2024 yılında piyasaya çıkması beklenen 4. nesil iPhone SE’nin tasarımına dair yeni görüntüler internette yerini aldı. İşte detaylar!

Apple, yükselen maliyetler ve artan telefon fiyatlarına karşılık, mevcut iPhone modellerine alternatif olarak, 2016 yılından beri SE modellerini kullanıcıların beğenisine sunuyor. 2022 yılında üçüncü nesli ile karşımıza çıkan iPhone SE, 2024 yılında 4. nesli ile ortaya çıkmaya hazırlanıyor.

4. Nesil iPhone SE Daha Modern Bir Tasarımla Geliyor!

2024 yılında piyasaya çıkması beklenen 4. nesil iPhone SE’nin tasarımına dair görseller bir süredir internet ortamında boy gösteriyor. Yayılan son görüntülerle birlikte, Apple’ın yeni uygun fiyatlı telefonu 4. nesil iPhone SE’nin tasarımı da büyük ölçüde ortaya çıkmış oluyor.

iPhone XR’ı hatırlatan bir tasarıma sahip olan dördüncü nesil iPhone SE, yine iPhone’un klasik tasarım çizgileri içinde yer alıyor. Telefonun tasarımında, genel olarak eski iPhone modellerinden esinleniliyor. İlk neslinde iPhone 5’i, ikinci ve üçüncü neslinde iPhone 8’i kendisine örnek alan SE modeli, 4. nesilde XR benzeri bir tasarımla ortaya çıkmaya hazırlanıyor.

Tasarımın Yanı Sıra Teknik Bilgiler de Yayılıyor!

4. Nesil iPhone SE’nin görsel tasarımına ek olarak, teknik bilgileri de yayılmaya devam ediyor. 6.1 inçlik ekranla gelmesi beklenen yeni nesil iPhone SE’nin iPhone 14 modelleri ile benzer donanımlarda sunması bekleniyor. Bu çerçeveden bakınca telefonun, A15 işlemci, 4 GB RAM ve 12 MP kamera ile piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

İnternet ortamında dolaşan bilgiler arasında, 4. nesil iPhone SE’nin ne zaman tanıtılacağına dair bir bilgi yer almıyor. 1. nesil iPhone SE ile 3. nesil iPhone SE arasında 4 yıllık, 3. nesil ve 4. nesil arasındaysa 3. yıllık bir süre mevcut. Buradan yola çıkarak, uzmanlar yeni modelin 2024 yılında tanıtılacağını tahmin ediyor. Ancak tarihin değişebileceği ihtimali de hep kenarda duruyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz