Bong Joon-ho’nun yönettiği ve birçok ödül kazanan Güney Kore yapımı film Parazit şimdi de dizi oluyor. Dizinin ise başrolleri şimdiden konuşulmaya başlandı. Mark Ruffalo ve Tilda Swinton’un başrolde olacağı söyleniyor. 

Parazit (Parasite) filmi 92 yıllık Akademi Ödülleri tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Bu sene düzenlenen Oscar Ödüllerinde ilk defa, ana dili İngilizce olmayan Parazit ‘En İyi Film’ seçildi. Dünya çapında birçok ödül kazanan Parazit filmi şimdide dizi oluyor. 

Eleştirmen tarafından son 10 yılın en iyi filmleri arasından gösterilen Parazit filminin Oscar ödülünü kazanmadan önce dizi uyarlanması için çalışmalara başlanmıştı. HBO tarafından uyarlanan dizinin yönetmeninin, filmin yönetmeni Bong Joon-ho olacağı söyleniyor. En iyi yönetmen ödüllü Bong Joon-ho’nun Parazit dizisi için Oscar ödüllü senarist Adam McKay ile birlikte çalışacak.  Başrol noktasında ise şu an konuşulan isimler Mark Ruffalo ve Tilda Swinton. Tilda Swinton ve Bong Joon-ho’nun daha önce Snowpiercer filminde birlikte çalışmış olması dizi uyarlamasında Tilda Swinton’un olma ihtimalini arttıran unsurlardan biri. 

Parazit film fragmanı:

Planlanan Parazit dizisinin senaryosunun, Parazit filminin orijinal senaryosunu temel alınarak yazılacağı ve 6 bölümlük bir dizi olarak HBO çatısı altında yayınlanacağı söyleniyor. Yakın zamanda efsane komedi dizisi Friends için özel bir bölüm çekileceği ve o özel bölümün HBO’nun dijital yayın platformu HBO Max üzerinde yayınlanacağı söyleniyorken, yeni yapılacak olan Parazit dizisinin de HBO Max’da yayınlanacağını düşünmek çok yanlış olmaz.  

Çalışmaların daha çok başında olunmasından ötürü Parazit dizisi için bir çıkış tarihi ya da netleşen bir oyuncu tercihi bulunmuyor. 

Sylvester Stallone’nin yeni filminden ilk görüntü geldi!

Efsane dizi Friends’in yeni bölümü geliyor!