Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu (TOGG), tanıtıma 3 gün kala yerli otomobille ilgili yeni bir paylaşım yaptı. Sosyal medyada çok konuşulan aracın dikiz aynaları paylaşılan yeni fotoğrafla netleşti.

Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu’nun resmi Twitter hesabından yaptığı yerli otomobil paylaşımları devam ediyor. 27 Aralık’ta tanıtılması beklenen otomobilin paylaşılan ilk fotoğrafta sadece farları görünüyordu. Sosyal medyada gündem oluşturan aracın bu kez dikiz aynaları ortaya çıktı.

#AynalarYerliYerinde etiketiyle yeni fotoğrafı paylaşan TOGG, yerli otomobilin dikiz aynalarını ilk kez gösterdi. Bakan Mustafa Varank’ın paylaştığı ilk fotoğraftaki ayna detayı, daha önce tartışma konusu olmuştu.

Paylaşılan yeni fotoğrafla birlikte yan aynaların aslında ayna değil, kamera sistemleri kullanılacağı ihtimali de kesinleşmiş oldu. Pininfarina tarafından tasarlanan K350 konseptinde de yan aynalar yerine kamera sistemleri kullanılıyor. Sürücüler, bu kameralar aracılığıya çevreye daha hakim olabiliyorlar.

Dikkat çeken bir diğer detay ise, otomobilin üst bagaj çıtası bulunduğu. Üzeri örtülü fotoğraflarda bu detay da belli olmuyordu.

Öte yandan yerli otomobil için İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu, “Yerli otomobili görmemize gerek yok, 17 bin araca şimdiden talibiz” açıklamasında bulundu