Yapay zeka destekli çalışmaların artması ile birlikte elde edilen sonuçlar hızlı bir şekilde sektörlerde kullanılmaya başlandı. Hemen her sektöre giriş yapan yapay zeka gelişmeleri ise bir şekilde işleri kolaylaştırırken diğer yandan da başka handikaplara neden olabiliyor. Çünkü eğer böyle gidecek olursa yapay zeka destekli cihazlar insanların yaptığı her işi yapabilecekler. Son olarak tanıtımı yapılan RoboTire de aynı şekilde lastik ustalarını işsiz bırakacak denli başarılı görünüyor.

Teknolojiden eğitime, üretim sektöründen sağlık sektörüne hemen her sektörde izlerini gördüğümüz yapay zeka destekli çalışmaların bir örneği de otomotiv sektörüne ait. Son olarak tanıtımı yapılan RoboTire, adeta dünyanın en hızlı lastik değiştirme ustası olarak tanımlanabilir. İşte detaylar!

Yalnızca 23 Dakikada Tüm Lastikleri Değiştiriyor

Siz ya da tamirciniz, otomobilinizin tüm lastiklerini sadece 23 dakika içerisinde değiştirebilir misiniz? Sizi bilmiyoruz ama büyük bir iddiayla sektöre giriş yapan RoboTire, bir aracın tüm tekerleklerini 23 dakika içerisinde değiştirebiliyor. Bu özelliği ile dünyanın en hızlı lastik ustası unvanını almaya hak kazanan RoboTire, Amerika Birleşik Devletleri merkezli yeni bir robot üreticisine ait. Motor1.com’un yapmış olduğu habere göre, RoboTire sayesinde artık lastik değiştirme kuyruklarında bekleme zamanı sona erdi. Yılda iki kez değiştirilmesi gereken lastiklerin değişimi için artık yapay zeka destekli RoboTire var.  Söz konusu robot sayesinde lastik kuyruğunda beklemeden tüm lastikleri yalnızca 23 dakika içerisinde değiştirebilirsiniz. İşin ehli ustaların dahi en az 40 ya da 45 dakika içerisinde tüm lastikleri değiştirdiği düşünülürse, yarı yarıya bir zaman size kalmış olacak.

Önce Modeli Tanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz