Nintendo’nun 1996 yılında oyunseverlerin beğenisine sunduğu ve dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Super Mario 64 bir açık artırmada 1,5 milyon dolara satıldı. Müzayede evi Heritage Auctions aracılığıyla açık artırmaya çıkan Nintendo Super Mario 64 söz konusu fiyatla dünyanın en pahalı oyunu ünvanını aldı. 

Oyun sektörü için oldukça önemli yapımlardan biri olan Super Mario 64, dünyanın en pahalı oyunu ünvanını aldı. Popüler müzayede evi Heritage Auctions tarafından açık artırmaya konulan oyun 1.560.000 dolara satılarak rekor kırdı. Geçen günlerde Nintendo için geliştirilmiş olan The Legend of Zelda‘nın ender bir kopyası 870 bin dolara satılmıştı. Super Mario 64, The Legend of Zelda’nın neredeyse iki katı fiyata satılmış oldu. 

Nintendo’nun yayıncılığını ve geliştiriciliğini yaptığı popüler oyun Super Mario 64’ün satılan kopyası A++ kalitesinde derecelendirilen 1996 yılı ABD versiyonu olarak öne çıkıyor. Müzayede evi, Super Mario 64’ün fiziksel kopyası için yaptığı açıklamada “Bu kopyanın durumu o kadar nefes kesici ki, burada gerçekten kaybettik” dedi. Aslına bakılırsa bu oyunların kopyalarını bulmak çok nadir değil, ancak hiç açılmamış bir versiyonunu bulmak oldukça sıra dışı. 

Super Mario 64, birçok nedenden dolayı dikkat çeken bir oyundur. Oyun sadece Y kuşağının çocukluk döneminin tanımlayıcı başlığı değil, aynı zamanda ikonik Nintendo 64 konsolunda sunulan en çok satan oyundu. Ayrıca bu oyunla birlikte hayranlar ilk kez Mario karakterini 3 boyutlu bir ortamda deneyimlediler. Oyunun 1,5 milyon dolara satılmasının ardındaki asıl önemli nedenler de bunlar olarak karşımıza çıkıyor. 

Ancak tüm bunlara rağmen, Super Mario 64‘ün satış fiyatı daha önce görülen ürünlere nazaran oldukça yüksek. Buna da özellikle son yıllarda koleksiyon pazarlarında yüksek kaliteli retro oyunların daha da değerlenmesi neden oluyor. İlerleyen dönemlerde açılmamış ve hala iyi durumda olan klasik oyunlar daha da fazla satış rakamlarına satılabilir. 

İlginizi Çekebilir:

Nintendo Game Builder Garage Oyunu ile Kullanıcılar Kendi Oyunlarını Programlamayı Öğreniyor!

Nintendo Switch ’in Satış Adeti 80 Milyona Ulaştı

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz