Okuma Süresi
13 dakika

San Jose’de gerçekleştirdiği Galaxy Unpacked etkinliğinde S24 ailesini tanıttı. Serinin tüm ürünleri ve özelliklerini sizleri için derledik.

Önce amiral gemisi Galaxy S24 Ultra

1. TEMEL ÖZELLİKLER

Samsung Galaxy S24 Ultra: Genel Özellikler

Ekran:

➢ Galaxy S24 Ultra, göz kamaştırıcı bir görsel şölen sunan 6.8 inç Dynamic AMOLED 2X ekranıyla öne çıkıyor. 3120 x 1440 piksel QHD+ çözünürlüğü, kullanıcılara kristal netliğinde ve detaylarla dolu bir görüntü deneyimi vadediyor.

➢ 505 ppi piksel yoğunluğu, görsellerin son derece keskin ve canlı görünmesini sağlıyor.

➢ 2600 nit parlaklık sunarken 1-120Hz arasında değişebilen yenileme hızı, kullanım durumuna göre akıcı bir görsel deneyim sağlıyor, bu da özellikle oyun oynarken veya videolar izlerken avantaj sağlıyor. Bu ekran özellikleri, cihazı günlük kullanım için ideal kılıyor ve göz alıcı bir görsel kalite sunuyor.

➢ S Pen desteğiyle donatılan bu cihaz, not alma, çizim yapma ve doküman düzenleme gibi işlemlerde kullanıcılara yaratıcılıklarını sergileme fırsatı sunar. S24 Ultra’nın düz ekran tasarımı Spen kullanım deneyimini iyileştiriyor.

➢ Bu özelliklerle Galaxy S24 Ultra, sadece bir telefon değil, aynı zamanda bir yaratıcılık merkezi haline geliyor.

Arka Kameralar:

Ultra Geniş: 12 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyafram açıklığına ve 120° görüş alanına sahip lens, geniş açılı çekimlerde etkileyici sonuçlar sunuyor.

Geniş: 200 MP çözünürlükteki ana kamera, OIS ve F1.7 diyafram ile düşük ışıkta bile detaylı fotoğraflar sunar. Super Quad Pixel teknolojisi sayesinde, farklı ışık koşullarında bile etkileyici görüntüler sağlar.

Tele1: 50 MP telefoto lens, OIS ve F3.4 diyafram ile 5x optik zoom özelliği, uzak mesafelerden bile net çekimler yapmanıza olanak tanır. Yapay zeka destekli zoom sayesinde süper çözünürlük sağlar. Nightography zoom ile parlak gece portreleri yakalanmasını sağlar.

Tele2: 10 MP çözünürlüğünde ikinci bir telefoto lens, 3x optik zoom özelliği ile portre ve yakın plan çekimler için idealdir.

Ön Kamera: 12 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyafram ve Dual Pixel otomatik odaklama teknolojisi, net ve detaylı selfie’ler için kullanıcılara sunulur.

Performans: Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy (4nm) işlemcisi, 4nm teknolojisi sayesinde hem güçlü hem de enerji verimli bir performans sunuyor. Bu işlemci, yüksek çözünürlüklü oyunlar, yoğun grafik işlemleri ve daha yüksek NPU kapasitesi ile yapay zeka uygulamaları gibi zorlu görevler için idealdir. Yüksek işlem hızı ve etkileyici grafik kapasitesi kullanıcı deneyimini iyileştirirken, düşük enerji tüketimiyle de pil ömrünü uzatıyor. Bu kombinasyon, kullanıcılara hem güçlü hem de uzun süreli bir mobil deneyim sağlıyor.

Bellek ve Depolama: 12 GB RAM ve 256/512 GB veya 1 TB’lık geniş depolama kapasiteleri, kullanıcılara büyük dosyaları kolayca saklama ve yüksek performans gerektiren uygulamaları

sorunsuzca çalıştırma imkanı sunuyor. Bu genişletilmiş hafıza seçenekleri, kullanıcıların verimli ve kesintisiz bir mobil deneyim yaşamasına olanak tanıyor.

Batarya: 5,000 mAh kapasiteli batarya, uzun süreli kullanım sağlarken, Süper Hızlı Şarj (45w) 2.0, Hızlı Kablosuz Şarj 2.0 ve Kablosuz Güç Paylaşımı özellikleri günlük hayatta büyük kolaylık sunuyor.

Boyutlar: 79 x 162.3 x 8.6 mm boyutları, cihazın zarif ve taşınabilir olmasını sağlıyor.

Renk Seçenekleri: Galaxy S23 Ultra’da Titanyum Sarı, , Titanyum Siyah, Titanyum Gri ve Titanyum Mor olmak üzere 4 renk seçeneği mevcut

● ve sadece https://shop.samsung.com/tr/’a özel Titanyum Mavi, Titanyum Yeşil ve Titanyum Turuncu renk seçenekleri mevcuttur.

Dayanıklılık:

➢ Galaxy S24 Ultra, titanyum çerçevesiyle öne çıkıyor ve bu çerçeve, önceki S23 Ultra modeline göre %56 daha yüksek sertlik sağlıyor. Bu artış, Galaxy serisinin en sert ve en dayanıklı metal malzemesini temsil ediyor.

➢ Titanyumun hafif ve yüksek dayanıklılığı, cihazı hem estetik açıdan çekici hem de darbelere ve düşmelere karşı oldukça dayanıklı hale getiriyor.

➢ Ayrıca cihazın ön ekranında, ekstra koruma sağlayan Corning® Gorilla® Armor camı tercih edildi.

Galaxy S24 Ultra’nın yapay zeka (AI) özellikleri, kullanıcı deneyimini zenginleştirmek ve günlük işlevleri kolaylaştırmak için tasarlandı. Bu özellikler, modern akıllı telefon kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere gelişmiş teknolojileri kullanıyor.

2. CONNECT

Galaxy Yapay Zeka Teknolojisi

1. Circle to Search: Yepyeni Bir Arama Deneyimi

Galaxy S23, yapay zeka ile güçlendirilmiş “Circle to Search” özelliğiyle kullanıcılara yenilikçi bir arama deneyimi sunuyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar ekran üzerindeki herhangi bir nesneyi veya metni çevreleyerek hızla arama yapabilirler. “Circle to Search”, günlük kullanımda bilgiye kolay ve hızlı erişim sağlayarak, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştiriyor.

Nasıl Çalışır:

– Kullanıcılar, ekranlarında görmek istedikleri bir nesneyi veya metni seçer ve halka içine alır.

– Yapay zeka destekli bulut altyapısı, seçilen nesne veya metne ilişkin bilgileri hızlıca arar ve kullanıcıya sunar.

Kullanım Senaryoları:

– Ekrandaki herhangi bir ürünü tanımlama ve hakkında bilgi alma.

– Görsellerdeki metinleri okuma ve anlama.

– Merak edilen nesneler hakkında hızlı bilgi edinme ve satın alma.

2. Canlı Çeviri: Sınır Tanımayan İletişim

Galaxy S23’ün “Canlı Çeviri” özelliği, kullanıcılara yapay zeka desteğiyle farklı dillerdeki konuşmaları veya metinleri gerçek zamanlı olarak çevirme imkanı sunuyor. Bu özellik, çok dilli ortamlarda iletişimi kolaylaştırarak, dil engellerini aşmada büyük bir yardımcı oluyor ve kullanıcılara farklı kültürlerle anında etkileşimde bulunma fırsatı veriyor.

Nasıl Çalışır:

– Kullanıcılar, Galaxy S24 Ultra’nın’ün mikrofonunu kullanarak konuşulan dilleri algılayabilir ve bu konuşmaları eş zamanlı olarak çevirebilirler.

– Aynı şekilde, metin tabanlı içerikler için de bu çeviri özelliğini kullanabilirler, böylece yazılı diller arası anında çeviri yapma imkanına sahip olurlar.

Kullanım Senaryoları:

– Yabancı dillerdeki konuşmaların anında çevirisi.

– Uluslararası seyahatlerde veya çok dilli toplantılarda kolay iletişim.

– Farklı dillerdeki yazılı içeriklerin anında çevirisi.

Dil Desteği: 14 dilde (İngilizce, Tayca, Vietnamca, Korece, Japonca, Lehçe, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Hintçe, Fransızca, Almanca, Çince, Arapça) destekleniyor. Yapılacak güncellemeler ile Türkçe dahil birçok dilin daha desteklenmesi bekleniyor. Temmuz 2024 itibariyle Türkiye’de olması beklenmektedir (uygulama sırasında zaman farklılaşması yaşanabilmektedir).

3. Chat Asistanı: Dil Engeli Olmadan Mesajlaşma

Gelen ve gönderilen mesajları anında çevirebilme özelliğine dayanan geliştirmenin odaklandığı noktalar:

– Gelen ve gönderilen mesajların anlık çevirisi,

– – Sohbetin içeriğine ve tonuna uygun olacak şekilde; farklı stillerde yanıt önerisi,

Kullanımı: Kopyala-yapıştır işlemine gerek kalmadan, doğrudan mesajlaşma uygulamalarında dilediğiniz dilde mesajlaşabilirsiniz.

Uyumlu Uygulamalar: Samsung Mesajlar ve 3. Parti uygulamalar.

Dil Desteği: Chat Asistanı şu an için 14 dilde (İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Fransızca, Korece, Almanca, İtalyanca, Çince, Japonca, Arapça, Lehçe, Tayca, Vietnamca) destekleniyor. Türkçe desteğinin 2024 Temmuz ayında gelmesi beklenmektedir.

4. Note Asistanı: Benzersiz Not Düzenleme Deneyimi

Not Asistanı, notlarınızı düzenleyip özetleyebilme imkanı sağlıyor:

Kullanımı: Bu özellik, her not için bir özet sunarak, bu özetleri not kapağı olarak gösterir. Bu sayede, kullanıcılar notlarının içeriğini hızlıca gözden geçirebilirler.

– Notları bölümlendirme, başlık ya da paragraf yapısına göre gruplama,

– Notların içeriği doğrultusunda, not kapağı üretme

Dil Desteği: Not Asistanı özelliği; Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, Hintçe, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Romence, Rusça, İspanyolca, Tayca, Türkçe, Vietnamca dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor.

5. Ses Kaydı Asistanı: Ses Kaydı Oluşturma

Kaydedilen sesleri ve diyalogları düzenli metinlere dönüştürür.

Kullanımı: Bu özellik, ses kayıtlarını yazılı dökümlere dönüştürür ve eğer kayıtta birden fazla kişinin sesi varsa, her bir konuşmacının sesini ayrı ayrı tanımlayarak dökümde net bir şekilde ayırır. Ayrıca, oluşturulan yazılı dökümü anında çevirebilir ve özetleyebilir, böylece kullanıcılar kayıtların içeriğini hızlı ve kolay bir şekilde anlayabilirler.

Dil Desteği: Ses Kaydı Asistanı şu an için; İngilizce, Tayca, Vietnamca, Korece, Japonca, Lehçe, İspanyolca, Portekizce, Rusça, İtalyanca, Hintçe, Fransızca, Almanca, Çince, Arapça dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor. İlgili geliştirmenin Türkiye’de 2024 Temmuz ayında aktif olması beklenmektedir.

3. CREATE

1. Web Asistanı:

Web Asistanı, web tarayıcınız üzerinden çevrim içi uzun makalelerin ve web sayfalarının özetini çıkarıyor.

Kullanımı: Bu özellik, web tarayıcınız aracılığıyla uzun makalelerin ve web sayfalarının özetlerini çıkararak, konu doğrultusunda paragraflara bölmeyi ve online içerikleri daha hızlı ve etkili bir şekilde anlamanızı sağlar

Dil Desteği: Web Asistanı; İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Fransızca, Korece, Almanca, İtalyanca, Çince, Japonca, Rusça, Arapça, Hintçe, Lehçe, Tayca, Vietnamca, Endonezce, Türkçe, Romence, Felemenkçe dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor.

2. Fotoğraf Asistanı

Galaxy S23; kamera özellikleri, modern akıllı telefon fotoğrafçılığını bir üst seviyeye taşıyor. Bu özellikler, kullanıcılara çeşitli çekim koşullarında olağanüstü kalitede fotoğraflar ve videolar çekme imkanı sunuyor.

– 2.1 Space Zoom

Space Zoom, uzak mesafelerden bile detaylı çekim yapabilme yeteneği sunuyor.

Kullanımı: Kullanıcılar, bu özellik sayesinde mesafedeki nesneleri net bir şekilde yakınlaştırabilir ve detaylı çekimler yapabilirler.

Özellikler: Yapay zekanın derin öğrenme teknolojisi sayesine süper çözünürlük sağlar.

2x/3x Optik Zoom: Tüm derecelerde mükemmel yakınlaştırma kalitesi.

2.2 Akıllı Galeri: Fotoğraf Asistanı

Akıllı Galeri, çekilen fotoğrafları ve videoları otomatik olarak düzenleyerek kullanıcıların içeriklerini kolayca yönetmelerini sağlıyor.

● Yapay zeka teknolojisi ile fotograflarınızın arka planını tamamlar,

● Otomatik doldurma ile fotograftaki obje/ kişilerin yerini değiştirebilir, büyütüp, küçültebiirsiniz.

● Fotograflarınızdaki yansıma, çözünürlük düşüklüğü, gölge gibi fotografın bütünlüğünü bozan kısımları otomatik düzeltir

● – Geliştirilen yapay zeka fotograf teknolojisi sayesinde evcil hayvan hareketlerini algılar, yüksek, çözünürlüklü fotografar sunar.

2.3 Yüksek Çözünürlük: 200MP

Yapay zeka destekli yüksek çözünürlüklü kamera, her çekimde renklere daha gerçekçi ve görsel dokuya detaylı bir görünüm kazandırıyor.

Kullanımı: Detaylı ve canlı görüntüler elde etmek için idealdir. Özellikle doğa manzaraları ve portre fotoğraflarında etkilidir.

Özellikler: Gelişmiş sensörler ve lensler, yüksek çözünürlüklü görüntüleme sunuyor.

Geniş: 200 MP çözünürlükteki ana kamera, OIS ve F1.7 diyafram ile düşük ışıkta bile detaylı fotoğraflar sunar. Super Quad Pixel teknolojisi sayesinde, farklı ışık koşullarında bile etkileyici görüntüler sağlar.

Tele1: 50 MP telefoto lens, OIS ve F3.4 diyafram ile 5x optik zoom özelliği, uzak mesafelerden bile net çekimler yapmanıza olanak tanır. Yapay zeka destekli zoom sayesinde süper çözünürlük sağlar. Nightography zoom ile parlak gece portreleri yakalanmasını sağlar.

4. GAMING

– Güçlü işlemci sayesinde telefonun batarya süresini uzatıyor

– S23 Ultra’ya göre 1.9 kat artılmış buhar haznesi, oyun deneyimi sırasındaki ısınma problemini çözüyor.

– Güçlü batarya: 5000 mAh

Bu kamera özellikleri sayesinde, kullanıcılar profesyonel düzeyde fotoğraf ve video çekimleri yapabilir, gece veya gündüz, uzak veya yakın mesafelerde yüksek kaliteli içerikler oluşturabilirler.

Samsung Galaxy S24 ve S24+

1. TEMEL ÖZELLİKLER

Samsung Galaxy S24: Genel Özellikler

● Ekran:

Özellikle ekran özellikleri ile birbirinden ayrılan S24 ve S24+ detayları;

➢ Samsung Galaxy S24, 6.2 inç 2340 x 1080 FHD+, S24+ 6.7 inç 3120 x 1440 QHD+ Dynamic AMOLED 2X ekranıyla dikkat çekerken ve canlı ve detaylı görseller sunuyor.

➢ Ekranın S24 418ppi , S24+ 516 ppi piksel yoğunluğu, görüntülerin netliğini ve keskinliğini artırıyor.

➢ Her iki model de 2600 nit parlaklık sunarken 1-120Hz arasında değişebilen yenileme hızı, kullanım durumuna göre akıcı bir görsel deneyim sağlıyor, bu da özellikle oyun oynarken veya videolar izlerken avantaj sağlıyor. Bu ekran özellikleri, cihazı günlük kullanım için ideal kılıyor ve göz alıcı bir görsel kalite sunuyor.

● Arka Kamera:

S24 ve S24+ kusursuz kamera deneyimi sunmak için tasarlandı

➢ Ultra Geniş: 12 MP çözünürlüğünde lens, geniş açı çekimler için geniş bir görüş alanı sunuyor.

➢ Geniş: 50 MP ana kamera, OIS ve F1.8 diyafram ile hem gündüz hem de düşük ışıkta kaliteli fotoğraflar sağlıyor.

➢ Tele1: 10 MP telefoto lens, 3x optik zoom ile detaylı ve net yakın plan çekimler sunuyor.

➢ Ön Kamera: 12 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyafram özelliği bulunan ön kamera, net selfie’ler için oldukça ideal.

● Performans: Exynos 2400 işlemci, 4nm teknolojisi ile yüksek verimlilikte çalışıyor. Bu, özellikle oyun oynamak, yüksek çözünürlüklü video işlemek, yapay zeka uygulamalarını çalıştırmak ve sahip olduğu NPU ile daha hızlı öğrenmek gibi yoğun işlem gücü gerektiren görevler için üstün performans sağlıyor.

● Bellek ve Depolama: S24: 8 GB RAM ve 128/256GB

S24+ 12 GB RAM ve256GB

● Batarya: S24 4,000 mAh , S24+ 4900 mAh kapasiteli batarya, S24 için Süper Hızlı Şarj (25W), S24+ için 45W ,Hızlı Kablosuz Şarj 2.0 ve Kablosuz Güç Paylaşımı ile kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

● Boyutlar: S24: 70.6 x 147 x 7.6 mm, S24+ 75.9 x 158.5 x 7.7 mm ölçüleri ile kullanışlı yapısıyla dikkat çekiyor.

● S24 Renk Seçenekleri: Sarı, Mor, Gri, Siyah, Yeşil, Safir Mavi, Turuncu (sadece Samsung https://shop.samsung.com/tr/’a özel) ● Galaxy S24+ Renk Seçenekleri: Sarı, Mor, Gri ve sadece https://shop.samsung.com/tr/’a özel Yeşil, Safir Mavi, Turuncu renk seçenekleri mevcuttur.

● Dayanıklılık:

➢ Galaxy S24+, önceki S23+ ve S23 modelleriyle kıyaslandığında %10 daha yüksek sertlik sunan gelişmiş Armor Alüminyum ile öne çıkıyor.

➢ Bu malzemenin arttırılmış sertliği, cihazın genel dayanıklılığını artırıp, çarpma ve çizilmelere karşı ek koruma sağlıyor.

➢ Bu, günlük kullanımda karşılaşabilecek zararlara karşı daha yüksek direnç sunarak, cihazın hem görünümünü hem de işlevselliğini koruyor.

➢ Gelişmiş Armor Alüminyum ile Galaxy S24 ve S24+ , serinin kalite ve dayanıklılık standartlarını yükselterek, kullanıcılara daha güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sunmayı vadediyor.

Galaxy S23 yapay zeka (AI) özellikleri, kullanıcı deneyimini zenginleştirmek ve günlük işlevleri kolaylaştırmak için tasarlandı. Bu özellikler, modern akıllı telefon kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere gelişmiş teknolojileri kullanıyor.

2. CONNECT

Galaxy Yapay Zeka Teknolojisi

*Samsung account’a giriş yapılması gerekmektedir. Birçok özellik internet bağlantısı gerektirir.

1. Circle to Search: Yepyeni Bir Arama Deneyimi

Galaxy S24 ailesi , yapay zeka ile güçlendirilmiş “Circle to Search” özelliğiyle kullanıcılara yenilikçi bir arama deneyimi sunuyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar ekran üzerindeki herhangi bir nesneyi veya metni çevreleyerek hızla arama yapabilirler. “Circle to Search”, günlük kullanımda bilgiye kolay ve hızlı erişim sağlayarak, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştiriyor.

● Nasıl Çalışır:

– Kullanıcılar, ekranlarında internette aramak istedikleri bir nesneyi veya metni seçer ve halka içine alır.

– Seçilen nesne veya metne ilişkin bilgileri hızlıca arar ve kullanıcıya sunar.

● Kullanım Senaryoları:

– Ekrandaki herhangi bir ürünü tanımlama ve hakkında bilgi alma.

– Görsellerdeki metinleri okuma ve anlama.

– Merak edilen nesneler hakkında hızlı bilgi edinme ve satın alma.

2. Canlı Çeviri: Sınır Tanımayan İletişim

Galaxy S24’ün “Canlı Çeviri” özelliği, kullanıcılara yapay zeka desteğiyle farklı dillerdeki konuşmaları veya metinleri gerçek zamanlı olarak çevirme imkanı sunuyor. Bu özellik, çok dilli ortamlarda iletişimi kolaylaştırarak, dil engellerini aşmada büyük bir yardımcı oluyor ve kullanıcılara farklı kültürlerle anında etkileşimde bulunma fırsatı veriyor.

● Nasıl Çalışır:

– Kullanıcılar, Galaxy S24’ün mikrofonunu kullanarak konuşulan dilleri algılayabilir ve bu konuşmaları eş zamanlı olarak çevirebilirler.

– Aynı şekilde, metin tabanlı içerikler için de bu çeviri özelliğini kullanabilirler, böylece yazılı diller arası anında çeviri yapma imkanına sahip olurlar.

● Kullanım Senaryoları:

– Yabancı dillerdeki konuşmaların anında çevirisi.

– Uluslararası seyahatlerde veya çok dilli toplantılarda kolay iletişim.

– Farklı dillerdeki yazılı içeriklerin anında çevirisi.

● Dil Desteği: 14 dilde (İngilizce, Tayca, Vietnamca, Korece, Japonca, Lehçe, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Hintçe, Fransızca, Almanca, Çince, Arapça) destekleniyor. Yapılacak güncellemeler ile Türkçe dahil birçok dilin daha desteklenmesi bekleniyor. Temmuz 2024 itibariyle Türkiye’de olması bekleniyor (uygulama sırasında zaman farklılaşması yaşanabilmektedir).

3. Chat Asistanı: Dil Engeli Olmadan Mesajlaşma

Gelen ve gönderilen mesajları anında çevirebilme özelliğine dayanan geliştirmenin odaklandığı noktalar:

– Gelen ve gönderilen mesajların anlık çevirisi,

– – Sohbetin içeriğine ve tonuna uygun olacak şekilde; farklı stillerde yanıt önerisi,

● Kullanımı: Kopyala-yapıştır işlemine gerek kalmadan, doğrudan mesajlaşma uygulamalarında dilediğiniz dilde mesajlaşabilirsiniz.

● Uyumlu Uygulamalar: Samsung Mesajlar ve 3. Parti uygulamalar.

● Dil Desteği: Chat Asistanı şu an için 14 dilde (İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Fransızca, Korece, Almanca, İtalyanca, Çince, Japonca, Arapça, Lehçe, Tayca, Vietnamca) destekleniyor. Türkçe desteğinin 2024 Temmuz ayında gelmesi beklenmektedir.

4. Note Asistanı: Benzersiz Not Düzenleme Deneyimi

Not Asistanı, notlarınızı düzenleyip özetleyebilme imkanı sağlıyor:

● Kullanımı: Bu özellik, her not için bir özet sunarak, bu özetleri not kapağı olarak gösterir. Bu sayede, kullanıcılar notlarının içeriğini hızlıca gözden geçirebilirler.

– Notları bölümlendirme, başlık ya da paragraf yapısına göre gruplama,

– Notların içeriği doğrultusunda, not kapağı üretme

● Dil Desteği: Not Asistanı özelliği; Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, Hintçe, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Romence, Rusça, İspanyolca, Tayca, Türkçe, Vietnamca dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor.

5. Ses Kaydı Asistanı: Ses Kaydı Oluşturma

Kaydedilen sesleri ve diyalogları düzenli metinlere dönüştürür.

● Kullanımı: Bu özellik, ses kayıtlarını yazılı dökümlere dönüştürür ve eğer kayıtta birden fazla kişinin sesi varsa, her bir konuşmacının sesini ayrı ayrı tanımlayarak dökümde net bir şekilde ayırır. Ayrıca, oluşturulan yazılı dökümü anında çevirebilir ve özetleyebilir, böylece kullanıcılar kayıtların içeriğini hızlı ve kolay bir şekilde anlayabilirler.

● Dil Desteği: Ses Kaydı Asistanı şu an için; İngilizce, Tayca, Vietnamca, Korece, Japonca, Lehçe, İspanyolca, Portekizce, Rusça, İtalyanca, Hintçe, Fransızca, Almanca, Çince, Arapça dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor. İlgili geliştirmenin Türkiye’de 2024 Temmuz ayında aktif olması beklenmektedir.

3. CREATE

1. Web Asistanı:

Web Asistanı, web tarayıcınız üzerinden çevrim içi uzun makalelerin ve web sayfalarının özetini çıkarıyor.

● Kullanımı: Bu özellik, web tarayıcınız aracılığıyla uzun makalelerin ve web sayfalarının özetlerini çıkararak, konu doğrultusunda paragraflara bölmeyi ve online içerikleri daha hızlı ve etkili bir şekilde anlamanızı sağlar.

● Dil Desteği: Web Asistanı; İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Fransızca, Korece, Almanca, İtalyanca, Çince, Japonca, Rusça, Arapça, Hintçe, Lehçe, Tayca, Vietnamca, Endonezce, Türkçe, Romence, Felemenkçe dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor.

2. Fotoğraf Asistanı

Galaxy S23; kamera özellikleri, modern akıllı telefon fotoğrafçılığını bir üst seviyeye taşıyor. Bu özellikler, kullanıcılara çeşitli çekim koşullarında olağanüstü kalitede fotoğraflar ve videolar çekme imkanı sunuyor.

– 2.1 Space Zoom

Space Zoom, uzak mesafelerden bile detaylı çekim yapabilme yeteneği sunuyor.

● Kullanımı: Kullanıcılar, bu özellik sayesinde mesafedeki nesneleri net bir şekilde yakınlaştırabilir ve detaylı çekimler yapabilirler.

● Özellikler: Yapay zekanın derin öğrenme teknolojisi sayesine süper çözünürlük sağlar.

● 2x/3x Optik Zoom: Tüm derecelerde mükemmel yakınlaştırma kalitesi.

– 2..2 Akıllı Galeri: Fotoğraf Asistanı

Akıllı Galeri, çekilen fotoğrafları ve videoları otomatik olarak düzenleyerek kullanıcıların içeriklerini kolayca yönetmelerini sağlıyor.

● Yapay zeka teknolojisi ile fotograflarınızın arka planını tamamlar,

● Otomatik doldurma ile fotograftaki obje/ kişilerin yerini değiştirebilir, büyütüp, küçültebiirsiniz.

● Fotograflarınızdaki yansıma, çözünürlük düşüklüğü, gölge gibi fotografın bütünlüğünü bozan kısımları otomatik düzeltir

● – Geliştirilen yapay zeka fotograf teknolojisi sayesinde evcil hayvan hareketlerini algılar, yüksek ,çözünürlüklü fotografar sunar.

– 8.3 Yüksek Çözünürlük: 50 MP

Yapay zeka destekli yüksek çözünürlüklü kamera, her çekimde renklere daha gerçekçi ve görsel dokuya detaylı bir görünüm kazandırıyor.

● Kullanımı: Detaylı ve canlı görüntüler elde etmek için idealdir. Özellikle doğa manzaraları ve portre fotoğraflarında etkilidir.

● Özellikler: Gelişmiş sensörler ve lensler, yüksek çözünürlüklü görüntüleme sunuyor.

4. GAMING

-Exynos 2400 (4nm), güçlü işlemci sayesinde telefonun batarya süresini uzatıyor

-S24, S23’e göre 1.5 S24+ S23+ göre 1,6 kat artılmış buhar haznesi, oyun deneyimi sırasındaki ısınma problemini çözüyor.

-Daha geniş ekran

-Artırılmış batarya : S24: 3900mAhà4000mAh S24+ 4700mAhà4900mA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz