Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana SayfaListeWhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

180’den fazla ülkede 2 milyar kullanıcısı olan ücretsiz sohbet uygulaması  WhatsApp, geçtiğimiz aylarda yeni bir özellikle karşımıza çıktı. Bir kez görüntüle özelliğini kullanıma sunan platform, bu sayede kullanıcıların ilettikleri medyaların bir kez görüntülenmesini sağlayacak. Peki, bu yeni özellik nasıl kullanılıyor ve hakkında bilmemiz gerekenler neler? Tekno Safari editörleri olarak WhatsApp’ın bir süre önce gündeme getirdiği bu özelliği tüm detaylarıyla anlattık. İşte; ‘WhatsApp bir kez görüntüle özelliği nedir?’ ‘WhatsApp bir kez görüntüle özelliği nasıl kullanılır?’ ‘WhatsApp bir kez görüntüle.’ ‘WhatsApp bir kez görüntüle fotoğraf ve video paylaşma.’ ‘WhatsApp bir kez görüntüleme özelliği hakkında bilinmesi gerekenler.’ 

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gizlilik sözleşmesi ile ilgili haberlerden sonra artık yaptığı yeniliklerle gündeme gelmeye başladı. Platform, son olarak mesajlara emoji ile tepki verme özelliğini getirebileceği yönünde haberlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ise medyaların bir kez görüntülenmesini sağlayan uygulamanın, ilerleyen zamanlarda da ne gibi yeniliklerle ilgi çekeceği merak konusu. Peki, WhatsApp kullanıcıları bu yeni özellik hakkında neler biliyor? Bu yazımızda, bir kez görüntüle özelliğini sizler için anlattık ve hakkında bilmeniz gerekenlere değindik. İşte; ‘WhatsApp bir kez görüntüle özelliği nedir?’ ‘WhatsApp bir kez görüntüle özelliği nasıl kullanılır?’ ‘WhatsApp bir kez görüntüle.’ ‘WhatsApp bir kez görüntüle fotoğraf ve video paylaşma.’ ‘WhatsApp bir kez görüntüleme özelliği hakkında bilinmesi gerekenler.’ 

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nedir?

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram’dan aşina olduğumuz bir kez görüntüle özelliğinin, geçtiğimiz aylarda WhatsApp’a geldiğinden bahsetmiştik. Böylece sohbetten ilettiğiniz fotoğraf ve videoların alıcı tarafından bir kez görüntülenmesini seçebiliyorsunuz. Bu özellik ile iletilen medyalar, aynı zamanda gizliliğin sağlanmasına da yardımcı oluyor. Çünkü, ilettiğiniz medyaların karşı tarafın galeri uygulamasında kaydedilmiyor ve tekrar tekrar görüntülenemiyor. Bununla birlikte, başka kişilere iletilemiyor, paylaşılamıyor, kaydedilemiyor. Peki; ‘WhatsApp bir kez görüntüle özelliği nasıl kullanılır?’ ‘WhatsApp bir kez görüntüle.’ ‘WhatsApp bir kez görüntüle fotoğraf ve video paylaşma.’ ‘WhatsApp bir kez görüntüleme özelliği hakkında bilinmesi gerekenler.’ 

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nedir?

 

WhatsApp üzerinden bir video gönderecekseniz eğer öncelikle sohbete geliyorsunuz ve ‘bir mesaj yazın’ çubuğunun sağında bulunan ‘ataş’ simgesine dokunuyorsunuz. Ardından video için ‘kamera’ ifadesine geliyorsunuz. 

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nedir?

Fotoğrafta okla gösterdiğimiz ifadeye basılı tutarak videonuzu çekiyorsunuz. 

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nedir?

Daha sonra başlık ekle çubuğunun sağında yer alan ‘1’ ifadesine dokunuyorsunuz. Böylece video 1 kez görüntülenecek şekilde ayarlanıyor. 

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nedir?

Çektiğiniz videoyu ilettikten sonra fotoğraftaki gibi sohbet alanında görünecektir. Yanında yazan 1 ifadesi ile karşı taraf da iletiyi yalnızca bir kez görüntüleyebileceğini anlayacaktır. WhatsApp üzerinden yalnızca video değil fotoğraflarınızı da bir kez görüntüleme özelliği ile iletebiliyorsunuz. Bunun için de ‘kamera’ ifadesine dokunarak anlık çektiğiniz fotoğrafı yine ‘1’ simgesine dokunarak gönderebilirsiniz. 

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nedir?

Bununla birlikte yine ‘ataş’ simgesinden galerinize gidebilir ve buradan seçtiğiniz fotoğraf veya videoyu, yukarıda bahsettiğimiz işlemleri gerçekleştirerek bir kez görüntüleme özelliği ile paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

WhatssApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nedir?

  • WhatsApp bir kez görüntüle özelliği ile gönderilen medyalar, karşı tarafın fotoğraflar ya da galeri uygulamasına kaydedilemez.
  • Bu özellik ile iletilen fotoğraf ve videolar daha sonra tekrar görüntülenemez. 
  • Bir kez görüntüle özelliğini etkin yaptığınızda gönderilen veya alınan medyaları başka kişilere iletemez, kaydedemez, paylaşamaz ve yıldız ekleyemezsiniz. 
  • Gönderdiğiniz medyaların alıcı tarafından açıldığını görebilmeniz için alıcının okundu bilgisini etkinleştirmiş olması gerekiyor. 
  • Bir kez görüntüle özelliği ile gönderilen medyalar, gönderildikten sonraki 14 gün içinde açmadığınızda süresi dolduğu için sohbetten silinir. 
  • Bir kez görüntülendikten sonra kaybolacak şekilde göndermek istediğiniz fotoğraf veya video için ‘medyayı bir kez görüntüle’ özelliğini seçmeniz gerekiyor. 
  • Bir kez görüntülendikten sonra kaybolacak şekilde ayarlanmış ve yedekleme yapıldığı sırada henüz açılmamış olan medyalar, yedekleme dosyasından geri yüklenebilir. Açıldığı takdirde ilgili medya yedeklemeye dahil edilmez ve geri yüklenemez.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp, Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Özelliği Getirebilir

Twitter, Kullanıcıların Hangi “Sohbet Odası”na Katıldıklarını Gösterecek

Uygun fiyatlı, gürültü engelleme özelliğine sahip HONOR Earbuds 2 Lite inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR