Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şirket şimdi ise iOS ekosistemi için sesli mesajları yeniden tasarlıyor. WhatsApp iOS beta sürümde görülen yenilik, kullanıcılar sesli mesajları gönderirken anlık olarak dalga formları görecek. 

Facebook’un bünyesi altında hizmet vermeye devam eden WhatsApp, son dönemlerde platforma pek çok yenilik ekleyerek uygulamanın kullanım deneyimini artırmaya çalışıyor. Şirket hem iOS hem de Android ekosistemi için çeşitli özellikler için çalışmaya devam ediyor. Şirket geçen hafta ortaya çıkan yeni güncelleme sayesinde kullanıcıların daha önce arşivlediği bir sohbet grubuna mesaj geldiğinde söz konusu sohbet grubu arşivden çıkıyordu. Ancak artık arşivlenmiş sohbetlerden gelen bildirimler de otomatik olarak kapatılacak.

WhatsApp’ın şimdi ise iOS ekosisteminde sesli mesajlar için bazı yenilikler deniyor. Şirketin geçen günlerde Android kullanıcıları için de test ettiği yeni özellik, sesli mesajları kaydederken anlık bir şekilde ses dalgalarını takip edecek.

WhatsApp iOS sesli mesajlara yeni özellik ekliyor

WhatsApp’ın halihazırda test ettiği özellik, henüz son kullanıcıları için yayınlamadı. Ancak WABetaInfo’nun aktardığı bilgiler, WhatsApp’ın iOS kullanıcıları için test ettiği sesli mesajlarda anlık dalga görünümünün bir demosunu ortaya çıkardı. WABetaInfo’nun yayınladığı videoda kullanıcıların özelliği nasıl kullanacağı görülüyor. 

Şu an için test edilen özellikte, kullanıcı sesli mesajı kaydederken, WhatsApp gerçek zamanlı ses dalga formları gösteriyor. Kayıt sırasında, kullanıcı ayrıca kaydı durdurma imkanına sahip. Ayrıca sesli mesajı göndermeden önce dinleyebilir. Söz konusu özellik şu an için kullanılabilir değil. Şirket muhtemelen halihazırda test ettiği sesli mesajlarda anlık dalga formları özelliği ile yayınlayacaktır. 

Instagram ve Facebook Messenger’da da bulunan ve kullanıcının sesli mesajların ses dalga boyutunu görmesine olanak tanıyan yeni özelliğin yayınlayacağı tarih henüz belli değil. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

Yenilenen ‘Arşivlenmiş Sohbetler’ WhatsApp iOS Beta Sürümünde Görüldü

WhatsApp, Yanlış Haberlerin Yayılmasını Engellemek için ‘Mesajı İlet’ Özelliğini Sınırlıyor

WhatsApp, Sesli Mesaj Oynatma Hızı Ayarlama Özelliğini Aktif Etti

Haftalık Teknoloji Gündemi – Netflix E-Ticarete Atıldı, Bitcoin Resmi Para Birimi Oldu!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz