Vodafone Facebook KOBİ'ler

Vodafone ve Facebook, KOBİ’ler için yeni bir iş birliği yaptıklarını duyurdu. Yapılan iş birliği kapsamında hayata geçirilen Facebook & Instagram Reklam Hizmeti’nindijital kanallarda potansiyel müşterilere ulaşmak isteyen, reklam yönetimi ve hedefleme konusunda yardıma ihtiyacı olan KOBİ’lere rehberlik edeceği ifade edildi.  

Vodafone Business ve Facebook, KOBİ’ler için bir araya gelerek yeni bir iş birliği yaptıklarını duyurdu. Söz konusu iş birliği çerçevesinde sunulan ‘Facebook&Instagram Reklam Hizmeti’nindijital kanallarda potansiyel müşterilere ulaşmak isteyen, reklam yönetimi ve hedefleme konusunda yardıma ihtiyacı olan KOBİ’lere rehberlik edeceği ifade edildi. Bununla birlikte demografi, ilgi alanı, davranış ve konum gibi kırılımlar ışığında en doğru müşteri kitlesine ulaşılmasına yardımcı olmayı hedefleyen hizmetin; KOBİ’lerin müşteri tabanını genişleteceği ve verimlilik, marka bilinirliği ve satışlarını artırmalarını sağlarken yurt dışına açılmalarını kolaylaştıracağı belirtildi.  

İki şirket ayrıca; Vodafone Business’ın bu hizmet kapsamında sunduğu reklam optimizasyonu özelliğiyle, işletmelerin reklam görsellerinin de Facebook ve Instagram platformlarına uygun hale getirileceğine işaret etti. Böylece reklam yatırımlarından en verimli dönüşün alınmasının sağlanacağının da altı çizildi.

Facebook ve Vodafone iş birliği ile ilgili etkinlikte, KOBİ’lere ilişkin verilere de yer verildi

Facebook Vodafone İş Birliği

Facebook ve Vodafone iş birliği ile ilgili yapılan etkinlikte, KOBİ’lere ilişkin bazı verilere de yer verildi:

  • Dünyada 160 milyondan fazla işletme her ay müşterilerine ulaşma, satış yapmak ve büyümek için Facebook, Instagram, Messenger ya da WhatsApp’ı kullanıyor. 
  • We Are Social’ın Digital 2020 raporuna Türkiye, en aktif Facebook ve Instagram kullanılan ilk 10 ülke arasında. 
  • Aynı rapora göre, Türkiye’de iş amaçlı sosyal medya kullananların oranı %44. Türkiye’de Facebook reklamlarının erişim oranı %58 ile dünya ortalamasının üstünde. Instagram reklam erişiminde de Türkiye %57 ile ön sıralarda. 
  • Türkiye’de 1,7 milyon KOBİ’nin Facebook işletme sayfası bulunuyor. İşletmelerin %93’ü Facebook uygulama ailesinin işlerini büyütmelerine yardımcı olduğunu ve %87’si platformlar sayesinde satışlarını artırdıklarını söylüyor. 
  • Facebook’ta dünyanın dört bir yanından 135 milyondan fazla insan Türkiye’deki işletmelerle bağlantı kuruyor. İşletmelerin %89’u Facebook uygulama ve ürünleri ailesinin başka şehirlere ya da ülkelere satış yapmalarına yardımcı olduğunu dile getiriyor. 
  • Türkiye’de işletmelerin Facebook platformları aracılığıyla oluşturduğu katkı sonucu 209 bin istihdam sağlandı. İşletmelerin %91’i, Facebook platformlarına katıldıktan sonra yaşadıkları talep artışıyla birlikte daha fazla sayıda çalışanı işe alabildiklerini söylüyor. 

Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu

Vodafone Türkiye CEO'su

Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, konuya ilişkin açıklamasında “Pandemi sürecinde işletmelerin dijital dönüşüme yatırım yapması her zamankinden daha acil bir hal aldı. İşletmeler iş modellerini hızlı bir şekilde e-ticarete uyarlayarak ve dijital pazarlama çözümleriyle hedef kitlelerine ulaşarak hem bu dönemdeki kayıplarını telafi etmeye hem de pandemi sonrası ticaretlerini büyütmeye çalışacak. Vodafone Grubu’nun Covid-19 krizi öncesinde ve sonrasında Avrupa, ABD, Asya ve Afrika’daki her ölçekten ve sektörden şirketlerle yaptığı araştırma, ‘geleceğe hazır şirketlerin’ farkını çok net biçimde gösteriyor. Bu şirketler, krizleri, yeni çalışma yöntemlerini denemek, yeni teknolojilere geçmek ve daha akıllı yatırımlar yapmak için bir fırsat olarak görüyor. Ekonominin can damarı KOBİ’lerin de geleceğe hazır olması önem taşıyor” ifadelerine yer verdi.

KOBİ’lerle görüşerek yaptıkları araştırmanın detaylarını paylaşan Deegan ayrıca, sözlerine şu şekilde devam etti: “Facebook iş birliğiyle sunduğumuz ‘Facebook&Instagram Reklam Hizmeti’ ile KOBİ’ler; müşteri tabanını genişletebilecek, internet sitelerine trafik çekerek satışlarını artırabilecek, reklam yatırımlarından en verimli dönüşü alabilecek ve global pazarlara açılabilecek. Sunduğumuz uçtan uca çözümlerle KOBİ’lerimizin yeni çalışma çağına hızlı bir şekilde geçmelerini desteklemeye devam edeceğiz.”

Facebook yetkilisi Derya Matraş, KOBİ’lerin dijitalleşmesine yardım edilmesi gerektiğini belirtti

Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş ise açıklamasında, “Gelecek ne getirirse getirsin, KOBİ’lerimizle birlikte çalışmaya, onların bu yeni gerçekliğe ayak uydurmalarına ve dijitalleşmelerine yardımcı olmaya devam etmeliyiz. Bu doğrultuda, bugün Vodafone ile KOBİ’lerimize online dünyada kendilerini geliştirebilmeleri için ihtiyaç duydukları dijital çözümleri sunmak amacıyla başlattığımız bu iş birliğini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Umuyoruz ki, bu zor günleri KOBİ’lerimizle birlikte hep beraber aşacağız” ifadelerini kullandı.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Vodafone Türkiye’nin 1 Aydır Bitmeyen Bakım Çalışması: Evde İnternet Aboneleri Mağdur

Oyun Telefonu Realme C3 Serisi Vodafone ‘da Taksitli Satışa Çıktı

Vodafone FreeZone Oyun Tarifesi İnternet Harcamayan Oyunlar Sunacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz