Önceki Huawei nova telefonlarda görülen İkonik Yıldız Yörünge Halkası tasarımını devralan HUAWEI nova 10 SE, yıldızlı bir parlaklık üretmek için modülü süsleyen çift halkalar gibi yeni tasarım özellikleriyle geliyor. Cihaz, aynı zamanda kullanıcı dostu birçok farklı özelliğe de sahip.

HUAWEI nova 10 SE, 90 Hz yenileme hızına ve 270 Hz’e kadar dokunmatik örnekleme hızına sahip 6,67 inç OLED HUAWEI FullView Ekran ile donatılmış. Aynı zamanda parlak ve ayrıntılı içeriği titiz bir doğrulukla yeniden oluşturarak akıcı ve sürükleyici bir görüntüleme sağlıyor. Akıllı telefon, 66W HUAWEI SuperCharge ve uzun ömürlü 4.500mAh pili de destekliyor. EMUI 12 işletim sistemiyle çalışan cihaz, kullanıcıya ihtiyaç duyabileceği her şeyi sunmayı hedefliyor.

Yıldız Yörünge Halkalı Tasarım

HUAWEI nova 10 SE, diğer nova telefonlarında görülen ikonik Yıldız Yörünge Halkası tasarımını devralıyor. Telefonun diğer göze çarpan tasarım özelliği ise arka kapağın Starry Flash Craft özelliği, özel çakıl işleme teknolojisine ve buzlu bir görünüm ve his veren kristal benzeri mat bir yüzeye sahip olması. Parmak izi önleyici (AF) kaplama, lekelere, yağlara ve suya karşı koyar ve yüzey günlük aşınma ve yıpranmaya ve çizilmelere karşı oldukça dirençli. HUAWEI nova 10 SE üç renkte geliyor: Her biri kendine özgü bir stili temsil eden Yıldızlı Gümüş, Nane Yeşili ve Yıldızlı Siyah.

HUAWEI nova 10 SE, 2400 x 1080 çözünürlüğü ve 90 Hz yenileme hızını destekleyen 6,67 inç OLED HUAWEI Tam Görünümlü Ekran ile donatılmış. Geniş düz kenarlı ekran tasarımı, üç tarafında ultra dar çerçevelere ve modern bir gövdeye sahip olup, daha derine daldırma ve geniş bir görünüm için %91,85 ekran-gövde oranına sahip.

108 MP Çözünürlüklü Portre Kamera

HUAWEI nova 10 SE, çok çeşitli çekim senaryolarında çok yönlü performans sağlamak için 108MP görüntüleme sistemi ve RAW alanındaki çoklu çerçeve füzyon algoritmasıyla bu mirası sürdürüyor. Hem aydınlık veya yetersiz aydınlatılmış bir ortamda hem içeride veya dışarıda ister arkadan veya önden aydınlatmalı bir sahnede, HUAWEI nova 10 SE en iyi performansı sağlamayı amaçlıyor.

HUAWEI nova 10 SE’nin arka kamera modülü, gelişmiş portre arka plan bulanıklığı için f/1.9 geniş diyaframı destekleyen 108MP ana kameraya sahip. 9’u 1 Arada Piksel Binning Teknolojisi sayesinde kamera, artırılmış dinamik aralık ve optimize edilmiş parlak ve karanlık bölgelerle küçük ayrıntıları ve saç ve cilt tonu gibi ince özellikleri yeniden üretebiliyor. HUAWEI nova 10 SE’nin RAW alanındaki Çoklu kare füzyon algoritması, piksel düzeyinde görüntü kalitesi işleme algoritmaları aracılığıyla birden fazla kareyi tek bir karede birleştirerek çok yönlü performans sağlıyor. Ayrıca HUAWEI nova 10 SE, herkesi ve her şeyi sığdırmak için 112 dereceye kadar görüş alanını destekleyen 8 MP ultra geniş açılı arka kamera ile geliyor.

RAW alanındaki çoklu çerçeve birleştirme algoritması, her türden görüntünün daha az görüntü paraziti içermesini sağlamak için telefonun çoklu çerçeve gürültü azaltma teknolojisi ve yüksek çözünürlüklü sensörleriyle etkileşime giriyor. Gece sahneleri gibi zayıf aydınlatılmış ortamlarda çekilen fotoğraflar, daha az görüntü paraziti, optimize edilmiş parlaklık ve artırılmış dinamik aralığa sahip olup, daha önce fark edilmeyen ayrıntıları ortaya çıkarıyor. HUAWEI nova 10 SE, arkadan aydınlatmalı ortamları otomatik olarak tanımlayarak çekim deneyimini geliştirmek için kontrastları arttırıyor. HDR etkinleştirildiğinde ise arkadan aydınlatmalı ortamlarda çekilen portre fotoğrafları, yüz ifadeleri ve canlı bir şekilde işlenen ayrıntılarla yüksek düzeyde netlikle karakterize edilir.

HUAWEI nova 10 SE ayrıca, selfie’ler için özel olarak tasarlanmış, yapay zeka destekli güzelleştirme özelliği sunan 16 MP geniş açılı bir ön kameraya sahip. 4’ü 1 arada piksel füzyon teknolojisi, düşük ışıklı ortamlarda selfie’leri büyüleyici tutar ve kamera gerektiğinde otomatik olarak geniş açı moduna geçerek grup çekimleri için görüş alanını 90 dereceye kadar genişletiyor.

Vlog Çekimi İle Oyunculuğu Kendiniz Yönetebilirsiniz

Vlog videolar, gençlerin kendilerini ifade etmelerinin ve hayatlarını paylaşmalarının yollarından biri haline geldi. HUAWEI nova 10 SE, çekimin kesintisiz kalmasını ve her şeyin tek bir video dosyasına kaydedilmesini sağlamak için ön ve arka kameralar arasında kesintisiz geçişi desteklerken içerik oluşturmayı ve paylaşmayı kolay hâle getiriyor. Dual-View Video, bölünmüş ekran görünümüyle sahneler çekmenize ve sahne önünüzde açılırken kendi tepkinizi yakalamanıza olanak tanıyor.

Güçlü Pil Ömrü ve 66 W Hızlı Şarj Desteği

Hızlı şarj için 66W HUAWEI SuperCharge’ı destekleyen nova 10 SE’nin tam kapasite şarj etmek sadece 38 dakika sürüyor. Huawei laboratuvar testlerine göre, tam olarak şarj edilmiş bir pil, 12 saate kadar video akışını destekliyor. Oyun açısından HUAWEI nova 10 SE, ekranın dokunma duyarlılığını artıran Touch Turbo’nun yanı sıra 10 noktalı süper dokunmatik teknolojisi, 90 Hz yenileme hızı ve 270 Hz dokunmatik örnekleme hızı ile geliyor. 8x Ultra Yüksek Çözünürlüklü Dokunma teknolojisi sayesinde, dokunmatik alanlara 8640 x 19200’e kadar çok yüksek çözünürlük sağlanarak dokunma koordinatlarının doğruluğu ve yön kararlılığı geliştirilebiliyor.

EMUI 12 Etkileşimleri

Yeni nesil bir akıllı cihaz işletim sistemi olarak EMUI 12, HUAWEI nova 10 SE’ye çok çeşitli cihazlarla bağlantı kurma ve etkileşim kurma araçları sağlayarak çok yönlülük sağlamaya yardımcı oluyor.

HUAWEI nova 10 SE Kontrol Panelinin Süper Cihaz ekranında, telefon simgesi ortada bulunuyor ve diğer cihazların simgeleri (kulaklık, HUAWEI Vision ve Bluetooth hoparlörler gibi) bunun etrafında düzenlenmiş. Bir cihazın simgesine dokunup onu telefon simgesine sürüklemek anında bağlantıyı başlatıyor. Ofiste HUAWEI nova 10 SE, herhangi bir üçüncü taraf uygulaması indirmeye veya bir veri kablosu kullanmaya gerek kalmadan bir HUAWEI bilgisayarlara bağlanabiliyor. Bu sayede, cihazlarınız arasında dosyaları yönetmeyi ve daha verimli çalışabilirsiniz.

HUAWEI nova 10 SE ayrıca ekran görüntüsü gizliliği koruma özelliği sunuyor. Bir ekran görüntüsü paylaşırken, görüntüdeki hassas bilgileri otomatik olarak mozaiklemek ve ifşa edilmesini önlemek için AI Privacy Protection‘ı seçebilirsiniz. Fotoğraf paylaşırken alıcının konumu, cihaz modelini ve çekim süresini öğrenmesini engelleyen gizlilik korumaları da mevcut. Telefon ayrıca web’de gezinirken güvenli ve sağlıklı bir ortam oluşturmak için reklamları filtreleyebilir.

HUAWEI nova 10 SE, 12.999 TL fiyatıyla HUAWEI Online Mağaza üzerinden satışa sunuluyor. Yeşil Paket’ indirimi kapsamında Yeşil renk nova 10 SE de 600 TL’lik indirimle satın alınabiliyor. Buna ek olarak, 3.699 TL değerindeki Watch GT 3 SE de aynı ürünle birlikte 3.299 TL’ye alınabiliyor. Yine ‘Yeşil Paket’ ile HUAWEI Online Mağaza bülten aboneliği 300 TL’lik indirim kuponunu kazandırırken, kullanıcılar 799 TL değerindeki Super Charge adaptöre de 300 TL indirimle sahip oluyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz