Metro Market Vegan Ürün

Metro Market, 2021 yılı sonuna kadar tüm ürün kategorilerinde vegan ürün bulundurmayı hedeflediğini açıkladı. Vegan beslenme tarzının son yıllarda daha çok tüketicilerin hayatına girdiğini belirten perakende zinciri, halihazırda Türkiye raflarında 100’e yakın vegan ürüne yer vererek vegan beslenmeyi tercih edenlerin ihtiyaçlarını karşıladığını ifade etti.  

Metro Market, 2021 yılı sonuna kadar tüm kategorilerde vegan beslenmeye uygun ürün bulundurmayı hedeflediğini açıkladı. Halihazırda ürün yelpazesinde 100’e yakın vegan ürüne yer vererek vegan beslenmeyi tercih edenlerin ihtiyaçlarını karşıladığını belirten perakende zinciri; temel gıda maddelerinden hijyenik ürünlere, Türk mutfağının vazgeçilmezi olan ürünlerin vegan muadillerinden kahvaltılık seçeneklere kadar bitkisel bazlı pek çok ürünün, Metro Türkiye raflarında tüketicilerle buluştuğunun altını çizdi.  

Aktarılan detaylara göre; Metro Türkiye’de, halihazırda vegan beslenmeye uygun geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Bitkisel bazlı hamburger köfte, vegan sucuk ve vegan peynirler, ilk etapta göze çarpan ürünler arasında yer alıyor. Şirket ayrıca, kendi markası olan ‘Metro Chef’ ile makarna ürünlerinde de vegan alternatifler sunuyor. Şu an 100’e yakın vegan ürüne raflarında yer veren Metro Türkiye’nin, 2021 yılı sonuna kadar tüm ürün kategorilerinde vegan ürün bulundurmayı amaçladığı ifade ediliyor. 

Pandemi döneminde bitkisel bazlı ürün satışları, geçen yıla göre yüzde 148 oranında artış gösterdi

Pandemi Bitkisel Bazlı Ürün

Paylaşılan diğer bilgilere göre; ilk defa İngiltere’de Vegan Topluluğu’nun 50’nci kuruluş yıldönümü anısına kutlanan 1 Kasım Dünya Vegan Günü, o tarihten bu yana veganlığın insanlığa, doğaya ve hayvanlara olan faydaları göz önüne alınarak farklı etkinliklerle kutlanıyor.  

Hayvansal ürünlerin tüketilmediği veganlığın, son yıllarda daha çok hayatımıza girdiği ifade ediliyor. Araştırmalar, bitkisel bazlı gıda ürünlerinin satışının son üç yılda arttığını gösteriyor. Diğer yandan 2018 yılında perakende sektöründe bitkisel bazlı gıda ürünleri, tüm ürünlerin yüzde 20’sini oluştururken; bu ürünlerin 2019 yılındaki satış miktarının, 5 milyar dolar seviyesine ulaştığı belirtiliyor. 2019 yılında en çok satılan bitkisel bazlı ürünlerin ise süt ve et olduğu dile getiriliyor. Ayrıca tüketicilerin sağlıklı beslenmeye daha fazla önem verdiği pandemi döneminde de bu gıdalara yönelik talebin, önemli ölçüde arttığına işaret ediliyor. Veriler; pandemi döneminde bitkisel bazlı ürün satışlarının, geçen yıla kıyasla yüzde 148 oranında artış kaydettiğini gösteriyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Starbucks’ta Vegan Et Dönemi Başlıyor

İstanbullu online süpermarket alışverişini hafta içi yapıyor

Ev içinde sebze yetiştirilmesini sağlayan bahçe sistemi geliştirildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz