Yeni Volkswagen Golf 2020

Sekizinci nesli piyasaya sürülen yeni Volkswagen Golf, 2020 yılında başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa’da en çok satılan otomobil oldu. Pazara hızlı bir giriş yapan aracın, yaklaşık 312 bin adet satış rakamına ulaşmayı başardığı ifade edildi.  

Volkswagen’in geçen yıl Avrupa’da satışa sunduğu Golf modelinin sekizinci nesli, pazara hızlı bir giriş yaptı. Aktarılan detaylara göre; yeni Volkswagen Golf, 2020 yılında başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa’da en çok satılan otomobil modeli oldu. Aracın, yaklaşık 312 bin adet satış rakamına ulaşmayı başardığı ifade edildi. ‘Golf 8’ sayesinde, önceki nesillerde elde edilen başarı hikayesini kesintisiz şekilde sürdürdüklerini söyleyen Volkswagen Binek Araç CEO’su Ralf Brandstätter; yeni Golf’ün, segment standartlarını belirlemeye devam ettiğini belirtti.  

Brandstätter, açıklamasında ayrıca Koronavirüs salgınının lansman dönemine olumsuz etkilerinden dolayı Golf, yılın ikinci yarısında daha hızlı ilerlemek durumundaydı. Özellikle GTI, GTD ve GTE gibi önemli versiyonlarının da piyasaya sürülmesiyle üçüncü çeyrekte yeniden ivme kazandı” ifadelerine yer verdi. Hibrit modellere yönelik yoğun talebin de bu başarıya katkıda bulunduğunu söyleyen şirket yetkilisi, daha sonra sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “Yılın sonuna gelindiğinde, satılan her üç Golf’ten biri hibrit oldu. Avrupa pazarlarında müşterilerimize teslim ettiğimiz yaklaşık 312 bin Golf modelinden 179 bininin yılın ikinci yarısında trafiğe çıkmış olması, yıl sonunun ne kadar dinamik geçtiğini de gözler önüne seriyor.”

Yeni ‘Golf’, 16 farklı karşılaştırma testinden lider olarak ayrılmayı başardı 

Yeni Golf

Diğer yandan; yeni Golf’ün, Avrupa’da en başarılı olduğu pazarlardan biri de Almanya oldu. Yıl sonu itibarıyla Almanya’daki otomobil kayıt istatistiklerinde açık ara farkla zirvede olan Golf’ü, ‘Tiguan’ ve ‘Passat’ olmak üzere 2 farklı Volkswagen modeli takip etti. Avrupa’nın en önemli otomobil yayınlarından ‘Auto Motor und Sport’, ‘Auto Bild’ ve ‘Auto Zeitung’ dergileri de oy birliğiyle Golf’ü, kompakt sınıftaki en iyi otomobil olarak seçti. Ayrıca yeni ‘Golf’ modelinin, 16 farklı karşılaştırma testinden lider olarak ayrılmayı başardığının da altı çizildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Volkswagen, ‘ID.4’ İsimli İlk Elektrikli SUV Modelinin Seri Üretimine Başladı 

4 Bin Kişinin Çalışacağı 1 Milyar Euroluk Volkswagen Fabrika Projesi İptal Edildi

‘Sahibinden.com’da Bu Yıl, 50 Milyon Liralık Bir Otomobilin Hayali Kuruldu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz