WhatsApp, iOS ekosistemi için beta sürümünü güncelledi. Mayıs ayında Android beta sürümde görülen yeni ‘Arşivlenmiş Sohbetler’ özelliği uygulamanın iOS beta kullanıcıları için yayınlandı. WhatsApp ’ın yeni Arşivlenmiş Sohbetler özelliği kullanıcılara bildirim gitmemesini ve daha önce arşive eklenen bir sohbetin Arşiv bölümünde kalmasını sağlıyor. 

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, mayıs ayında Android beta kullanıcıları için yeni arşiv özelliklerini sunmuştu. Aradan geçen sürenin ardından WhatsApp, Test Flight ile iOS kullanıcılarına yeni bir beta sürümü sundu. WhatsApp’in yeni beta sürümü güncellemesi ile birlikte kullanıcılar yenilenmiş arşiv özelliklerini deneyimlemeye başladı

WhatsApp ’ın yeni iOS beta sürümü, ‘Arşivlenmiş Sohbetler’ sayfasında değişiklikler getiriyor. Söz konusu güncelleme ile birlikte kullanıcılar pek çok yeniliği ve kolaylığa kavuşuyor. Bu bağlamda yeni güncelleme sayesinde kullanıcıların daha önce arşivlediği bir sohbet grubuna mesaj geldiğinde söz konusu sohbet grubu arşivden çıkıyordu. Ancak artık arşivlenmiş sohbetlerden gelen bildirimler de otomatik olarak kapatılacak.

Diğer özellikler:

  • Yeni arşiv sayesinde kullanıcılar, “Düzenle” düğmesini kullanarak aynı anda birden fazla arşivlenmiş sohbet de hızlı bir şekilde yönetebilecek.
  • WhatsApp’ın yeni arşivlenmiş sohbetler özelliği ile arşivlenmiş sohbetler bölümü sohbet listesinin en üst kısmında sabitlenmeye devam edecek.
  • Arşivlenmiş Sohbetler bölümü her zaman görülebilir olmaya devam edecek ve gizlenemeyecek.
  • Yenilikle beraber arşivlenmiş sohbet bölümünde sohbetlerin sayısı gösterilecek.
  • Ayrıca biri arşivlenmiş bir grupta sizden bahsettiyse, arşivlenmiş sohbet hücresinde @ simgesi görülecek.

WhatsApp’ın yenilenmiş ‘Arşivlenmiş Sohbetler’ özelliği şu an için iOS beta sürümde bulunan kullanıcılar deneyimleyebiliyor. Şirketin yeni güncellemeyi ne zaman tüm kullanıcılara sunacağı ise henüz bilinmiyor. 

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp, Yanlış Haberlerin Yayılmasını Engellemek için ‘Mesajı İlet’ Özelliğini Sınırlıyor

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi ’ni Kabul Etmeyenlerin Hesapları Sınırlandırılmayacak!

WhatsApp, Sesli Mesaj Oynatma Hızı Ayarlama Özelliğini Aktif Etti

Haftalık Teknoloji Gündemi – Elektrikli Scooter Düzenlemesi, En Çok Veri Toplayan iOS Uygulamaları:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz