Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
SMS reklamlarından yaka silken hatta gelen numaraları engellemekten bıkıp usanan kullanıcılara bir kötü haber de WhatsApp’tan. Çünkü dünyanın en yayın kullanılan mesajlaşma platformu olan WhatsApp bugünlerde yeni bir özellik üzerine çalışıyor. Ve bu özelliğe göre, işletmeler kampanya mesajları oluşturarak bu mesajları toplu bir şekilde müşterilerine gönderebilecekler.
WhatsApp’tan küçük işletmeler için harika ama kullanıcılar için adeta yıkım niteliğinde bir özellik gelmek üzere. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, küçük işletmelerin işlerini büyütmesine yardımcı olacak ancak kampanya mesajları üzerine bir çalışma yapıyor. Buna göre işletmeler kampanya mesajlarını oluşturarak müşterilerine toplu mesaj atabilecekler. İşte detaylar!

WhatsApp’tan Küçük İşletmelere Müjde!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 2.23.9.23 kodlu Android Beta sürümünde ortaya çıkan özellikle en çok da WhatsApp Business API kullanmayan küçük işletmeler için fayda sağlayacak. WABetaInfo tarafından açılmış olan bu yeni özellik, işletmelerin hem kampanya hem de bilgilendirme mesajı oluşturmalarına yardımcı oluyor. Böylelikle WhatsApp’ı aktif olarak kullanan bir işletme, bu özellik ile artık kişiye özel promosyonlar, kampanyalar ya da birtakım hatırlatıcılar oluşturarak müşterileri ile paylaşabilecekler. Ve hatta bu mesajlar müşterilere toplu bir şekilde gönderilebilecek.

Kullanıcılar İsyan Edebilir

İşletmelerin kampanya reklamlarını paylaşmalarına olanak sağlayan bu özellik elbette ki ücretli olacak. Ancak henüz ücretin ne kadar olacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Diğer yandan işletmeler, kampanya mesajları oluşturarak bunları müşterilerine göndermelerinin akabinde performans ölçümü de yapabilecekler. Böylelikle mesajın kaç müşteriye ulaştığı, bu mesajların işletmeye ne kadarının satış olarak geri döndüğü de işletme tarafından takip edilebilecek. Ama öyle ya da böyle işin sonunda daha fazla tanıtım, daha fazla satış ve daha fazla kazanç ortaya çıkacak. Fakat tüm bunlar işletmeler için önemli bir gelişme iken kullanıcılar için aynı memnuniyetten bahsedemeyebiliriz. Eğer çeşitli kampanyaları takip eden ve bu bilgilendirmeleri yararlı bulan biriyseniz elbette sizin için de harika bir özellik olacak. Ancak zaten SMS’lerden bıkmıştık diyorsanız bu gelişme canınızı epey sıkabilir.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz