Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Dünyanın en popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, tasarımını yeniliyor. Buna göre iOS arayüzünde güncellemeye gidecek olan WhatsApp, bununla birlikte alt gezinme çubuğunu daha da modernleştirecek.

Dünya çapında oldukça yaygın bir kullanım ağına sahip olan çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun bir sürenin ardından çok daha modern bir görünümle arayüzünü güncellemeye hazırlanıyor. Hatta uygulama mesajının yeni iOS tasarımında gelecek olan yeni özeliklerle birlikte kullanıcı deneyiminin daha da geliştirilmesi hedefleniyor. İşte detaylar!

Alt Çubuk Yarı Saydam Efektle Güncellenecek

Meta şirketler grubunun en önemli bileşenlerinden birisi olan WhatsApp, modern bir görünüm kullanarak arayüzünü güncellemeye hazırlanıyor. Yeni iOS tasarımında yer alacak olan bu yeni özellikle amaçlanan şeyse kullanıcı deneyimini en üst seviyeye taşımak. Bu kapsamda iOS’ta alt çubuk tasarımını değiştiren WhatsApp, iPhone’daki bu yeni görünümde alt çubuğun yarı saydam efektle güncelleneceği görülüyor. WABetaInfo’dan elde edilen bilgiler kapsamında, yeni sekme çubuğu düz siyah blok yerine yarı saydam bir efektle görülecek. Böylelikle estetik açıdan da daha şık bir görünüm sağlaması beklenen bu özellik hala geliştirme aşamasında ve henüz beta kullanıcılarına dahi açılmadı. Söz konusu görünüm aynı zamanda büyüyen iPhone ekranlarında daha rahat bir kullanımı da sağlamış oluyor.

Android’de de Değişiklikler Var

Bundan kısa bir süre önce yine WhatsApp alt gezinme çubuğunda buna benzer bir yenilik yapmıştı. Fakat söz konusu değişiklik henüz kullanıcılara yayılmadan geri çekilmişti. Bu arada uygulamayı karanlık modda kullanan iPhone sahiplerinin hali hazırda düz siyah bir çubuğa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ve yeniden tasarlanan bu arayüz ile yeni özelliklerini daha estetik ve çekici hale getirmek isteyen WhatsApp’ın bu özelliği ilk olarak iOS için WhatsApp Beta uygulamasında test edeceğini söylemeliyiz. Söz konusu arayüzün ne zaman kullanıma açılacağı ise henüz bilinmiyor. Diğer yandan tasarım konusunda Android’de de birtakım değişiklikler mevcut. Android 2.23.11.19 için WhatsApp beta güncellemesini yükleyen kullanıcılar, alt gezinme çubuğuyla ilgili bazı farklılıklarla karşılaştı. Ve Android’de test edilen son özellik ile arama çubuğunda bulunan yeni simgeye dokunulduğunda ekran paylaşımı yapılabilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz