. Dünyaca ünlü aktör, açıklamasına hastalığın yayılmasını önlemek için ailesiyle birlikte evde kalacağını da not etti. Tüm takipçilerine sık sık ellerini yıkamalarını ve 1.5 metrelik sosyal mesafeyi korumalarını tavsiye eden Hivju, yetkili kurumların konuyla ilgili yönergelerinin dikkatle takip edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. 

Tom Hanks ve Idris Elba da virüse yakalanmıştı

tom-hanks-idris-elba

Kısa bir süre önce, Oscar ödüllü oyuncu Tom Hanks ve eşi Rita Wilson da sosyal medya hesaplarından yaptıkları bir açıklamayla Coronavirüse yakalandıklarını duyurmuştu. ABD’li oyuncu, film çekimleri için gittikleri Avustralya’da eşi ile birlikte rahatsızlandıklarını ve kendilerine yapılan COVID-19 testinin pozitif sonuç verdiğini ifade etmişti. Aktarılan son dakika bilgilerine göre; 63 yaşındaki oyuncu ve eşi, gördükleri tedavi sonrası Coronavirüs salgınını atlatarak hastaneden taburcu edildiÇift, taburcu işlemleri sonrası Avustralya’da kiraladıkları bir evde kendilerini karantina altına aldı.  

Konuyla ilgili bir kötü haber de “Hızlı ve Öfkeli” ve Thor film serilerinde de rol almış olan İngiliz oyuncu Idris Elba’dan geldi. Yaptırdığı COVID-19 testi pozitif sonuç veren dünyaca ünlü oyuncu, haberi sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile duyurdu. Elba, video içerisinde yaptığı açıklamada test sonucunu öğrendiğinden beri karantinada olduğunu ifade etti. 47 yaşındaki oyuncu, şimdilik iyi hissettiğini ve hiçbir semptomu olmadığını da sözlerine ekledi. 

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

İki Dünya Sağlık Örgütü personelinde coronavirüs tespit edildi

Coronavirüs Aşısı Hakkında Trump’tan Açıklama

Coronavirüs, evcil hayvanlar ile bulaşır mı?