Gain Altın Küre

Gain, 28 Şubat Pazar gününü 1 Mart Pazartesi gününe bağlayan gece Altın Küre Ödül Töreni’ni canlı olarak yayınlayacak. Yayın; Türkiye saatiyle 04.00’te Amerikalı yazar, komedyen ve oyuncu Tina Fey ve Amerikalı oyuncu Amy Poehler’ın sunumuyla başlayacak. Dişli adayların mücadele edeceği ödül törenini, Gain’de ise Yekta Kopan ve Zeynep Üner yorumlayacak.  

Gain, 28 Şubat Pazar gününü 1 Mart Pazartesi gününe bağlayan gece Altın Küre Ödül Töreni’ni canlı olarak yayınlayacak. Popüler dijital yayın platformu, bu yıl 78’incisi düzenlenecek olan törenin Türkiye’deki tek resmi yayıncısı olacak. Yayın; Türkiye saatiyle 04.00’te Amerikalı yazar, komedyen ve oyuncu Tina Fey ve Amerikalı oyuncu Amy Poehler’ın sunumuyla başlayacak. Kültür-sanat dünyasının ünlü isimlerinden Yekta Kopan ile Gain Moda ve Lifestyle İçerik Direktörü Zeynep Üner ise ödül törenini ‘Gain’ izleyicisi için yorumlayacak. 

Diğer yandan; 78. Altın Küre Ödülleri’nde en çok konuşulan konulardan biri, bu kez ‘En İyi Yönetmen’ dalında adayların 3’ünün kadın olması oldu. Bugüne kadar söz konusu kategoride, sadece 8 kadının aday gösterildiği de biliniyordu. Bu nedenle; ödül  törenlerindeki cinsiyet eşitsizliğinin gündeme geldiği 2021 yılında, yaşanan gelişme oldukça dikkat çekti. Eleştirmenlerin ödül için favori isminin ise ‘Nomadland’ filmi ile Chloé Zhao olduğu ifade edildi. Senaryosunu babası Jack Fincher’ın yazdığı ve bu senenin en çok adaylık toplayan yapımı olan “Mank” ile David Fincher’ın da güçlü bir aday olabileceği belirtildi. 

Bu senenin film kategorilerinde de rekabetin oldukça sıkı olduğu dile getirildi. ‘Drama’ kategorisinde ‘En İyi Film’ dalında, her ikisi de 4’er adaylık alan ve hem yurt içinde hem yurt dışında övgü toplayan ‘Nomadland’ ile Türkiye’de hala izlenemeyen, ancak favoriler arasında gösterilen ‘The Father’ öne çıktı. ‘Müzikal/Komedi’ kategorisinde ise ‘En İyi Film’ dalında, efsaneleşmiş ‘Broadway’ müzikalinden yola çıkan ‘Hamilton’ın en dikkat çekici yapım olduğu kaydedildi. 

78. Altın Küre Ödül Töreni için Frances McDormand, Riz Ahmed ve Anthony Hopkins favoriler arasında

78. Altın Küre Ödül Töreni

78. Altın Küre Ödül Töreni için ‘Drama’ kategorisinde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında, Nomadland’deki performansıyla Frances McDormand pek çok eleştirmenin favorisi haline geldi. Aynı kategorinin erkek adayları arasında seçim yapmanın ise bu yıl, Altın Küre jürisi için oldukça zor olacağı ifade edildi. ‘Sound of Metal’deki performansıyla Riz Ahmed ve ‘The Father’daki oyunculuğuyla Anthony Hopkins, öne çıkan adaylar arasında yer aldı. Bununla birlikte; ‘Ma Rainey’s Black Bottom’ın hayatını kaybeden oyuncusu Chadwick Boseman’a bir selam gönderilmesinin, oldukça yüksek bir ihtimal olduğunun da altı çizildi. ‘Müzikal/Komedi’ kategorisinde de ‘En İyi Erkek Oyuncu’ adayları arasında ‘Hamilton’daki performansıyla Lin-Manuel Miranda’nınSacha Baron Cohen, Dev Patel, James Corden ve Andy Samberg gibi oldukça ünlü isimlerin arasında favori olarak görüldüğü bildirildi. 

Bunların yanı sıra; ‘Animasyon’ kategorisinde, tüm dünyada ses getiren ‘Soul’ ile görselliği, hikayesi ve anlatımıyla dikkat çeken ‘Wolfwalkers’, en çok favori gösterilen adaylar arasında yer aldı. ‘Drama’ kategorisinde ‘En İyi TV Dizisi’ adayları arasından daha önce ‘Altın Küre’ kaldırmış veya aday gösterilmiş ‘The Crown’ ve ‘Ozark’ın yanı sıra; bu sene çok konuşulan ‘Mandalorian’ın, bir adım önde görüldüğü dile getirildi. ‘Müzikal/Komedi’ kategorisinde ise ‘En İyi TV Dizisi’ adayları arasından ‘Schitt’s Creek’, ‘Ted Lasso’ ve ‘Emily in Paris’in öne çıktığı belirtildi. En iyi mini dizi adayları arasında da yarışın, büyük oranda ‘The Queen’s Gambit’ ve ‘Normal People’ arasında geçeceği ifade edildi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Gain’ Uygulamasının İndirilme Sayısı 1 Milyona Ulaştı! 

Gain Nedir? Gain Nasıl Kullanılır? Gain Ücretli mi?

Yeni Yerli Kısa Dijital Platform Gain’de Yer Alan İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz