Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

WhatsApp ’ın temmuz ayının başında Android beta sürümünde test etmeye başladığı fotoğraflar ve videolar için ‘Bir Kez Görüntüle’ özelliği web sürümü için de test edilmeye başlandı. 

Çevrimiçi anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ilk olarak Snapchat ile hayatımıza giren yeni bir özelliği platforma getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. WhatsApp’ın temmuz ayında Android beta sürümüne getirdiği yeni özellik tıpkı Snapchat’teki gibi gönderilen medyaların bir kez görüntülenmesine olanak tanıyacak. Ortaya çıkan yeni bir rapora göre,  WhatsApp Android beta sürümünde test ettiği ‘Bir Kez Görüntüle’ özelliğini şimdi ise web sürümünde deniyor

WhatsApp’ın fotoğraflar ve videolar gibi medya içeriklerinin bir kez açılmasına olanak tanıyan yeni özelliği geçen aylarda gündeme gelmişti. Söz konusu özellik sayesinde WhatsApp’ta birisine gönderdiğimiz medya içerikleri sadece bir kez görüntülenecek ve ayrıca söz konusu medyayı kapattıktan sonra sohbetten de silinecekler.

Geçen ay  2.21.14.3 isimli Android sürümü ile beta test sürecine başlayan ‘bir kez görüntüle’ özelliği ile WhatsApp kullanıcıları hassas fotoğraf ve videoları platform üzerinden geçici olarak paylaşabilecek. Şirketin bir kez görüntüleme izninin verdiği yenilikte, alıcılar medya içeriğini uygulamadan çıktıktan sonra yeniden görüntüleyemez ancak ekran alıntısı alabilir.

Bir Kez Görüntüle özelliğinin yanı sıra WhatsApp, kasım ayında ise ‘kaybolan mesajlar’ isimli özelliğini tanıtmıştı. Diğer popüler uygulamaların  aksine, WhatsApp, kullanıcıların mesajların ne kadar süreyle kullanılabilir olacağını belirlemesine izin vermez. Şirket bir haftalık bir süre sınırı ile bunu kısıtlamış durumda. 

WhatsApp’ın halihazırda pek çok özellik üzerinde çalıştığı biliniyor. Bunlardan biri Yeni Arşiv özellikleri hakkında olacak. Bununla birlikte Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçen ay, uygulamanın sohbetler ve gruplar arasında paylaşılan mesajları ortadan kaldırmanıza izin vermek için bir Kaybolan Modu üzerinde çalıştığını açıkladı. Ayrıca şirketin ilerleyen günlerde çoklu cihaz desteği özellikleri için de çalışmalarını hızlandıracağı düşünülüyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp, iOS ’ta Sesli Mesajlara Yeni Özellikler Ekliyor

Yenilenen ‘Arşivlenmiş Sohbetler’ WhatsApp iOS Beta Sürümünde Görüldü

WhatsApp, Fotoğraf ve Videolar için ‘Bir Kez Görüntüle’ Özelliğini Test Ediyor

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz