Xiaomi Mi 11 Pro Tanıtım Tarihi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin kısa bir süre önce görücüye çıkardığı ‘Mi 11’ ailesinin ‘Xiaomi Mi 11 Pro’ isimli üst segment modelinin tanıtım tarihi belli oldu. Modelin, 12 Şubat 2021 tarihinde ‘Çin Yeni Yılı’ndan hemen sonra yapılacak bir etkinlik ile tanıtılacağı ifade edildi.  

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, 28 Aralık’ta gerçekleştirdiği online bir etkinlikte uzun süredir merakla beklenen ‘Mi 11’ ailesini tanıttı. Serinin ana modeli, rekabeti artıracak birçok özellikle geldi. Qualcomm ‘Snapdragon 888’ işlemciyi ilk kullanan akıllı telefon olma niteliği taşıyan cihazın kamera kurulumu, donanımı ve ekran özellikleri; pek çok teknoloji tutkununda heyecan yarattı. Fakat yapılan tanıtım etkinliğinde, serinin üst segment modeli yer almadı. Şirketin; ‘Mi 10’ serisinde ‘Mi 10’un tanıtımından bir süre sonra, ‘Mi 10 Pro’ ve ‘Mi 10 Ultra’ modellerini tanıtmış olduğu da biliniyordu.  

Yaşanan gelişmeler sonrası,Xiaomi Mi 11 Pro’ akıllı telefon modelinin de tanıtım tarihi ortaya çıktı. Çin’deki kaynaklardan edinilen bilgiler, cihazın 12 Şubat 2021 tarihinde ‘Çin Yeni Yılı’ndan hemen sonra yapılacak bir tanıtım etkinliği ile görücüye çıkarılacağına işaret etti. Seriye ‘Mi 11 Ultra’ veya ‘Mi 11 Pro+’ isimli üst segment bir modelin daha eklenip eklenmeyeceği ile ilgili resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.  

Xiaomi Mi 11 Pro’, 100W veya 120W hızlı şarj teknolojisini destekleyebilir 

Xiaomi Mi 11 Pro

Diğer yandan;Xiaomi Mi 11 Pro’ akıllı telefon modelinin, serideki diğer modeller gibi ‘Qualcomm Snapdragon 888’ işlemci ile gelmesi bekleniyor. Cihazın arka kamera ve batarya özelliklerinde ise ana modele göre farklılıklar göstereceği tahmin ediliyor. Daha büyük bir batarya kapasitesiyle piyasaya sürüleceği iddia edilen modelin, 100W veya 120W hızlı şarj teknolojisini destekleyeceği düşünülüyor. Bununla birlikte telefonun, arka kamera kurulumunda fazladan bir telefoto lens bulundurabileceği ve ekran altı ön kamera ile gelebileceği belirtiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi Mi 11, Performans Testinde Huawei Mate 40’ın Gerisinde Kaldı

Xiaomi Mi 11, Rekabeti Artıracak Özelliklerle Geldi

Xiaomi CEO’su, ‘Mi 11’ Ailesinin Kutudan Şarj Adaptörü Olmadan Çıkacağını Doğruladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz