iphone-12-serisinin-fiyatlari-sizdirildi

Front Page Tech’ten Jon Prosser, bugün paylaştığı tweet ile iPhone 12 serisinin fiyatları ve bazı özellikleri hakkında bilgi verdi. Yapılan paylaşıma göre modeller 5G desteği ve OLED panel ile birlikte 649 dolarlık başlangıç fiyatından satışa sunulabilir.

Samsung ve Huawei’nin yeni modellerinde uygun fiyatlı modellere yer vermesinin ardından Apple da bu sene tanıtacağı yeni iPhone modellerinde aynı fiyat politikasını izleyebilir. Bu iddiayı destekleyen sızıntıya göre modellerin özellikleri ve fiyatları da belli oldu.

iPhone 12 Serisinin Özellikleri ve Fiyatları:

iphone-12-serisinin-fiyatlari-sizdirildi

Yapılan paylaşımdan yola çıkarak yeni iPhone 12 serisinin 4 farklı model ile birlikte geleceği ve tamamında OLED panelin kullanılacağı ortaya çıkıyor. LCD ekrana veda etmesi beklenen Apple, 5G destekli yeni modelleri ile daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Şirket, iPhone 11 serisinde kısıtlı modellerde OLED ekranı sunarken, gelecek olan yeni modellerde giriş seviyesinden itibaren bunun standart olması bekleniyor.

İddialara göre iPhone 12 ailesinin özellikleri ve fiyatları şu şekilde olacak:

5,4 inçlik OLED panel, 5G destekli, 2 kameralı iPhone 12: 649 dolar

6,1 inçlik OLED panel, 5G destekli, 2 kameralı iPhone 12: 749 dolar

6,1 inçlik OLED panel, 5G destekli, 3 kamera + LIDAR sensörlü iPhone 12 Pro: 999 dolar

6,7 inçlik OLED panel, 5G destekli, 3 kamera + LIDAR sensörlü iPhone 12 Pro Max: 1.099 dolar

iPhone 12 (Mini):

iPhone-12-mini

Henüz adı hakkında herhangi bir bilgi olmayan modelin 5.4 inçlik OLED ekranı ile birlikte gelmesi bekleniyor. Alüminyum çerçeve ve iki kameralı bir tasarımla gelmesi beklenen model gücünü Apple’ın A14 Bionic çipinden alacak. 5G desteği ile birlikte gelecek olan modelde standart olarak 60 Hz ekran yenileme hızı sunulacak. Modelin başlangıç fiyatının ise 649 dolar olması bekleniyor.

iPhone 12 (Plus/Max):

iPhone 11’in yerine gelmesi beklenen modelin 6.1 inçlik OLED ekranı ile birlikte gelmesi bekleniyor. Alüminyum çerçeve ve iki kameralı bir tasarımla gelmesi beklenen model gücünü Apple’ın A14 Bionic çipinden alacak. 5G desteği ile birlikte gelecek modelin başlangıç fiyatı ise 749 dolar olması tahmin ediliyor.

iPhone 12 Pro:

Apple-iPhone-12-Pro-Product-Red

Amiral gemisi olarak adlandırılan modelin 6.1 inçlik OLED ekranı ile birlikte gelmesi bekleniyor. Diğer modellerden farklı olarak iPhone 12 Pro’nun 120Hz ekran yenileme hızına sahip olması bekleniyor. Ayrıca paslanmaz çelik gövde ve üç kameralı bir tasarımla gelmesi beklenen model gücünü Apple’ın A14 Bionic çipinden alacak. 5G desteği ile birlikte gelecek modelin başlangıç fiyatı ise 999 dolar olması tahmin ediliyor.

iPhone 12 Pro Max:

Apple-iPhone-12-Pro-Max

Adından da anlaşılacağı üzere serinin en büyük versiyonu iPhone 12 Pro Max olacak. 6.7 inçlik OLED ekranının yanı sıra daha yüksek batarya kapasitesi ile gelmesi beklenen modelin diğer özellikleri iPhone 12 Pro ile hemen hemen aynı olacak. Modelin başlangıç fiyatının ise 1.099 dolar olması bekleniyor. Bu da daha önce tanıtılan iPhone 11 Pro Max’in fiyatı ile aynı seviyede.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple Music uygulamasının web arayüzü kullanıma açıldı!

Apple, Mail Uygulamasındaki Açık ile İlgili Yeni Bir Açıklama Yaptı

Apple, Mağazalarını Mayıs Ayında Açmayı Planlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz