Vodafone Türkiye sonuçlara göre servis gelirlerini yüzde 22 artırdı ve 4,5 milyar TL gelire ulaştı  

Vodafone Türkiye, 2021-22 malî yılının 3. çeyrek sonuçlarını duyurdu. Ekim-Aralık 2021 dönemini kapsayan 3. çeyrekte şirket, servis gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artırdı. Buna göre, Vodafone Türkiye’nin servis gelirleri malî yılın 3. çeyreğinde 4,5 milyar TL’ye ulaştı.

2021-22 malî yılının 3. çeyrek sonu itibarıyla Vodafone Türkiye’nin mobil abone sayısı 24,2 milyon olarak gerçekleşti. M2M (Makinelerarası İletişim) dâhil toplam mobil abone sayısı ise 27 milyon oldu. Üçüncü çeyrekte şirketin faturalı abone sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 1,2 milyon artışla 16,4 milyona çıkarak, toplam abone bazının yüzde 67,9’unu oluşturdu. Vodafone Türkiye’nin sabit genişbant abone sayısı son 12 ayda 99,6 bin net artışla 3. çeyrek sonunda 1,3 milyonu aştı.

 Dijital kanalları ayda 18 milyon müşteri kullandı

Vodafone’un Vodafone Yanımda, Online Self Servis ve Vodafone TV uygulamaları gibi dijital kanallarını kullanan aylık aktif müşteri sayısı 18 milyonu aştı. Bu müşterilerin aylık toplam etkileşimi ise 500 milyonu buldu.

Veri kullanımı yüzde 28,2 arttı

Vodafone Türkiye abonelerinin toplam veri kullanımı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 28,2 artışla 796 petabyte’ı aştı. Operatör, Türkiye’nin 81 ilinde 24,5 bini aşkın 4.5G iletişim noktası ile hizmet veriyor.

 Vodafone Finansman ile techfin’e giriş

Açıklanan sonuçlarda Vodafone’un holding yapılanması altında faaliyet gösteren şirketlerine bir yenisini eklediği paylaşıldı.  Geçen yılın sonunda faaliyet izni alan Vodafone Finansman  ile başlangıç olarak KOBİ ve ticarî iş ortaklarının ihtiyaç duyacakları teknolojiye daha kolay ulaşmaları için finansman desteği verilecek.

Bine yakın mağazası var

Vodafone, ülke geneline yayılan 1.000’e yakın mağazasıyla faaliyetlerini devam ettiriyor. Vodafone mağazalarına ek olarak Vodafone Evde, Vodafone Dağıtım Merkezi, Vodafone Hizmet Noktaları ile birlikte şirketin toplam satış noktası 6 bini aşarken, toplam çalışan sayısı ise 11 bin 350’yi buluyor. Vodafone, yeni nesil mağazalarında yüzde 95’i geri dönüşümden elde edilmiş ve doğal malzemeler kullanıyor.

Görsel: Engin Aksoy, Vodafone Türkiye CEO’su

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz