Acer’ın NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi GPU’larını içeren dizüstü bilgisayarı Swift X Türkiye’de satışa sunuldu

Acer’ın yüksek performans ile ultra taşınabilirlikte seçenekler sunan Swift serisi dizüstü bilgisayarlarının en yeni üyesi olan Swift X, Türkiye’de kullanıcılar ile buluşuyor.

İçerik üreticiler, yayıncılar ve yaratıcı profesyoneller için çözümler sunan Acer’ın Zen 3 tasarım mimarisini kullandığı Acer Swift X dizüstü bilgisayar, gücünü AMD Ryzen 7 5800U ve AMD Ryzen 5 5600U Serisi mobil İşlemcilerden alıyor. Bu yüksek performanslı mobil işlemcilerin NVIDIA’nın Ampere mimarisine dayanan NVIDIA GeForce RTX 3050 dizüstü bilgisayar GPU’su ve 8 / 16 GB RAM seçenekleri ile birleşimi, video editörleri ve fotoğrafçılar gibi yaratıcı profesyonellere ihtiyaç duydukları gücü sağlıyor.

Acer Swift X’in üretkenlik kabiliyetleri, kullanıcının tüm verileri yanında taşıyabilmesini sağlayan 512 GB SSD ile destekleniyor ve hızlı şarj destekli 59 W bataryası ile 14 saate kadar kullanım olanağı veriyor. Swift X’in 1,5 kg ağırlığında ve 17,9 mm inceliğinde, tamamı metalden oluşan premium kasası kullanıcıların zevkine hitap ediyor.

Fotoğraf ve video profesyonellerinin işini kolaylaştırıyor

4K video düzenleme yapmak ve fotoğrafları en iyi şekilde görmek isteyen profesyonel kullanıcılar için Swift X, yüzde 85,73 ekran/gövde oranı, 300 nit parlaklık ve yüzde 100 sRGB özellikleri sunan 14 inç büyüklüğündeki FHD IPS ekran ile geliyor.

Swift X’in zengin bağlantı yuvaları arasında yer alan tam işlevli USB Tip-C ile ultra hızlı veri aktarımı, video izleme ve pil şarj işlemleri yapılabiliyor. Ayrıca Wi-Fi 6 desteği ile maksimum hızda kablosuz bağlantı performansı sunuyor.

Acer Swift X fotoğraf ve video profesyonellerine hitap ediyor

Ağır yükler altında yüksek performans vaadi

Daha ağır iş yükleri düşünülerek tasarlanan yeni Swift X, termal verimliliğini optimize etmek için 59 adet 0,3 mm kanatlı bir fandan ve bir çift D6 bakır ısı borusundan yararlanıyor. Bununla birlikte, yeni Swift’te yer alan hava girişli klavye tasarımı, standart bir klavyeye göre ısının yüzde 8 ila 10 oranında daha fazla dışarı atılmasını sağlıyor. Fanın üst kısmında oturan, eğimli bir düzleme sahip olan stereo halka, hava akışında yüzde 5 ila 10 arası bir iyileşme daha sağlıyor. Böylece Swift X, ağır yükler altında dahi ısınmadan yüksek performansla çalışıyor.

Windows Hello destekli dizüstü bilgisayarda daha güvenli oturum açma için bir parmak izi sensörü, daha akıcı görüntülü görüşmeler için yapay zekâ destekli gürültü engelleme ve uzun süren kurgu işleri esnasında göz yorgunluğunu azaltan Acer BlueLightShield teknolojileri de bulunuyor.

Acer Swift X, 12 bin 799 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz