İddialara göre yeni bir Batman: Arkham oyunu yakın zamanda açıklanabilir. Popüler oyun serisinin son oyunu Batman: Arkham Knight’ın yayınlanmasından bu yana beş yıl geçti.

Arkham fanları, serinin bir başka oyununun çıkacağı yönündeki iddiaları, raporları ve dalga geçilmeleriyle karşılaştıklarında çok şaşırdılar. Gelecek iki yıl içerisinde hiçbir şey açıklanmazsa serinin tamamen bittiğini varsayabiliriz.

Ancak Gamereactor’dan gelen bir rapora göre, Warner Bros. Montreal bu yaz yeni bir Batman: Arkham oyunu açıklayacaktı. Raporda, devam eden koronavirüs nedeniyle iptal edilen E3 konferansında oyunu ortaya çıkarmayı planladıklarını da belirtiyordu.

Bu rapor Kotaku’dan Jason Schreier’in Mart ayında açıkladıkları ile aynı doğrultuda gözüküyor. Warner Bros. Games, E3 konferansında yeni Batman ve Harry Potter oyunu hakkında açıklama yapacaktı.

Bu yüzden Batman: Arkham serisinin hayranları henüz umutlarını yitirmemeli. Belki de başka bir seri yapılıyor ve yaratıcılar tarafından iyi gizleniyor olabilir.

Warner Bros. Games Montreal, video oyunu serisinin üçüncü oyunu olan Batman: Arkham Origins’i 2013 yılında geliştirmişti. Serinin diğer oyunları olan Batman: Arkham Asylum 2009 yılında, Batman: Arkham City ise 2011 yılında piyasaya sürülmüştü. Bu iki oyun ve Batman: Arkham Knight, Rocksteady Studios tarafından geliştirilmişti.

Batman: Arkham Origins için Warner Bros. Games Montreal, Batman için Bruce Wayne’yi Joker içinse Troy Baker’i kullanmıştı. Rocksteady Studios, üç oyun için sırasıyla Kevin Conroy ve Mark Hamill’i kullandı.

Oyun, Jim Gordon ve GCPD(Gotham Şehri Polis Departmanı)’ye güvenmeden duygularını kontrol etmek için mücadele eden daha genç ve daha az deneyimli bir Batman’e odaklanmıştı.

Batman: Arkham Knight oldukça uçurumda duran bir oyundu. Hayranları da Caped Crusader’in kaderi hakkında kesin bir sonuç vermeden bıraktı. Bu yüzden Warner Bros. Games Montreal için Arkham Knight’ın hikayesinden devam etme fırsatları bulunuyor. Ancak hayranlar bu oyunlardan birisine ön yargı ile de bakabilirler.

Batman: Arkham Nedir?

Batman: Arkham, Rocksteady Studios ve Warner Bros. Games Montreal tarafından geliştirilen ve Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından yayınlanan DC Comics karakteri olan Batman’e dayanan bir dizi macera video oyunudur.

İlginizi çekebilir:

Resident Evil Serisi 100 Milyon Kopya Satışını Geçti

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz